[mk3] problem z piszczacym hamulcem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darkoss

[mk3] problem z piszczacym hamulcem

Post autor: darkoss » pt sie 12, 2005 14:58

witam,
od jakiegos czasu trapi mnie nasatepujacy problem.
Zauwazylem, ze moj golfik (w paru innych tez to zauwazylem) podczas naciskania hamulca lub podczas zwalnia hamulca recznego wydaje taki pisk, ktory mnie bardzo denerwuje, zwlaszcza gdy jeszcze ludzie sie na ciebie patrza :)
Pisk prawdopodobnie dobiega z tylu auta. Podczas opadow wsio jest ok, ale jak jest sucho to potrafi to niezle wkurzyc.

Macie/mieliscie taki problem ??
Jak go rozwiazac ??



k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: k631 » pt sie 12, 2005 16:07

Witam jak zmieniałeś szczęki na podróby to tak będzie.



darkoss

Post autor: darkoss » pt sie 12, 2005 16:11

problem w tym że nie zmieniałem szczęk :)
Są nadal te same od czasu kiedy kupiłem autko.
Wcześniej nic nie piszczało a od jakiegoś czasu zaczeło :(



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt sie 12, 2005 16:14

ten tamat napewno byl juz poruszany na forum, uzyj opcji szukaj ...



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pt sie 12, 2005 16:47

Masz wypracowny korektor sily hamowania , znajduje sie pod tylna osia , u mnie w mk2 tez to sie dzialo , az zaczol sie zapowietrzac i hamulce znikly , wez to lepiej omin , lub napraw



ryszard40

Re: [mk3] problem z piszczacym hamulcem

Post autor: ryszard40 » pt sie 12, 2005 23:17

darkoss pisze:witam,
od jakiegos czasu trapi mnie nasatepujacy problem.
Zauwazylem, ze moj golfik (w paru innych tez to zauwazylem) podczas naciskania hamulca lub podczas zwalnia hamulca recznego wydaje taki pisk, ktory mnie bardzo denerwuje, zwlaszcza gdy jeszcze ludzie sie na ciebie patrza :)
Pisk prawdopodobnie dobiega z tylu auta. Podczas opadow wsio jest ok, ale jak jest sucho to potrafi to niezle wkurzyc.

Macie/mieliscie taki problem ??
Jak go rozwiazac ??
Ja miałem taki problem a powodem były sprężyny w tylnych szczękach. Wystarczy rozebrać
bębny i nasmarować sprężyny ( nie szczęki ) też myślałem że to korektor siły hamowania.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [mk3] problem z piszczacym hamulcem

Post autor: lolo_golf » pt sie 12, 2005 23:22

darkoss pisze:witam,
od jakiegos czasu trapi mnie nasatepujacy problem.
Zauwazylem, ze moj golfik (w paru innych tez to zauwazylem) podczas naciskania hamulca lub podczas zwalnia hamulca recznego wydaje taki pisk, ktory mnie bardzo denerwuje, zwlaszcza gdy jeszcze ludzie sie na ciebie patrza :)
Pisk prawdopodobnie dobiega z tylu auta. Podczas opadow wsio jest ok, ale jak jest sucho to potrafi to niezle wkurzyc.

Macie/mieliscie taki problem ??
Jak go rozwiazac ??
Żadne podróby szczęk itp.! :helm: MIałem to samo i szybko rozwiązałem problem.Zdejmij bębny i wszystko co ruchome przesmaruj smarem(sprzężynki,ruchome elementy itp.)tylko zebys nie przedobrzył z tym smarem bo tam sie robi ciepło i potrafi sie stopic wiec jak dasz za duzo to nie bedziesz mial hamulca :grin: Jak to zrobisz to gwarantuje ci ze przestanie piszczec!
Aha, jak bedziesz smarował to jak juz nasmarujesz to załóż beben(nie przykrecaj)i sprawdz naciskając hamulec czy dalej piszczy-jak piszczy to samruj nastepne elementy i w koncu przestanie :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 372 gości