[mk2]Spalanie w Golfie 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw sie 11, 2005 11:48

alfikt pisze:hmm no nie wiem czy da sie go wyjac bez rozbieranai aparatu ciekawe !! trzeb popatrzec

A CZY ktos sie orientuje czy bedzi emi pasowala membramka od MK I do MK II jedno i drugie na gazniku i ws umie wielkosc taka sama i mocowanei zewnetrzen rozwniez tylko czy to w srodku sie zalozy !!
Skoro jest takie same mocowania takie same to założ cale a nie przekładaj środka i zobacz jak bedzie jeżdziło.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw sie 25, 2005 11:57

Przetestowane. Auto na trasie (Nowa Sól - Dziwnów i spowrotem) razem cos kolo 760km spalilo 6,1 litra przy predkości wahającej sie pomiedzy 110 - 140 km/h. Chyba nie jest najgorzej co nie?? :bajer:



mac31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 07:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac31 » czw sie 25, 2005 13:14

Alfikt
Jaki masz gażnik?


Jeżdżę,więc jestem

Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » pn sie 29, 2005 17:03

No coz testy po wymianie membramki testy spalania 100km w miesice okolo 10l LPG przy czym po wymianie pojechalem na regulacje gazu bo wyszlo mi na 40km 6l.
Teraz sprobuje pojezdzdic jak emeryt i zobaczymy !!
Ludzie jak wy to robicie ze 1.3 wam tak mało pala ?

Hmm gaznik mam Pierburg ale chyba nic wiecej Ci nei powiem.



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » pn sie 29, 2005 18:24

alfikt pisze:No coz testy po wymianie membramki testy spalania 100km w miesice okolo 10l LPG przy czym po wymianie pojechalem na regulacje gazu bo wyszlo mi na 40km 6l.
Teraz sprobuje pojezdzdic jak emeryt i zobaczymy !!
Ludzie jak wy to robicie ze 1.3 wam tak mało pala ?

Hmm gaznik mam Pierburg ale chyba nic wiecej Ci nei powiem.
Ja mam tez pierburg 2e.Niewiem ile by mi palił gazu bo nie mam zalozonego ale mysle ze 10 na 100 to i tak w normie.Ale na benzynce od ostatniej regulacji po zimie to 7,5/100km mi nie przekracza,z tym ze do roboty mam ok 30km i prawie cala droga to trzypasowa DTŚ.Ale jade naprawde oszczednie.Malo kiedy 100km/h przekraczam.Bo jedno w tych silnikach jest naprawde kapiate jak sie mu depnie to sie wskaznik w oczach ku zeru przesowa :grin:


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt sie 30, 2005 04:05

JA wiem czy mało palą??
Ja mam 1.3 na wtrysku i po miescie pali mi kolo 10 L tlye ze benzyny :grrr:
Na trasie spalil mi 6,1 a moi kolesie twierdza ze i tak o jakies 0,5 l za duzo:/ dodam ze wg diagnosty mam uszkodzona sonde lambde. Obecnie podczas jezdzenia tylko i wylacznie na miescie zlobilem 470km i mam wskaznik beznyny równo na polowie.



Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » wt sie 30, 2005 08:07

ja swojego nie litrażuje bo siwych włosów dostane przez te ceny benzynki :bigok: i nawet nie mam możliwości dokładnego sprawdzenia bo nie pamiętam kiedy miałem pełny bak :food: :rotfl: :hehe:



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » pn wrz 05, 2005 12:58

TAK jak juz pisalem zmieniona membramka na aparacie zaplonowym zrobione regulacje i 10,5 l na 100km po miesice
Znalazlem dzis taki wezyk ktory odchodzi od obudowy filtra powietrza)1.3 gaznik)idzie w dol i tak sobie wisi pogrzebalem i od dolu tez idzie taki wezyk z tym ze ten jest zaslepiony.
OD czego on jest ?
Wzglada na to ze one powinnz byc ze soba polaczone mozliwe ze on jest od podcisnienia i ma wplyw na spalanie ???



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn wrz 05, 2005 15:48

Benzyna wam drożeje?? Zróbcie tak jak ja. Tankujcie zawsze za 50 złoty to nie poczujecie ze podrozała:P :hmm: :bajer: a tak poważnie. to spalil mi na mieście przy takim srednim wstawianiu go 7,5 litra. pozdro.



Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » pn wrz 05, 2005 18:25

tauka pisze:Benzyna wam drożeje?? Zróbcie tak jak ja. Tankujcie zawsze za 50 złoty to nie poczujecie ze podrozała:P :hmm: :bajer: a tak poważnie. to spalil mi na mieście przy takim srednim wstawianiu go 7,5 litra. pozdro.
ja tankuje za 60 zawsze bo za każde 30 zł na stat-oil jest 10 punktów :okej:



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » pn wrz 05, 2005 20:46

alfikt pisze:TAK jak juz pisalem zmieniona membramka na aparacie zaplonowym zrobione regulacje i 10,5 l na 100km po miesice
Znalazlem dzis taki wezyk ktory odchodzi od obudowy filtra powietrza)1.3 gaznik)idzie w dol i tak sobie wisi pogrzebalem i od dolu tez idzie taki wezyk z tym ze ten jest zaslepiony.
OD czego on jest ?
Wzglada na to ze one powinnz byc ze soba polaczone mozliwe ze on jest od podcisnienia i ma wplyw na spalanie ???
Od spodu filtra powietrza są dwa węzyki.Jeden powinien isc do rury wlotowej filtra z takiego dinksa na niej,a drugi chyba jest podpiety do aparatu zaplonowego.Jutro sprawdze bo dzis mam za ciemno.Mozliwe ze to ma wplyw na spalanie.



Awatar użytkownika
alfikt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:15
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Post autor: alfikt » wt wrz 06, 2005 10:44

Marek 81l pisze: Od spodu filtra powietrza są dwa węzyki.Jeden powinien isc do rury wlotowej filtra z takiego dinksa na niej,a drugi chyba jest podpiety do aparatu zaplonowego.Jutro sprawdze bo dzis mam za ciemno.Mozliwe ze to ma wplyw na spalanie.
TAksa 2 takei cienkie 1. do rury wlotowej filtra TAK MAM :chytry:
ale tu chodzi wlasnei o ten drugi !!
U mnie jest tak zaczne od strony aparatu zapłonowego -wychodzi z membramki wchodzi nie wiem czy w gaznik juz czy to jescze mixer (z przodu auta) i zaraz obok niego wychodzi nastepny i jest go tam moze 5cm długości i jest zaslepiony (po zdjęciu zaslepki auto gaśnie).
A z oboudowy filtra pod spodem równiez od przodu auta idzie wezyk w dół 4cm i tak sobie wisi ;) i wyglada na to ze powinny byc ze soboa połączone (moze ktos wymienial nie wiem obudowe filtra , gaznik i nie polaczych ich ze soba)
Napiszcie jak wy macie w 1.3MH
i czy to moze miec wplyw na spalanie ;)



Awatar użytkownika
tk7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post autor: tk7 » wt wrz 06, 2005 11:50

Moj stary Golfik 1.3 NZ (teraz przejela go po mnie moja siostra) spalal bardzo mało... ostatnio jechala to spalił jej 10 litrow po przejechaniu 160km. Zaznaczam, że z tego przynajmniej 50 bylo wyłacznie w miescie... A wynik jest rzetelny, bo był zatankowany do pełna pod korek i po tym dystansie zatankowany po raz kolejny pod korek czyli weszło niecałem 10 litrów. Czego chcieć więcej? :bajer:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt wrz 06, 2005 13:47

tk7 pisze:Moj stary Golfik 1.3 NZ (teraz przejela go po mnie moja siostra) spalal bardzo mało... ostatnio jechala to spalił jej 10 litrow po przejechaniu 160km. Zaznaczam, że z tego przynajmniej 50 bylo wyłacznie w miescie... A wynik jest rzetelny, bo był zatankowany do pełna pod korek i po tym dystansie zatankowany po raz kolejny pod korek czyli weszło niecałem 10 litrów. Czego chcieć więcej? :bajer:
zadna rewelka taki wynik. wychodzi z tego ze spalil 6.25 litra. Jak jechala 90 na godzine to i tak duzo spalil. Mi spalil6,1 przy predkosci sredniej 120 i przy pełnym obciążeniu. a na dziesięciu litrach to robie coś kolo 140 KM po mieście :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości