Dlawiacy sie silnik AAM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yoel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 22:46
Lokalizacja: Olsztyn

Dlawiacy sie silnik AAM

Post autor: yoel » pn sty 21, 2008 02:24

Witam

Od jakiegos czasu mam problem z silnikiem. Wszystko zaczelo sie od momentu gdy zostala wymieniona rozerwana guma pod gaznikiem ( tak to sie chyba nazywa ). Mianowicie na wolnych obrotach tak jakby sie dlawil i mial za chwile zgasnac. Wszystko jest wporzadku jezeli silnik jest zimny ale trwa to najwyzej kilka sekund puki nie nabierze temp i obroty nie spadnal ponizej 1000. Jak juz dodam troche gazu i obroty przekrocza wartosc 1200 wszystko wraca do normy....
Bylem juz u kilku ''fachowcow" i kazdy mowil co innego : nie pracujace cylindy , silniczek krokowy itd. ( swiece wymienialem miesiac temu wiec odpadaja ) Nie chcialbym pakowac sie w niepotrzebne koszty i dlatego zwracam sie o pomoc !!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 08:49 przez yoel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pn sty 21, 2008 13:00

najpierw przeczysc krokowiec


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: Dlawiacy sie silnik AAM

Post autor: paulox » pn sty 21, 2008 18:06

yoel pisze:Witam

Od jakiegos czasu mam problem z silnikiem. Wszystko zaczelo sie od momentu gdy zostala wymieniona rozerwana guma pod gaznikiem ( tak to sie chyba nazywa ). Mianowicie na wolnych obrotach tak jakby sie dlawil i mial za chwile zgasnac. Wszystko jest wporzadku jezeli silnik jest zimny ale trwa to najwyzej kilka sekund puki nie nabierze temp i obroty nie spadnal ponizej 1000. Jak juz dodam troche gazu i obroty przekrocza wartosc 1200 wszystko wraca do normy....
Bylem juz u kilku ''fachowcow" i kazdy mowil co innego : nie pracujace cylindy , silniczek krokowy itd. ( swiece wymienialem miesiac temu wiec odpadaja ) Nie chcialbym pakowac sie w niepotrzebne koszty i dlatego zwracam sie o pomoc !!!

Pozdrawiam
Może pomogłoby odłączenie akumulatora na parenaście minut, aby komp się zresetował. Po podłączeniu aku komp nabrałby może od nowa poprawne wartości jeśli przyczyna tkwi właśnie w złych nastawach kompa.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

yoel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 22:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: yoel » pn sty 21, 2008 21:51

Witam

Troche sam pogrzebalem i po dluzszych staraniach znalazlem wade :)

Okazalo sie ze przewod wychodzacy z silniczka krokowego byl lekko pekniety i pod wplywem cisnienia zwezal sie a tym samym mniejszy przeplyw powietrza powodowal dlawienie sie silnika.
A mechanicy chceli mi zrobic planowanie glowic za 700zl :|

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn sty 21, 2008 23:31

yoel pisze:Witam

Troche sam pogrzebalem i po dluzszych staraniach znalazlem wade :)

Okazalo sie ze przewod wychodzacy z silniczka krokowego byl lekko pekniety i pod wplywem cisnienia zwezal sie a tym samym mniejszy przeplyw powietrza powodowal dlawienie sie silnika.
A mechanicy chceli mi zrobic planowanie glowic za 700zl :|

Pozdrawiam
Hehe dobrze, że to tylko taki drobiazg :pub:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn sty 21, 2008 23:31

gdzie jest silnik krokowy w aam ? moze ktos podrzucic fotke sam jestem ciekaw...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości