Kontrolka oleju - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ibello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 28, 2007 20:34
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Kontrolka oleju - problem

Post autor: ibello » pn kwie 16, 2007 14:06

Cześć wszystkim!
Mam pytanko.
Otóż mam problem z autkiem, (właściwie nie ja, ale nie ważne). Podczas jazdy, gdy silnik się zagrzeje zaczyna migać i piszczeć kontrolka oleju. Poziom oleju był zaniżony, ale po dolaniu kontrolka nadal miga. Nie wiem co zrobić, brat już coś tam grzebał ale niestety nic mu z tego nie wyszło, chyba będzie trzeba jechać do serwisu :( . Czy może ktoś też miał podobny przypadek lub wie coś na ten temat?? Proszę o komentarze i z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn kwie 16, 2007 14:31

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju. Rozgrzany silnik może gubić ciśnienia. Wówczas należałoby robić pompe. Ważne jest aby ciśnienie mierzyć w momencie piszczenia i migania kontrolki. Jesli ciśnienie okaże się dobre należy sprawdzić czujnik.



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » pn kwie 16, 2007 14:41

Może zapchany/felerny filtr oleju? Też tak miałem - wymiana na nowy - All OK


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn kwie 16, 2007 14:50

NO właśnie! też prawda z tym filtrem. Sprawdź to.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn kwie 16, 2007 18:06

ibello, pytanie tak na marginesie co to za auto silnik przebieg, jaki olej wlany i kiedy był wymieniany? Mimo wszystko pomiar ciśnienia oleju na początek poprzedzony wymianą oleju i filtra. A potem..... no wiele rzeczy a ostatnia i to też prawdopodobna to remont silnika, ale z tym powoli i bez stresu


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Freon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:59
Lokalizacja: z domu

Post autor: Freon » wt kwie 17, 2007 11:07

Tez mialem podobny problem. Podczas jazdy ni z tego ni z owego zaczynała mrugać kontrolka oleju i włączał sie piszczyk. Automatycznie noga z gazu i wszystko wracalo do normy i tak wkoło. Ciśnienie bylo w normie, olej tez swieżo po wymianie, filtr równiez. Przyczyna byl czujnik (5zł.). Teraz jest gites. Pozdrawiam.



ibello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 28, 2007 20:34
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: ibello » wt kwie 17, 2007 20:19

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazało się że to sprawka czujnika, trzeba było wymienić i wszystko ok :)
Pozdrawiam wszystkich



Serano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 21:19
Lokalizacja: k.kielc
Kontakt:

Post autor: Serano » pn maja 07, 2007 22:50

bry wieczor
mam podobny przypdek z tym ze poziom oleju jest w normie pare dni temu wyminielem olej
i filterki oraz czujnik oleju i teraz po mocniejszym rozgrzaniu auta czasem zalacza sie brzeczek i mryga kontrolka??? jutro spr cisnienie a jesli jest w normie to znow wyminiac czujnik?? (stary wymienilem bo przepuszczal olej)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn maja 07, 2007 23:00

u mnie jest coś takiego jak się silnik rogrzeje to piszczy ale
;
jak przegazuje to przestaje lub jak zgasze i zapale silnik również przestaje, filtry i olej niedawno wymieniany czujniki również



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » pn maja 07, 2007 23:07

ja miałem coś takiego jak troche ostro potraktowałem silnik (np po jakimś czasie przy prędkości 130-140 km/h, albo jak zmieniałem biegi przy 4-5 tys obrotów) wymianiałem olej i filtr, a problem zniknął pewnego dnia od tak :bigok:


[you] dobrze że jeździsz vw

wodorost
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 01, 2007 12:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

kontrolka oleju

Post autor: wodorost » czw sty 17, 2008 14:01

witam, mam golfa 2 1,3l 91r i problem z kontrolka oleju, zaczął cieknąć olej, okazało się że leci spod czujnika(ten z tyłu w głowicy "szary" pierwszy od paska rozrządu), tego samego dnia wymieniłem czujnik na nowy, i olej nie leci, ale w czasie jazdy po ok.2-3min od odpalenia zapala się kontrolka oleju i brzęczyk, sprawdziłem poziom oleju i jest ok, ktoś wie o co chodzi??? po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu w czasie jazdy jest oki, ale po 2-3min jest to samo. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy, jak go odpaliłem i chodził na biegu jałowym to było ok cały czas



pawełłłł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 14, 2008 18:24
Lokalizacja: bel

Post autor: pawełłłł » czw sty 17, 2008 15:10

Witam ja mialem podobną sytuację też podczas jazdy ale jak schodzil z wysokich obrotów np, podczas zwalniania też wymieniłem czujnik i to samo dalej ciśnienia bylo ok! u mnie była wina oleju nie ważne czy jest nowy nawet po nowym mi włanczała się kontrolka teraz zalewam ,,castrola'' do silnikow o przebiegu powyżej 100 tys i mam spokuj polecam dobry olej zwlaszcza do starszych silników



wodorost
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 01, 2007 12:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: wodorost » pt sty 18, 2008 13:35

sprawdzilem ciśnienie oleju i było oki, okazało sie są to wina czujnika, kupiłem "brązowy" a powinien być czarny, teraz jest dobrze



karo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 18, 2009 14:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: karo82 » wt sie 18, 2009 14:34

Witam Wszystkich!
Zastanawiam się ile tu kobiet?Ale nie istotne! Mam taki sam problem jak wszyscy tutaj-tzn migająca kontrolka od oleju z tym że u mnie miga ona przy spadku obrotów do 800 i to na biegu jałowym-oczywiście przy rozgrzanym silniku! Co Wy na to? I jeszcze 1 pytanko;jakie powinno być ciśnienie oleju przy silniku 1.6 AEX 95 r.? Słyszałam juz kilka wersji! Gdybym coś palnęła to proszę się nie śmiać i tak jak na kobietę dużo wiem o samochodach!! :blush:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości