Alarm problem przy montazu MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Paweł83

Alarm problem przy montazu MK3

Post autor: Paweł83 » wt sie 09, 2005 21:36

Witam mam mały otóż nie moge znaleźć w którym miejscu moge sie podpiąć do kierunków obszukałem wszystke kable wokół kolumny kierowniczej i nie moge znaleźć, a druga sprawa mam elektryczny szyberdach który sie domyka z kluczyka i w aleramie jest możliwośc go domykania i również nie moge znaleźć w którym jest to miejscu
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sie 09, 2005 9:37 pm ]
tam miało być mały problem hehe



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt sie 09, 2005 22:34

Co do kierunków to odepnij np. jedna kostkę przy kolumnie i włącz kierunki - zobacz czy będą działać jak nie to znaczy to ta kostka i wtedy tylko kontrolka w rękę i trzeba znaleść w tej kostce 2 przewody



Awatar użytkownika
andrz3j
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt maja 06, 2005 04:59
Lokalizacja: Green Berg & Bomst
Kontakt:

Post autor: andrz3j » wt sie 09, 2005 22:58

Ja zawsze wpinam się pod włąznik od awaryjek. A masz go przy kolumnie kierownicy, zdejmij osłony i popatrz które kable do niego biegną i powinienieś dojśc..


Jeśli ktoś mnie wyprzedza tzn. że jedzie za szybko...

Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » śr sie 10, 2005 07:41

migacze podłacz sobie w progu po stronie kierowcy. a zeby nie szukac włącz lewy migacz i w bagażniku sprawdz kontrolką przy lampie na którym kabelku pojawia się (+) analoginie robisz z prawą stroną.



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » śr sie 10, 2005 08:03

Kostka ( 8 pinowa ) od włącznika zespolonego kierunkowskazow. Ponoc czerwona ( chociaz ja mialem czarna )
Kable: zielono czarny i czarno bialy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2005 22:12

kierunkowskazy: ja podpiąłem przy jednej z wtyczek dochodzących od tyłu do skrzynki z bezpiecznikami. Gdzieś u dołu, kable jak pomiętam zielono biały i zielono czarny.

szyberdach: masz pewnie również central, podpinasz do kabelków idących z drzwi przednich zielony i szary( jeden otwiera drugi zamyka). Musisz miec wtedy alarm z odpowiednio długim impulsem domykania, ok 15 s (alarmy moga mieć regulowany czas impulsu dla centrala, albo dodatkowe wyjście na tzw funkcję komfort i ten kabel daje ci impuls domykania). Alarm daje minus ty tam potrzebujesz plus więc musisz założyć przekaźnik który zmieni minus na plus.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » śr sie 10, 2005 22:37

zaraz zaraz... plusy to potrzebuje jesli central jest fabryczny VW ( pneumatyczny )... a jesli jest dokladany to lepiej sprawdzic bo wieksze prawdopodobienstwo, ze jednak minus, a szkoda spalic centralke



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » śr sie 10, 2005 22:43

foxiu2k5 pisze:Kable: zielono czarny i czarno bialy
to są poprawne kolory od kieruków. A gdzie się podepniesz, to już twoja sprawa. Po prostu tam, gdzie będzie ci wygodnie.



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » śr sie 10, 2005 22:54

jaxes, nie no jasne, podpinasz sie tam gdzie masz najblizej od centralki alarmowej bo przeciez bez sensu ciagnac niepotrzebnie metry kabli. Podalem przyklad przelacznika zespolonego bo tam Paweł83 szukal



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » śr sie 10, 2005 23:06

foxiu2k5 pisze:jaxes, nie no jasne, podpinasz sie tam gdzie masz najblizej od centralki alarmowej bo przeciez bez sensu ciagnac niepotrzebnie metry kabli. Podalem przyklad przelacznika zespolonego bo tam Paweł83 szukal
foxiu2k5 no właśnie chciałem na to samo zwrócić uwagę :) A ciebie cytowałem bo podałeś dobre kolorki, a pojawiły się też błędne niestety.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości