Nierowna praca silnika 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

allebazi

Nierowna praca silnika 1.3

Post autor: allebazi » wt lis 23, 2004 13:36

Jestem poczatkujacy i do tej pory jezdzilem kaszlakiem no i stalem sie posiadaczem mk2 1988 1,3 gaznik (silnik MH)
Mam problem :
1.Podczas uruchomienia silnik pracje bardzo nierowno (wymienilem przewody zaplonowe,kopulke i palec rozdzielacza),lecz nic to nie pomoglo.
2.Kiedy sie silnik troche rozgrzeje chodzi czasami dobrze a czasami gasnie.
3.Kiedy chce ruszyc to jakby nie mial sily i musze wcisnac sporo gazu zeby ruszyl a wtedy to roznie raz przy stalej predkosci jedzie dobrze raz szarpie(objawow tych nie zauwazam gdy jezdze na gazie)silnik pracuje dobrze i rowno.
4.nie mam problemow z uruchomieniem na zimno na paliwie natomiast nie pali na gazie :musze rozgrzac troche silnik ,przelaczyc na gaz i wtedy jest juz dobrze (cieply pali na gazie extra)

Za wszelaki sugestie i porady dziekuje
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 17:11 przez allebazi, łącznie zmieniany 1 raz.



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr lis 24, 2004 15:31

na imnym silniku na gazie nie bardzo chćą chodzić silniki poniweaz parownik jest zimny i gaz się nie zmienia w stan lotny i leje się do cylindra i zalewa moze parownik masz za mały lub wadliwy A masz katalizator w tym VW? moze czas wymienić bo zapchany?? I sprawdź kompresje cylindrów


MORE POWER

allebazi

Sprawa silnika

Post autor: allebazi » sob lis 27, 2004 12:26

Instalacja nowa ,zalozona 4 tygodnie temu,silnik gaznikowy bez katalizatora.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GELO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 10:32
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: GELO » ndz lis 28, 2004 17:54

zimny silnik nie bedzie palił na gazie i noramalnie pracowal ja mam 1.3 Nz i gaz z komputerem i tak jest zaprogramowany ze dopiero sie przełączy na gaz jak sie lymn w chlodnicy zagrzeje do 6 stopni wtedy sie wlaczy gaz


[img]http://www.matizek.republika.pl/lcvw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » śr lip 02, 2008 00:48

zapamietajcie ze na zimnym silniku sonda nie dostaje takiej mieszanki spalin jak powinna i komputer moze nie daje rady sie nastawic... sprawdz czy masz wystarczajaca ilosc płynu chłodniczego,moze parownik nie dostaje tyle ciepłego płynu co powinien,


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości