Przegląd w ASO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DanielW

Post autor: DanielW » pt sie 12, 2005 18:35

Jeżeli chodzi o płyn chłodniczy i hamulcowy to testerami można sprawdzić ich stan. Jeżeli są dobre to wcale nie jest konieczna ich wymiana. A tak w ogóle to sprawdź czy przypadkiem w książce serwisowej nie jest napisane co trzeba wymienić przy takim przebiegu.
Wtedy będziesz wiedział.
Zawsze też możesz poprosić ASO o to by powiedzieli co oni wymieniają i sprawdzają przy takim przeglądzie



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 12, 2005 18:55

paolo pisze:wymiana oleju trwa pare minut...najdluzej trwa w tym wszystkim zlanie starego.
Dla przykladu podam pare cen, w Toyocie jak mialem praktyke to w PROMOCJI !! wymiana oleju + filtr oleju i podkladka pod korek spustowy BEZ OLEJU!! kosztowala 306 zlotych...
Ojciec Voyagrem chcial takze koontynuowac ksiazke wiec pojechal na MALY przeglad do servisu i zaplacil bagatela za wymiane oleju 1000 zlotych ale wyskoczyly jeszcze tulejki wahacza za 40 zlotych ale z wymiana juz bylo ponad 300 :) wiec 1300zl.....teraz musi jechac na duzy przeglad, ale strach myslec ile za takie cos moga chciec :D
1000 zł za wymianę oleju... :kac: ale złodzieje... :panna:



Awatar użytkownika
niceboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob cze 25, 2005 18:51
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post autor: niceboy » pt sie 12, 2005 19:36

ok, dzięki wielkie. Nieststy, nie miałem juz mozliwosci przeczytania dzisiejszych uwag. Byłem w ASO.
Dziwna sprawa... mam w okolicy (do 80 km) 2 ASO i o ile w jednym wstepnie oszacowano mi koszt na 700 pln o tyle w drugim... na 2100 pln!!!
Rzecz jasna pojechałem do tanszego.
Cena - na szczescie jedynie (?) niecałe 600 pln.
Przy okazji zasygnalizowano mi:
- niewielki przeciek przewodu w układzie wspomagania (kosztuje ponad 500 pln)
- popękany pasek w ukłądzie wspomagania (koszt do 100 pln)
No i moje kolejne pytanie:
ten popękany pasek musze szybko zmieniac? Jaki moze byc rezultat jego zerwania?
Wiem ze koszt tego paska (wymienie poza ASO) nie jst wysoki i wymienie go za jakis czas ale prosiłbym o odpowiedzi bo zapowiada mi sie parę kursow dalszych (ok 800 km w jedną stronę) a lubie znac potencjalne zagrozenia.
Pozdr.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 12, 2005 21:29

jak Ci peknie pasek to nie bedziesz miał wspomagania, kiera cięzej bedzie chodzic tylko nie wiem czy na tym samym pasku masz tez np. alternator bo jak tak to wtedy bedzie juz troche slabo jakby pekl, pol biedy jkaby bylo wspomaganie i klima na jednym, bez tego chwilowo mozna sie obejsc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 506 gości