dodatkowe zegary VDO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mxxxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 18:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dodatkowe zegary VDO

Post autor: mxxxp » pt sty 18, 2008 19:36

Witam! :okej:

Mam kilka pytań odnośnie 3 dodatkowych zegarów VDO, czyli od cisnienia i temperatury oleju oraz voltomierza.
Zegary pochodzą z Audi. Wiem jakie czujniki musze do nich dokupić-tak mi się wydaje :grin: .

Pytania:
1) Jak je zamontowac?? Czy wystarczy kupić trójniki, powkrecać w obudowe filtra oleju (chłodnice oleju) i podłącyć czujniki-schematy też gdzieś mam-mam tam juź czujniki ale te na zegary główne (od kontrolki i MFA).
Co z ciśnieniem oleju-podobno trzeba spiąć się jeszcze z czujnikiem na kontrolke (0,3 bara)?

2) Zegary mają wtyczki - zasilanie(+),masa i sygnał.Czy można spiąć (+)'y i masy razem (połączyć zegary równolegle) tylko sygnałowe od odpowiednich czujników?

3) Jak zmienić podświetlenie zegarów z czerwonego na białe albo zielone - jak je rozebrać?


Z góry dzięki za pomoc!!!


P.S.Jak by ktoś szukał instrukcji podłączenia lub numerów czujnikow to pisać na PW (poszukam w domu wersji elektronicznej).

[ Dodano: 19 Sty 2008 16:42 ]
:crazy: :crazy: :crazy: czy ktoś jest w stanie mi pomóc?? :hmm:
:hmm: :hmm:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob sty 19, 2008 23:31

ad2. Tak - tyle ze + trzeba pociagnac ze stacyjki bo inaczej siadzie ci akumulator.
Nie wiem jak te zegary ale w audi deska rozddzielcza jest podswietlana od dolu i tarcze sa z czerwonej pleksy ktora jest pomalowana z gory na czarno wiec zmiana koloru zarowek tu nie pomoze, trzeba by bylo wlozyc nowa plekse w odpowiednim kolorze i zrobic wydruk tarczy na kompie, wyciac go na ploterze i dopiero nakleic na plekse



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości