Tarcie z okolic przedniego zawieszenia TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Tarcie z okolic przedniego zawieszenia TDI

Post autor: RALFI » pn sty 14, 2008 09:27

Witam

Panowie, mam problem ze swoim golfikiem a mianowicie słysze tarcie z okolic przedniego lewego zawieszenia, spędziłem całą sobote w kanale i bardzo nie wiem co jest. Chodzi o to ze w kabinie przy 40 km/h słysze tarcie potem 15 km więcej i 10 mniej cichnie (albo ja nie słysze).Myślałem ze to klocki bo mi lewe koło sie grzało ale to zrobiłem a problem pozostał. Silnik odpada ponieważ jak zgasze i jade też to słychać - pytanie czy łożysko jak siada w kole moze być słychac takie tarcie wzrastające (szybsze tarcie) ze wzrostem prędkości czy raczej wycie. Szczerze powiem od tego momentu zrobiłem 400 km i nic się nie zmienia, Prośba o porade opinie.
Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 09:27 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn sty 14, 2008 11:15

latwo to sprawdzic, podnosisz auto po tej stronie co trze, wsiadasz do srodka odpalasz i wrzucasz 2 albo 3 bieg i wychodzisz z auta i sluchasz gdzie trze, jak zlokalizujesz wylanczasz silnik wrzucasz luz, i rekoma krecisz kolo jak slychac to samo to albo lozysko albo cos w hamulcach, mozesz tez wsteczny sprawdzic, proponuje cos podlozyc pod kola dla bezpieczenstwa


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn sty 14, 2008 11:45

Podnosiłem ale nie zapalałem silnika bo myślałem, że może cierpi w skrzyni mechanizm róźnicowy - a ręką kręcąc do 40 km/h nie da rady ;)
Dzięki za podpowiedź spróbuje z zapalonym silnikiem- pozdr



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » pn sty 14, 2008 18:50

Jest to łożysko , piasek lub zanieczyszczenia mogły dostac sie do srodka . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 22:39 przez marecki_vitor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » wt sty 15, 2008 09:27

Jeszcze przychodzi mi na myśl przegub i pytanie czy jak ma luz powiedzmy 1 mm moze wydawać takie dziwne dźwięki??????? zawsze miałem doświadczenie ze jak się rozleci to na skręconych kołach strzela a tu jak jade na wprost przy 40 słychac takie głuche odgłosy, prośba o opinie, pozdr



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » wt sty 15, 2008 22:42

Przegub raczej nie . Sciągnij tarczę i zobacz czy piasta nie czarnieje jak tak to łożysko . Pozdrooo



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn sty 28, 2008 09:13

Witam

Panowie dalej walcze z tematem - wyminiłem przegub ponieważ miał luz wzdłużny i myślałem ze to moze być przyczyna ale nic nie pomogło - zostaje mi łożysko ale wczoraj jak jechałem po mokrym miałem wrażenie że miejscami ucichło to tarcie i nie słychać było. Czy możliwe jest aby łożysko przy około 40km/h wydawało taki przeruwany odgłos tarcia???? Bo znowu wymienie i darmo :grrr:

Dziękuje za podpowiedzi, pozdr

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 08:36 ]
Witam

Panowie zamykam temat zaryzykowałem i wymieniłem łożysko - nastała cisza w samochodzie - jestem naprawde ździwiony pomimo wielu opinii mechaników, że łożysko wyje a nie słychać takie dziwne tarcie postanowiłem na moją odpowiedzialniość wymienić łożysko i :okej: Wszytko gra wiec wniosek jeden zużycie łożyska w przednim kole nie musi oznaczać wycie może też coś trzeć się przy 40-60 km z częstotliwością zwiększejącą sie w miarę wzrostu prędkości.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości