Ubywajacy w małych ilosciach płyn chodzący

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Ubywajacy w małych ilosciach płyn chodzący

Post autor: Dyguś » wt sty 15, 2008 22:48

Tak jak w temacie ubywa mi płyn chodzący z zbiornika wyrównawczego. Płynu uciekło niewiele ale uciekło tylko pytanie gdzie ? Samochód mam od 4 miesięcy i na początku od razu wymieniłem wszystkie płyny i filtry w tym płyn chodzący. Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem termostat bo nie trzymał temperatury dolałem wtedy płynu chodzącego do max i za tydzień sprawdziłem stan. Nic nie ubyło niestety niedawno otworzyłem maskę aby skontrolować stan i niestety poziom jest w połowie między max a min :/ wiem ze powodów może bydz wiele ale mam nadzieje ze nie jest to uszczelka pod głowica :/ dodam ze jak sinik sie rozgrzeje to czuć z pod maski płyn chłodzący oraz szczególnie w zimne dni z tłumnika wydobywa sie biały dym szczególnie przy większych obrotach jest go więcej ale w zimne w każdym samochodzie jest tak.z zapalniem nie mam problemu rano na styk pali. zażyło mi sie jedynie 3 razy tak ze po krótkim postoju na parkingu gdy chciałem zapalic to wszedl na 200obr/min po czym na 900. W mocy jak narazie nie odczułem różnicy Czytałem ze może to być wina korka od zbiorniczka wyrównawczego(nie trzyma ciśnienia)... może mi ktoś pomoże? byłbym wdzięczny

a i druga sprawa czy tankowanie benzyny o wiekszej ilości oktanów moze zle wplywac na mój silnik np na uszczelke ? bo ja tankuje tylko orlenowska verve i nie wiem czy dobrze robie
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 23:35 przez Dyguś, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 15, 2008 23:03

Dyguś pisze:niestety poziom jest w połowie między max a min
jak wlejesz do poziomu MAX to i tak wywali ci trochę płynu przez otwór w zbiorniczku wyrównawczym i wyrówna się do poziomu miedzi MIN a MAX
Dyguś pisze:dodam ze jak sinik sie rozgrzeje to czuć z pod maski płyn chłodzący
wyciek na zewnątrz - dorwać duży kawałek tektury (tak wielkoci maski silnika najlepiej), rozlożyć na ziemi, przejechac się autem, aby się porządnie rozgrzało, potem wjechać na tekturę (silnik ma si znajdować nad tekturą), poczekać 5-20 min, odjechać autem z tektury i sprawdzić, czy nie jest gdzieś na plamione - będziesz wtedy miał wizerunek, czy cieknie i gdzie cieknie
Dyguś pisze:w zimne dni z tłumnika wydobywa sie biały dym szczególnie przy większych obrotach
to raczej normalne, bo po odpaleniu silnik potrzebuje większej dawki paliwa
Dyguś pisze:Czytałem ze może to być wina korka od zbiorniczka wyrównawczego(nie trzyma ciśnienia)
wtedy, kiedy nie trzyma ciśnienia, czyli płyn ucieka z prawej strony zbiorniczka patrząc od przodu silnika - korek do wymiany; lub trzyma za duże ciśnienie - wtedy zablokował się zaworek w korku - też korek do wymiany


Obrazek
Obrazek

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Dyguś » wt sty 15, 2008 23:09

dzięki trochę minę uspokoiłeś :) Jutro sprawdzę to z tekturą



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 15, 2008 23:14

sposób z tekturą poradziłem ci dlatego, bo płyn jak wycieknie to bardzo szybko zlatuje z silnika, a reszta odparowuje i ślad po nim zanika, dlatego ciężko miałbyś zdiagnozować ubytek


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr sty 16, 2008 00:11

prezesso pisze:bo płyn jak wycieknie to bardzo szybko zlatuje z silnika, a reszta odparowuje
o ile nie odparuje caly :) wcale nie musza byc wycieki takie zeby az skapnelo na podloge
Dyguś, przeczyszc wszystkie weze, króćce przed jazda i po jezdzie gdy silnik osiagnie min 90st. poobserwuj dokladnie wszystkie laczenia itrd
dobry sposob na lokalizacje wyciekow to http://vw2.info/vwforum/kody/dwojka.html
sa jeszcze specjalne proszki kolorowe, nie trzeba wtedy uzywac lamp UV


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr sty 16, 2008 11:02

prezesso pisze:wyciek na zewnątrz - dorwać duży kawałek tektury (tak wielkoci maski silnika najlepiej), rozlożyć na ziemi, przejechac się autem, aby się porządnie rozgrzało, potem wjechać na tekturę (silnik ma si znajdować nad tekturą), poczekać 5-20 min, odjechać autem z tektury i sprawdzić, czy nie jest gdzieś na plamione - będziesz wtedy miał wizerunek, czy cieknie i gdzie cieknie
Tez stawiam na wyciek. Sprawdź dokładnie kruciec (ośmiorniczka - też tak to nazywają). W moim ABU jest on pod ap. zapłonowym z boku silnika. z tego krućca często wycieka płyn bo on po prostu peka szczególnie przy śrubach mocujących.
A tak swoją drogą wycieki płynu dość latwo jest znaleść bo zostawia on biały ślad po sobie.



Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Dyguś » śr sty 16, 2008 12:01

nie musiałem rozgrzewać samochodu. zalóważyłem ze płyn jest pod tym krucicem. tylko pytanie z którego miejsca to Cieknie bo tam jest wiele mozliwosci. Wymienilaem kiedys ten czujnik który tam sie znajduje może zle cos zaloazyłem. kurrr i znowu chyba bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie :/



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » śr sty 16, 2008 12:04

zrób zdjęcie kolego to moze coś pomożemy :bigok:



Artur147
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 21, 2006 12:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artur147 » śr sty 16, 2008 12:17

Kolego też tak miałem że jak kupiłem auto to mi ubywało płynu niewiele ale jednak.
Po roku okazało się że nagrzewnica(ta która ogrzewa wnętrze samochodu cieknie, a teraz z kolei okazało się że leje mi chłodnica. Dziwne bo auto jest z 1999r. Mam jednak nadzieję że Ty nie będziesz miał takich problemów.
Jeśli chcesz sprawdzić czy uiszczelka pod głowicą puszcza to najprostrzym sposobem jest odpalić silnik, odkręcić korek zbiorniczka wyrównawczego i sprawdzenie czy idą pęcherzyki powietrza. Pozatym wyjmij miarkę oleju, lub odkręć korek wlewu oleju i spraw czy jest na nim osad pary wodnej - biało brązowa maź. Jeśli nie ma to uszczelka na 100% jest OK.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr sty 16, 2008 12:25

Fakt zdjęcie by sie przydało, ale na 90% to cieknie z krućca przy śrubach mocujących do bloku silnika. W MKIII jest to plastikowy element, który pracując w ciężkich warunkach (gorąco - zimno) pęka, nie ma rady trzeba go wymienić, koszt niewielki ok. 40 zł.
Możliwe jest też coś takiego, że poleciał oring w krućcu - uszczelnia niedzy silnikiem a krućcem.
Jak będziesz wymieniał kruciec to uważaj bo sa dwa rodzaje z jednym otworem na czujnik tem i z dwoma otworami.
Przy wymianie dobrze jest też uszczelnić dodatkowo odpowiednim silikonem styk krućca z blokiem.

[ Dodano: Sro Sty 16, 2008 11:28 ]
Artur147 pisze:Jeśli chcesz sprawdzić czy uiszczelka pod głowicą puszcza to najprostrzym sposobem jest odpalić silnik, odkręcić korek zbiorniczka wyrównawczego i sprawdzenie czy idą pęcherzyki powietrza. Pozatym wyjmij miarkę oleju, lub odkręć korek wlewu oleju i spraw czy jest na nim osad pary wodnej - biało brązowa maź. Jeśli nie ma to uszczelka na 100% jest OK.
W zasadzie (mniej wiecej) to prawda.



Awatar użytkownika
Paweł
GOLFOLOT
GOLFOLOT
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Paweł » śr sty 16, 2008 12:38

Dyguś pisze:nie musiałem rozgrzewać samochodu. zalóważyłem ze płyn jest pod tym krucicem. tylko pytanie z którego miejsca to Cieknie bo tam jest wiele mozliwosci. Wymienilaem kiedys ten czujnik który tam sie znajduje może zle cos zaloazyłem. kurrr i znowu chyba bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie :/
mam dokładnie tak samo (to chyba norma w ABU), wycieka spod króćca tuż przy głowicy uszczelka kosztuje 2 PLN i potrzebny jest klucz 13-nastka ale z przedłużka bo jest beznadziejne dojście


[img][url=http://img154.imageshack.us/my.php?image=dsc03000azzzzqf7.png][img]http://img154.imageshack.us/img154/6006/dsc03000azzzzqf7.th.png[/img][/url][/img]

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr sty 16, 2008 13:25

Paweł pisze:potrzebny jest klucz 13-nastka ale z przedłużka bo jest beznadziejne dojście
i wiadro na płyn :grin:



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

heh

Post autor: 2RaZ » śr sty 16, 2008 15:44

tez miałem taka akcję z płynem, ale u mnie okazało się, że to wina zaworka w korku zbiorniczka wyrównawczego, poprostu nie trzymał ciśnienia i troszkę wywalało płynu...
Pwodzenia!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Awatar użytkownika
Paweł
GOLFOLOT
GOLFOLOT
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Paweł » śr sty 16, 2008 16:14

kristo pisze:i wiadro na płyn :grin:
i wiadro :bigok:
PozdraVWiam


[img][url=http://img154.imageshack.us/my.php?image=dsc03000azzzzqf7.png][img]http://img154.imageshack.us/img154/6006/dsc03000azzzzqf7.th.png[/img][/url][/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 225 gości