Czy to początek końca uszczelki pod głowicą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Czy to początek końca uszczelki pod głowicą?

Post autor: asterix27 » pn sty 21, 2008 21:25

Witam

Dzisiaj podczas jazdy swoim Golfem II zauważyłem że nagle temperatura podskoczyła i przekroczyła dopuszczalną wartość. Z nagrzewnicy zaczęło lecieć zimne powietrze na grzaniu. Zjechałem na pobocze i zobaczyłem że ze zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego leci para i wylewa się płyn. Dolny przewód do chłodnicy był zimny. Pierwsze skojarzenie było że padł termostat (który zresztą był wymieniany pół roku temu), a drugie że układ jest zapowietrzony. Dojechałem jakoś do domu i odpowietrzyłem układ. Okazało się że wszystko wróciło do normy. Z nagrzewnicy na grzaniu leci gorące powietrze, nic nie bulgocze że zbiornika wyrównawczego, dolny przewód do chłodnicy nagrzewa się po 15 minutach pracy silnika, czyli termostat się otwiera. Pytanie jest następujące:

1. Jaka może być przyczyna nagłego zapowietrzenia się układu chłodniczego podczas jazdy?
Czy są to pierwsze objawy tego że poszła uszczelka pod głowicą?

Dodam że:
- samochód nie kopci ale spaliny są - moim zdaniem - mokre - być może to efekt procesu spalania, jest to bardziej woda niż płyn chłodniczy (w tej chwili mam wlane petrygo Q -35st.C)
- w oleju nie ma płynu chłodniczego
- spaliny nie śmierdzą olejem
- jakieś 2 dni temu dolałem trochę płynu chłodniczego do zbiornika wyrównawczego bo było go poniżej minimum (nie wiem czy to może mieć jakiś zwiazek)



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pn sty 21, 2008 21:27

moze masz nieszczelnośc w układzie



asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: asterix27 » pn sty 21, 2008 21:42

Marcin_87 pisze:moze masz nieszczelnośc w układzie
Płynu chłodniczego na pewno nie ubywa. Było wprawdzie go trochę poniżej minimum jak nalewałem, ale był wymieniany w październiku w zeszłym roku to przez taki okres czasu to raczej nie wyciek.



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » pn sty 21, 2008 21:46

no jak nie wyciek to uszczelka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 21, 2008 21:49

Sprawdź jeszcze korek w zbiorniczku, ma zaworek, wymień lub wygotuj w wodzie, jak nie pomoże, to faktycznie chyba uszczelka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pn sty 21, 2008 21:49

to jest jeszcze opcja, że masz walnięty korek na zbiorniczku wyrównawczym



asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: asterix27 » wt sty 22, 2008 19:51

Dzisiaj zrobiłem 50 km i nie było żadnych problemów. Najgorsze jest to że nie wiem co było przyczyną tej sytuacji i nie wiem kiedy się może powtórzyć. Płynu w zbiorniku wyrównawczym zostawiłem na wszelki wypadek poniżej minimum (tyle ile było przed uzupełnieniem). Może mu coś nie pasuje jak jest minimum lub powyżej, coś nie tak jest wtedy z ciśnieniem. Druga myśl jest taka że zaciął się wczoraj termostat. Innych pomysłów nie mam.



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » wt sty 22, 2008 20:03

no to z tego wynika ze ci zaworek raczej kiepsko trzyma w zbiorniczku



asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: asterix27 » wt sty 22, 2008 20:09

Marcin_87 pisze:no to z tego wynika ze ci zaworek raczej kiepsko trzyma w zbiorniczku
Gdzie najlepiej kupić nowy korek i jaki? Słyszałem że w sklepach są kiepskie i lepiej kupić oryginalny na szrocie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 384 gości