stuki, szarpanie w zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

stuki, szarpanie w zawieszeniu

Post autor: mikoz » pn sty 14, 2008 23:35

Witam mam następujący problem pierwszy z nich to sciąga mi auto w prawo ,i bije kierownica drugi to stukanie w prawym kole przy puszczaniu gazu szarpie z tyłu buczy cos przy prędkościach od 80 km/h kierownica bije i na normalnych stalowkach i na alusach 16' bo założyłem żeby zobaczyc czy problem zniknie i tu pupa pomóżcie bo nie dawno kupiłem samochód i to w zasadzie jedyna wada jego pomóżcie ludzie:(
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 00:08 przez mikoz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » wt sty 15, 2008 00:00

Diagnostyka zawieszenia jest potrzebna aby jednoznacznie określić przyczynę stuków.



mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » wt sty 15, 2008 00:02

ale żeś mi pomógł tyle to sam wiem ale chcę zaoszczędzic na diagnostykach dlatego pytam się tu



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » wt sty 15, 2008 00:08

Pozostaje sprawdzenie wyważania kół i przede wszystkim stan tuleji w wahaczach.



mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » wt sty 15, 2008 00:34

nO O TO MI CHODZIło:d a chcesz może aulski kupic?? 16 stki 7,5 cala na oponkach 215\40 za 700zł komplet rozstaw śrobek 4x100 firma alusków to BK racing



srebros1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 04, 2007 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: srebros1 » wt sty 15, 2008 01:01

Witam,
Co do buczenia to na 100% lozykso w kole(baaardzo czesta usterka w golfach szczegolnie przy niskim profilu opony). Musisz tylko sprawdzic z ktorej storny(o ile nie z dwoch) Ale koszt lozyska jest niewielki:okolo 25-30zl za komplet na jedna strone + wymiana o ile nie potrafisz sam wymienic......pod ponizszym adresem znajdziesz bardzo fajnie opisana wymiane owego lozyska http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1101441 Sprawdzic mozesz sam w nast. sposob: podnies auto na lewarku, sprawdz czy kolo nie ma luzu. Jesli ma to lozysko na 100% walniete. Jesli nie ma to zakrec i posluchaj czy "szumi" jesli szumi to nawet jesli nie ma luzu-do wymiany:)) Generalnie rzecz ujmujac to jesli masz luz na kole to lozysko wywalone natomiast brak luzu na kole wcale nie swiadczy o tym, ze lozysko jest dobre.....trzeba posluchac i nie pomylic charakterysycznego szumu jakie wydaje uszkodzone lozysko z np. jakimis drobnymi otarciami w bebnach. Jak jedziesz autem to postaraj sie wykminic z ktorj strony bardziej Ci halasuje. Nie jest to takie trudne. Jak lozysko jest mocno walniete to nawet moga sie pojawic lekkie drgania w aucie.

Co do bicia kierownicy to prawdopodobnie musisz wywazyc kola. Koszt niewielki. Natomiast sciaganie auta w ktoras ze stron swiadczy o zle ustawionej geometrii......zbieznosc i pochylenie kol, tak jest u mnie i u Ciebie zapewne tez. To zrobisz tylko na stacji diagnostycznej i u mnie(w Gdyni) pelna geometria golfa to koszt 120zl. Do tego tak jak pisalem sprawdz wywarzenie kol. Koszt niewielki a sprawa niezwykle istotna.

A co do tego stukania w prawym kole i szarpania to mowimy caly czas o tylnym kole czy o przednim???Bo jakos tak niejasno napisales:)
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 01:03 przez srebros1, łącznie zmieniany 1 raz.



mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » wt sty 15, 2008 01:24

co do stukania i szarpania to prawe koło i na prawą też sciąga nie wiem jak Ci opisac to szarpanie ruszam jade wolno około 20 km/hi jak puszcze gaz to tak jkaby coś łapało to koło no jakby hamowało samo:| a jak jade po jakis wybojach to kierownica normalnie samasie kręci:| dzieki za pomoc:)



srebros1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 04, 2007 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: srebros1 » wt sty 15, 2008 01:46

Hmm....no to ze kierownica sama sie kreci na wybojach to raczej nic nadzwyczajnego. Jesli dobrze rozumiem to o czym piszesz to moim zdaniem jest to jak najbardziej normalna rzecz.W momencie kiedy jedziesz po nierownej nawierzchni zawieszenie pracuje i kazda ze stron jest w danym momencie na roznej wysokosci, tzn. jedno kolo masz np. w dziurze a drugie na jakim pagorku zaraz za dziura.....dlatego kierownica jako ze jest polaczona z kolami calym ukladem kierowniczym pracuje razem z nimi a kiedy Ty ja w owej sytuacji puscisz musi sie przekrecac. A tak jak pisalem jesli na rownej nawierzchni sciaga Ci auto to geometria. Tylko zanim zaczniesz robic geometrie podjedz na trzepaki i sprawdz koncowki drazkow, sworznie wachaczy, takze warto zerknac na amorki czy lozyska na amortyzatorach. Jesli ktorys z tych elementow jest mocno uszkodzony to warto go wymienic zanim zrobisz geometrie o potem jesli po niedlugim czasie bedziesz wymienial np. koncowke drazka to automatycznie znow zbieznosc do zrobienia......i podwojne koszty....

A co do tego hamowania jak puszczasz gaz przy predkosci 20km/h to szczerze mowiac nie mam pomyslu,ale moze to po prostu hamowanie silnika???......przy tej predkosci jesli puszczasz calkiem pedal gazu to silnik raczej na pewno poszarpie troche autem......mozesz odnosic wrazenie ze to kolo ale szczerze mowiac nie wydaje mi sie.....bo gdyby to bylo kolo to przy wiekszej predkosci tez bys to odczuwal......nawet mocniej, a tu sadze ze sprawa ma miejsce tylko na 1-ce i 2-ce......jesli tak to po prostu hamujesz silnikiem a na tym przelozeniu przy tej predkosci zawsze bedzie szarpal. Takie jest moje zdanie ale oczywiscie moge sie mylic:))



mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Post autor: mikoz » wt sty 15, 2008 02:01

Okey tak zrobie:) dzięki bardzo jedyna osoba która pomogła,jednak są ludze jeszcze



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości