Nie można zapalić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Nie można zapalić

Post autor: rudi59 » sob sty 19, 2008 20:39

Witam!
Otóż ostatnio brałem się za wymianę nagrzewnicy, którą jakoś udało się wymienić, ale teraz dziwnym trafem samochód nie chce odpalić. Nawet na po pych nie chce załapać co wydaje się bardzo dziwne :grrr: . Co może być tego przyczyną?
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 13:47 przez rudi59, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 19, 2008 20:51

precyzuj temat (gaźnik czy wtrysk) zacznij od podstaw: czy jest iskra.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » sob sty 19, 2008 21:02

A więc jest to gaźnik, jak mam sprawdzić czy jest iskra, proszę o jakiś dokładniejszy opis, bo jestem zielony troszkę. :bigok: Ale wydaję mi się, że skoro nawet na po pych nie chce zapalić to iskry może nie być. Teraz tak kojarzę, że przy wymianie nagrzewnicy wyjmowałem rurki te z płynem chłodniczym, to musiałem wygiąć troszkę kabelki od aparatu zapłonowego ( nie wiem czy to rzeczywiście to :grin: ), tego przy podszybiu od którego kabel idzie do cewki zapłonowej. Czy to może mieć coś wspólnego z moim problemem? :chytry:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 19, 2008 21:15

Oczywiście że może skoro nie podłączyłeś. Iskrę możesz sprawdzić wyjmując kabel od cewki przy kopułce, zbliżająć go do masy silnika, ktoś kręci a ty patrzysz czy jest iskra. Potem powtórzyć to na poszcególnych świecach. Jednak doradzam ci poproś kogoś o pomoc, nie od razu musi być mechanik, ktoś lepiej oblatany w temacie wystarczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bettek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:01
Lokalizacja: z Tyndy :)
Kontakt:

Post autor: bettek » sob sty 19, 2008 21:39

sprawdź te przewody od aparatu zapłonowego :bigok:


BETTEK

[url=http://ilespala.pl/podsumowanie/932][img]http://ilespala.pl/obrazek/932/3/1[/img][/url]

rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 20, 2008 11:28

Witam!
Dzisiaj sprawdziłem i nie ma iskry. Co może być tego przyczyna? I jeszcze jedno pytanie, jak zamontowana jest kopułka? Bo u mnie jest tylko na tych dwuch drucikach. Czy nie powinno być tam czegoś jeszcze, bo nie jest to u mnie za stabilne.
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 16:12 przez rudi59, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 236 gości