Jak poprawic opadniete drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bradock

Jak poprawic opadniete drzwi?

Post autor: Bradock » ndz sie 14, 2005 13:05

Witam. Mam mały problem - opadły mi troche drzwi od pasażera, wie ktoś może jak doprowadzić je do porządku?, czy konieczna jest wizyta u blacharza?
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 19:49 przez Bradock, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marek007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:00

Post autor: marek007 » ndz sie 14, 2005 13:50

więc tak:
najlepiej robic to we dwie osoby - otwierasz drzwi i chwytasz/cie za koniec drzwi od spodu i unosicie do gory tak az lekko uniesie sie karoseria auta

to nie jest zart
sam jezdzilem do mechanika w tej sprawie i tak wlasnie mi zrobil
a jezeli ktos ci poradzi regulacje na zawiasie to powodzenia...

sposób jest sprawdzony więc śmiało możesz działać



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz sie 14, 2005 14:23

Zgadza się... ja podlewarowałem auto na drzwiach i jeszcze poćwiczyłem trochę aerobiku na progu i drzwi ułożyły się jak ta lala...



Awatar użytkownika
vroobellek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:23
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: vroobellek » ndz sie 14, 2005 16:18

nie ma to jak prostota obslugi golfa :P u mnie jest ten sam problem . pozdrawiam !! :rotfl:


"second place is the first LOOSER !!"

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz sie 14, 2005 18:55

mi tak samo kiedyś zrobił blacharz, ale z innym autem. jak to zobaczyłem to myslałem, że go strzele w łeb.



Bradock

Post autor: Bradock » ndz sie 14, 2005 23:55

ok, wielkie dzieki



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn sie 15, 2005 00:14

da rade podnosic za dzwi, ale mozliwe ze mas luzy na zawiasie, to trza tam ten pipiduwek w srodku zmienic i bedzie git. jak nie chcesz podnosic za dzwi, to mozesz mlotem przy.... w gorny zawias :> albo pod dolny podkladke podlozyc, zaleznie na ktorym zawiasie sie opuscili, ale generalnie polecam (o ile tego wymaga) zreperowac zawiasik. btw... jak dobrze poszukasz na forum to znajdziesz identyczny temat, i sporo porad tego typu, wiec.... nic na sile... wszystko mlotkiem ;)



Bradock

Post autor: Bradock » wt sie 16, 2005 09:55

Wielkie dzieki wszystkim, VW to jednak prosta solidna konstrukcja, zaparlem sie mocno na nogach, pociagnalem do góry i drzwi zamykają się lepiej niz sie zamykaly :)



Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » wt sie 16, 2005 18:11

U mnie w mk III ten sam problem opuszczone drzwi,zrobiłem tak jak pisaliście przegiąłem do góry i było super ale przez dwa dni,opuściły się znowu!Fak!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 25, 2008 16:08

Porada grega jest oczywiście tip-top. Dla leniwych proponuję mój sposób.
1. Poluzować śróbę dolnego zawiasu mocującą go do drzwi. W tym czasie poprosić kolegę o pomoc żeby otwarte drzwi podtrzymał, bo mogą narobić szkody.
2. Przygotować podkładkę o grubości dobranej doświadczalneie - ok 1-2 mm, wyciąć ją z blachy ;ub twardego tworzywa robiąc z boku niej nacięcie takie aby można ją było podłożyć między zawias a blachę drzwi bez wykręcania całkowitego śróby (dla bezpieczeństwa żeby nie opadły)
3. Dokręcić śróbę.
Gotowe.
U siebie użyłem w jednym aucie podkładki z plastyku 2 mm, w drugim z blachy 1 mm, jest to sposób najprostszy i skuteczny.

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 4:03 pm ]
Dodam że nie polecam sposobu z siłowym podciągtaniem drzwi.
Po pierwsze pomaga na krótko. Po drugie po podciągnięciu dolny zawias wygina się nieco tak jak trzeba, ale górny w stronę przeciwną, co może spowodować ocieranie przedniej krawędzi drzwi o tylną krawędź błotnika, poza tym elegenckie 3mm szpary biorą w łeb.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
borostfor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt cze 03, 2008 16:12
Lokalizacja: Wroclaw/London

Post autor: borostfor » śr cze 25, 2008 16:13

Czytac FAQ tam sam informacje co i jak z foto porada!
Jakies pytania to pisac prosze tam.
Boshe co za wykopalisko z 2005.


zamykam topic

pozdro
boro
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 16:14 przez borostfor, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości