Nierowna praca na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luc_lamer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 19:20
Lokalizacja: Sonina
Kontakt:

Nierowna praca na zimnym silniku

Post autor: luc_lamer » śr sty 16, 2008 12:43

WITAM.

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim VW,polega on na tym że w momencie odpalenia go
rano czy wieczorem silnik pracuje na wolnych obrotach przez około 3 min po czym zaczyna pracować nierównomiernie i spadają mu obroty poniżej 600. Podczas jazdy i dojazdu do np. skrzyżowania autko gaśnie (PRACA NA BENZYNIE), na ciepłym nie ma problemu.
Autko posiada instalację gazową,podczas pracy na gazie nie występują takie objawy.
POMOCY!!! :otepienie:
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2008 15:22 przez luc_lamer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » śr sty 16, 2008 14:17

luc_lamer pisze:Autko posiada instalację gazową,podczas pracy na gazie nie występują takie objawy.
Więc powinieneś napisać tego posta w dziale /techniczne/ bo jak na LPG jest OK to po co tutaj? Tam więcej ludzi to przeczyta. Zresztą... temat gaśnięcia(przygasania) był tyle razy wałkowany, że w szukajce jest wiele podpowiedzi co można posprawdzać ale... co ciekawsze mimo, że tyle razy to wałkowano to 100 procentowa recepta jeszcze się nie pojawiła :grin:
Wracając do meritum... może z czujnikiem temp jest coś nie tak :chytry:
Nie grzebałeś coś wcześniej w okolicach przepustnicy? Tak zaczął przygasać sam z siebie?


dekoracje weselne, florystyka -> prv

luc_lamer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 19:20
Lokalizacja: Sonina
Kontakt:

Post autor: luc_lamer » czw sty 17, 2008 10:54

Nic nie grzebałem w układzie przepustnicy.Dziś jeszcze sprawdzę Lambde pod kątem napięć.
Jeden z moich kumpli wspominał mi coś jeszcze o czujniku cieczy.jako ze to golf z silnikiem AAM nie ma podobno czujnika przepływu powietrza.
Pozdrawiam: :crazy:



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » czw sty 17, 2008 11:30

Tak sobie przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i... miałem podobnie tyle, że jak silnik był ciepły to też gasnął jak się np do skrzyżowania dojeżdżało. Później się "naprawiło" na benzynie, a na LPG zaczął tak robić no ale tu już wtedy wystarczyło dokonać regulacji na reduktorze. Nie wiem na sto procent co pomogło tej benzynie bo zrobiłem kilka drobnych rzeczy w tym okresie niekoniecznie myśląc tylko o poprawie tego przygasania i nie jestem pewien czy to ja pomogłem czy jak to czasem bywa mój golf sam się naprawił. Zrobiłem miedzy innymi: dolałem denaturatu do benzyny, minimalnie przyspieszyłem zapłon, klemy zdjęte z aku(reset), wymieniony filtr (paliwa, powietrza, gazu), przeczyszczone styki elektryczne pod maską(klemy od aku, masę, przyłącza te od strony bloku silnika, końcówki przy cewce itp. itd...), zdrowo przegoniłem autko na benzynie. Co tak naprawdę pomogło nie wiem :blush:. Większość rzeczy, które zrobiłem i tak była w planie. :bajer:
Powodzenia w poszukiwaniach :grin:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

ddzzkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 10, 2007 00:26
Lokalizacja: B-g

Post autor: ddzzkk » czw sty 17, 2008 12:12

no więc napiszę tak. Mam silnik 1.8 AAM jak i ty. Miałem ten sam problem - autko zimne, wręcz trzęsące sie rano, bardzo nierówne oborty. Po przeskoczeniu na gaz - wszystko bylo w porzadku. Jak przełączyłem na ciepłym silniku z gazu na benzynę - chodził idealnie. Przyczyna okazała się kuriozalna - mianowicie PALIWO. Jeden z mechaników zaproponował żeby zamiast E95 zalać coś mocniejszego - tj. VPOWER albo VPOWER RACING. to drugie to troche za drogie jak dla mnie. Spróbowałem VPOWER i powiem szczerze nie mogłem uwierzyć. Cały czas tankuje na tym samym shellu i gaz i benzyne, tam też tankowalem E95. jak odpalam autko z rana-chodzi idealnie równo i wydaje mi sie że szybciej silnik osiąga wymaganą temperaturę żeby przeskoczyć na gaz. Juz nigdy nie tankuje E95(i tak tylko na rozruch-to mozna sobie pozwolic). Spróbuj wlać albo vervę albo VPOWER i zobacz. Umnie zadzialalo. Ps. tez z poczatku mi sie wydawalo ze moze sonda lambda, moze komputer nalapal błedow. Pozdrawaim



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 285 gości