Problem z odpaleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boro_10in1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:50
Lokalizacja: Przasnysz

Problem z odpaleniem

Post autor: boro_10in1 » czw sty 17, 2008 00:44

Witam.Na wstępie chcę podajć jakie mam auto-mk2,1.3benzyna,1986,gaźnik pierburg.W piątek auto stało u mechanika.Nagle dzwoni,że w furce nie ma benzyny,że odpalił,a auto zaciągnęło reszte z filtra i zgasło,wiec zalał 5 litrów.W poniedziałek odebrałem samochód,dojechałem do domu i wszystko było ok.Wieczorem jak zapalałem auto,to odpalało,ale po 5 sekundach gasło i tak z 10razy,aż padł akumulator.Naładowałem go,ale już w ogóle nie odpala.Rozrusznik kręci,ale nie zapala.Sprawia wrażenie jakby nie dostawał paliwa,ale jak odczepiłem przewód,który wychodzi od pompki,to paliwo tryska,wiec pompka działa.Zrobiłem tak,ze wlałem jakieś 3ml benzyny centralnie do gaźnika i próbujac odpalic sprawia wrazenie jakby na ułamek sekundy cos zaskoczyło i miał ochote zapalic,ale nie zapala.Co to może być i dlaczego tak sie stało?Skoro pompka pracuje,to znaczy,ze i ona i filtr jest ok.Do przewodów nie mogły tez sie dostać zanieszyszczenia z baku,bo zatrzymały by sie albo na filtrze,albo na pompce,a wychodzi jakby to gdzieś dalej było coś zatkane.Gdzieś gdzie paliwo idzie do gaźnika.Co radzicie?Aha,jeszcze jedno,jak sprawdzić czy jest iskra,jak silnik nie pali?Trzeba przy kręceniu rozrusznikiem patrzeć,czy wystarczy jak zapłon włączony przyłożyć czy iskra przeskakuje?Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » czw sty 17, 2008 00:51

I znow PIERRRRRBURG :bigok: wykrec 4swiece i sprawdz iskre problemem moga byc kable swiece.ale najprawdopodobniej ktoras z membranek w nieszczesliwym zlomo piiedburgu poszla sie pier....

[ Dodano: 16 Sty 2008 23:55 ]
wez jeszcze wezyka i przedmuchaj kazda z dysz.boro_10in1 znam ludzi ktorzy z powodu tego gaznika zmieniali auto. ten gaznik zyje wlasnym zyciem.!!racze poczytac sobie swap tego gaznika na gaznik z fiata!

[ Dodano: 16 Sty 2008 23:58 ]
p.s. podpompuj mu pedalem gazu na postoju pare razy i przytrzymaj gaz w polowie zakrec silnikiem na bank odpali :bigok:


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

boro_10in1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:50
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: boro_10in1 » czw sty 17, 2008 01:03

Hehe,dzięki.Ja też planuje zmienić auto,bo mam tą golfine od września,a wiecej siedze w garażu niż jeżdzę..........Jutro kupie klucz do świec i je wyczyszcze.jak to nic nie da,to już go nie naprawiam,tylko na żyletki..........



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » czw sty 17, 2008 01:11

ktos pamietam fajnie kiedys napisal na tym forum ze najgorsza rzecza w gazniku pierburg jest sam perburg hehee :bigok:
boro_10in1 pisze:mam tą golfine od września,a wiecej siedze w garażu niż jeżdzę
oj nie ty jeden nie ty jeden .zmnien najlepiej na TD TDI ijesli ci pomoglem kliknij pomogl.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Robs » czw sty 17, 2008 07:58

1. Kable i świece, czyszczenie świec jest tylko rozwiązaniem doraźnym i raczej nie skutecznym jeżeli masz sparciałe kable, jeżeli ty nie wymieniałeś już kabli to od nich zacznij.
Sprawdź też czy w tym momencie nie czuć benzyny pod maską bo to oznacza że zalewasz świece lub spadł przewód ze zbiorniczka wyrównaczego przy gaźniku i paliwo leje ci się na silnik zamiast do gaźnika.
2. Dysze - raczej mało prawdopodobne niemniej jednak jak pierwszy punkt zawiedzie to można sprawdzić tę wersję.
3.Zakładam że gaźnik jest dobrze ustawiony i sprawny tzn. np siłownik spur down (czy jakoś tak) działa, ssanie się włącza, być może nie masz ssania ale w tym wypadku gdy na dworze jest + to rada kolegi z naciśnięciem pedału gazu i przytrzymaniu go w polowie zadziała.
Ten pierburg nie jest taki zły, a przynajmniej samemu trudno jest w nim coś spaprać chyba że lubisz kręcić wszyskimi śrubkami, gorzej jak byś miał 2ee :)



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw sty 17, 2008 10:48

jakby ktos potrzebowal info na temat budowy, regulacji i diagnozy 2e2 to niech wysle maila na PW - podesle co mam :bigok:
ok, gaźnik pierburga jest skomplikowany, zwlaszcza 2ee, ale jak ktos podchodzi do niego z młotkiem i myśli że go naprawi od tak jak w maluchu czy polonezie to ja sie nie dziwie ... :chytry: a webera to wkładają mięczaki z nostalgii za kaszlakiem :jezor: ... no chyba że poziomego :satan:
Ostatnio zmieniony czw sty 17, 2008 10:49 przez ppoll27, łącznie zmieniany 1 raz.


TDPower

Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Post autor: Sieergiej » czw sty 17, 2008 11:42

Ja mam 2ee i jestem zadowolony, nie mam problemu z nim, no jedynie mial podwyzszone spalanie ale to byla wina nie dzialajacego czujnika temperatury cieczy.
Tak wiec jak samochod byl dobrze serwisowany to nie powinno byc z nim klopotow



boro_10in1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:50
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: boro_10in1 » czw sty 17, 2008 21:33

Dziś doszedłem.Jak podłączyłem przewód prosto od pompy paliwa do gaźnika to odpala bez problemu i super chodzi.Odłączyłem to ustrojstwo do którego dochodzi przewód od pompy,a od niego ida do gaźnika i powrotu benzynki do zbiornika.Coś tam jest zapchane.Tylko jak to wyczyścić,bo to taka puszka i jest nierozbieralna.Może kupić nową?A może można jeździć z podłączonym przewodem prosto z pompy do gaźnika,a ten co odprowadza nadmiar do zbiornika poprostu zaślepić?Nie mam pojęcie,ale ciesze sie ze odpalił.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt sty 18, 2008 11:14

boro_10in1 pisze:Dziś doszedłem.Jak podłączyłem przewód prosto od pompy paliwa do gaźnika to odpala bez problemu i super chodzi.Odłączyłem to ustrojstwo do którego dochodzi przewód od pompy,a od niego ida do gaźnika i powrotu benzynki do zbiornika.Coś tam jest zapchane.Tylko jak to wyczyścić,bo to taka puszka i jest nierozbieralna.Może kupić nową?A może można jeździć z podłączonym przewodem prosto z pompy do gaźnika,a ten co odprowadza nadmiar do zbiornika poprostu zaślepić?Nie mam pojęcie,ale ciesze sie ze odpalił.
indeks: HP100 220
Cena brutto: 51,02 zł
nazwa: Zasobnik ciśnienia paliwa
opis : 026127177B zasobnik paliwa z trzema wyjściami VW
GOLF 1,05-1,3 (HZ/2G); 1,6-1,
producent: HANS PRIES
w intercarsie jest pod kategoria "jednostka sterujca praca silnika - kondensator gazu" ;)
skoro HP robi to mozna kupic ...
:bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości