Własciwie manetka wycieraczek do POLO 6n

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Własciwie manetka wycieraczek do POLO 6n

Post autor: Maćko1979 » wt sty 22, 2008 01:45

Witam!Pytanko jest takie czy podejdzie do POLówki z99 roku manetka wycieraczek z regulowaną prędkością wycierania. W tej chwili mam taką zwykła a chciałbym mieć taką... Da rade bez przeróbek czy trzeba coś podłubać? Czy ten mechanizm regulujący pracę wycieraczki jest w samej manetce czy poza nią. Zgóry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich VW Maniaków.
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2008 01:45 przez Maćko1979, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » wt sty 22, 2008 10:43

rozumiem że chodzi o regulację czasową, zależną od czasu reakcji między włączeniami ?
rozwiązanie to jest oparte na przekaźniku czasowym który jest włożony do skrzynki z bezpiecznikami



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt sty 22, 2008 22:10

pivvo pisze:rozumiem że chodzi o regulację czasową, zależną od czasu reakcji między włączeniami ?
rozwiązanie to jest oparte na przekaźniku czasowym który jest włożony do skrzynki z bezpiecznikami

Tak dokładnie. Czyli oprócz tego że włożę sobie manetkę z suwakiem do ustawiania częstotliwości pracy wycieraczek muszę jeszcze wymienić przekaźnik, czy może nie jest to takie proste? Muszę powiedzieć że to fabryczne jedno ustawienie czasu jest do kitu. Chyba nigdy mi nie podejdzie raz za wolno raz za szybko.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » śr sty 23, 2008 11:04

m_maryszczak pisze:
Czyli oprócz tego że włożę sobie manetkę z suwakiem do ustawiania częstotliwości pracy wycieraczek
coś mi sie wydaje że mylisz manetki od MFA ze zwykłymi, piszę na zasadzie dedukcji bo ja mam golfa 3 i przez analogię do marki VW, więc u mnie manetka od wycieraczek ma tak, do góry dwa biegi oraz jeden do dołu czasowy, tempo włączania się wycieraczki jest regulowane odstępem czasowym w jaki kierowca włącza manetkę z pozycji 0 na załączony i w drugim cyklu z 0 na załączony ten odstęp czasowy jest brany do regulacji odstępów włączania wycieraczek ponieważ mam Golfa nie mogę z 100% pewnością powiedzieć że wystarczy wymienić przekaźnik w skrzynce bezpiecznikowej musisz poszukać na forum Polo czy taka operacja jest możliwa



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » śr sty 23, 2008 20:27

pivvo pisze:
m_maryszczak pisze:
Czyli oprócz tego że włożę sobie manetkę z suwakiem do ustawiania częstotliwości pracy wycieraczek
coś mi sie wydaje że mylisz manetki od MFA ze zwykłymi, piszę na zasadzie dedukcji bo ja mam golfa 3 i przez analogię do marki VW, więc u mnie manetka od wycieraczek ma tak, do góry dwa biegi oraz jeden do dołu czasowy, tempo włączania się wycieraczki jest regulowane odstępem czasowym w jaki kierowca włącza manetkę z pozycji 0 na załączony i w drugim cyklu z 0 na załączony ten odstęp czasowy jest brany do regulacji odstępów włączania wycieraczek ponieważ mam Golfa nie mogę z 100% pewnością powiedzieć że wystarczy wymienić przekaźnik w skrzynce bezpiecznikowej musisz poszukać na forum Polo czy taka operacja jest możliwa
Na forum POLO takie operacje graniczą z cudem :). Nie mylę z MFA owszem te manetki są podobne załączam fotkę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw sty 24, 2008 09:30

na zdjęciu jest manetka z MFA :bajer:



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » czw sty 24, 2008 22:55

no to lipa to znaczy ze moge nie kombinowaćpivvo, dzieki za wszystkie odpowiedzi i pomoc pozdro dla wszystkich vw maniaków


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości