auto samo zjeżdża w dół pozostawione na biegu....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zak869
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 02:00
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

auto samo zjeżdża w dół pozostawione na biegu....

Post autor: zak869 » ndz sty 20, 2008 02:33

witam, co prawda ine jezdze vw ale widzialem podobny watek wiec pisze..niedawno kupilem opla astre II z niemiec 1,8 16v [115km] 118 tys. bez gazu przed zakupem spr wszysztko co bylo mozliwe[ zaufany mechanik, stacja kontroli, elektryk oraz kontrola komputera pokladowego] przejechalem 6,5 tys bez zadnych problemow, jednakze w zimie[ grudzien] gdy temp.spadla ponizej 0 przymazrl mi reczny, po zalatwieniu tej kwestii postanowielm zostawiac auto na biegu w czasie mrozow[ 1 lub wst. ] ale po pozostawieniu auta na biegu ono samoczynnie zjezdza z gorki[ palskeij jak i stromej] musze go zostawiac na recznym lub na plaskiej powierzchni..mam nadzieje ze uzyskam odp na nurtujace mnie pyt...co jest powodem takiego stanu rzeczy...z gory dzieuje za fachowe komentarze...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 20, 2008 06:13

zak869 pisze:ale po pozostawieniu auta na biegu
Na którym?



Awatar użytkownika
Momek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 23:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: auto samo zjeżdża w dół pozostawione na biegu....

Post autor: Momek » ndz sty 20, 2008 07:27

zak869 pisze:postanowielm zostawiac auto na biegu w czasie mrozow[ 1 lub wst. ]



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz sty 20, 2008 07:46

zak869 a jak się zachowuje auto podczas jazdy? Nie masz problemów ze ślizgającym sprzęgłem? Przyspiesza normalnie?.
Jak zaparkujesz auto na płaskiej powierzchni i zostawisz na biegu to popchaj go do przodu i tyłu i sprawdź jak się zachowuje tzn. czy odczuwasz jakieś opory i przechodzenie silnika z suwu ssania/pracy do sprężania/wydechu - może w Twoim silniku kompresja to już raczej fantazja.
Jeśli sprzęgło działa prawidłowo i jest kompresja to jest to pytanie raczej dla agentów Scully i Moldera z Archiwum X. :grin:
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 08:06 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.



zak869
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 02:00
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: zak869 » ndz sty 20, 2008 12:03

dziekuje za informacje Sztomel.
Auto jak narazie przyspiesza bez zarzutu, nie ma zadnego szarpania autem czy czegos takiego.. na kazdym biegu, kreci sie do 5,5 tys obrotow na maxa do 6 raczej nie chce..czasami podczas jazdy w miesice jadac powiedzmy na 2 +wysokie obroty, daje luz obtory spadaja mi ponizej 1000 na chwile..ale jeszcze ani razu mi wtedy nie zgasl..dzis sprawdze czy sprzegło sie nie slizga i odezwe sie pozniej na forum, zalezy mi na wyjasnieniu tej sprawy..



Awatar użytkownika
yanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:53
Lokalizacja: Będzin / śląskie
Kontakt:

Post autor: yanek » ndz sty 20, 2008 13:25

sprawdź kompresję...;)



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » ndz sty 20, 2008 17:30

Ja miałem kiedyś taki problem tylko, że w innym aucie i to były pierscienie. Na jedynce można było go pchac po prostej. A co najdziwniejsze nie brał wtedy oleju. Po wymianie pierscieni ( przy okazji ) problem ustąpił. tak jak koledzy radzą sprawdz kompresje



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz sty 20, 2008 17:38

nie wiem co ma kompresja do zjeżdżania auta na biegu z górki
a jak sie zapala auto z popychu to inaczej jest
miałem mk3 i jak zostawiłem go na biegu na podjeździe to sobie troszkę podjechał a silnik brzytwa był więc nie widzę tu żadnego powiązania
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 17:40 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 20, 2008 17:45

Szosownik pisze:nie wiem co ma kompresja do zjeżdżania auta na biegu z górki
to sie doedukuj
nadcisnienie nad tłokiem w komorze spalania, cos ci to mówi?

[ Dodano: Nie Sty 20, 2008 16:45 ]
względnie brak tego nadcisnienia spowodowany nie trzymaniem kompresji?



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz sty 20, 2008 17:49

sas_gti pisze:to sie doedukuj
nadcisnienie nad tłokiem w komorze spalania, cos ci to mówi?

[ Dodano: Nie Sty 20, 2008 16:45 ]
względnie brak tego nadcisnienia spowodowany nie trzymaniem kompresji?
chcesz udzielić mi korepetycji?????
nie rób ze mnie nieuka :grrr:
ja stwierdzam tylko na moim przykładzie więc o co kaman gościu :twisted:
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 17:57 przez Szosownik, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 20, 2008 18:26

to po co piesz z przekąsem "co ma kompresja do zjeżdzania auta na biegu z górki"
ja tylko poleciłem Ci doedukowanie się. A przecież nie trzaba być nieukiem żeby potrzebować czy tez czuć chęć dalszej edukacji, nie wiem czemu wziąłeś to tak do siebie. Człwiek sie uczy całe życie i to chyba nie jest nic co godzi w jego dumę? W wieku 70 lat mozna sie jeszcze duzo nauczyć wiec nie bierz tego tak do siebie, nie miałem zmairu cię obrażać tylko po porstu.
szosowniku nadcisnienie nad tłokiem nie pozwala sie silnikowi obracać podczas postoju, jesli jest ono niewytarczajace to silnik pokona siłe tego nadcisnienia i zacznie się obracać. Jesli twoj golf zjezdzal z gorki na biegu to to nadcisnienie było najwyrazniej zbyt niskie i może to swidczyc o zbyt malej kompresji. Oczywiscie ze się z tym pewnie nie zgodzisz bo miales silnik jak twierdzisz "brzytwę" ale to juz nie moja brocha
Brak odpowiendiej kompresji moze powodowac zjezdzanie auta z gorki i taka byla by moja konkluzja



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz sty 20, 2008 18:30

sas_gti pisze:to po co piesz z przekąsem "co ma kompresja do zjeżdzania auta na biegu z górki"
ja tylko poleciłem Ci doedukowanie się. A przecież nie trzaba być nieukiem żeby potrzebować czy tez czuć chęć dalszej edukacji, nie wiem czemu wziąłeś to tak do siebie. Człwiek sie uczy całe życie i to chyba nie jest nic co godzi w jego dumę? W wieku 70 lat mozna sie jeszcze duzo nauczyć wiec nie bierz tego tak do siebie, nie miałem zmairu cię obrażać tylko po porstu.
szosowniku nadcisnienie nad tłokiem nie pozwala sie silnikowi obracać podczas postoju, jesli jest ono niewytarczajace to silnik pokona siłe tego nadcisnienia i zacznie się obracać. Jesli twoj golf zjezdzal z gorki na biegu to to nadcisnienie było najwyrazniej zbyt niskie i może to swidczyc o zbyt malej kompresji. Oczywiscie ze się z tym pewnie nie zgodzisz bo miales silnik jak twierdzisz "brzytwę" ale to juz nie moja brocha
Brak odpowiendiej kompresji moze powodowac zjezdzanie auta z gorki i taka byla by moja konkluzja
spoko :pub:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz sty 20, 2008 18:30

Szosownik pisze:nie wiem co ma kompresja do zjeżdżania auta na biegu z górki
łłłooo matkoooo :panna:



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » ndz sty 20, 2008 18:33

Sztomel pisze:łłłooo matkoooo :panna:
w czym widzisz problem?????
wszystko wyjaśnione więc wrzuć na luz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 379 gości