objawy zuzytych amorkow z przodu (sportowe zawieszenie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

srebros1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 04, 2007 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

objawy zuzytych amorkow z przodu (sportowe zawieszenie)

Post autor: srebros1 » pn sty 14, 2008 11:45

Witam,
tak jak w temacie, jak moge sprawdzic czy mam amorki do wymiany.....jest to sportowe, twarde zawieszenie wiec bujanie raczej odpada.....ale od jakiegos czasu dosc mocno zaczelo cos stukac szczegolnie jak przejezdzam przez poprzeczne nierownosci w szczegolnosci np. kiepskiej jakosci przejazd kolejowy.Zauwazylem rowniez, ze po zmianie opon na zimowe(letnie 195/50/15 BF Goodrich-twarde) troche wszystko wycichlo, chociaz nie znaczy to ze nie stuka. Stuka dalej ale rzadziej. Dodam ze zimowki sa w rozmiarze 175/60/14
Z gory dzieki za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 22:45 przez srebros1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn sty 14, 2008 11:51

Najprościej będzie podjechać na stację diagnostyczną,u mnie kontrolę zawiechy mam za free,bo robię tam przeglądy.Ale myśle że koszt takiej usługi to max 20zł.



srebros1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 04, 2007 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: srebros1 » pn sty 14, 2008 12:03

no tak ale czy oni sa w stanie sprawdzic stan amorkow przy sportowym zawieszeniu??Kiedys ktos mi powiedzial,ze to jest zbyt sztywne i wynik takiego "badania" nie jest miarodajny.....



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn sty 14, 2008 12:05

Na letnich gumach o takim profilu zawsze będziesz odczuwał i zawsze będzisz wraziwy na takie odglosy,przy tych zimowych jest inaczej ,inny profil,miekka guma,także to juz niebedzie takie odczuwalne.I tak jak kolega wyżej naapisal,stacja diagnostyczna,co do kosztu też sie zgadzam.Pozdro all.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 12:07 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pn sty 14, 2008 15:22

tak jak koledzy pisali wjedz na trzepaki i juz, na stacji diagnostycznej wszystko Ci powiedzą, ja pojechalem i okazalo sie z gumy na wachaczu z tyłu do wymiany, dlatego mialem luzy i stuki i pomogło


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
Marcin-Odra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 26, 2007 14:53
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Post autor: Marcin-Odra » pn sty 14, 2008 16:11

Tak jak przedmówcy napisali, jedź na stacje diagnostyczną, powiedz że chcesz sprawdzić tylko stan zawieszenia, przemierzą Ci poziom zużycia amorów, posprawdzają stan ogólny. Ja byłem tak dwa razy i za każdym razem miałem za darmo, to jest raptem 5 minut sprawdzania.

Ja miałem stuki podczas zmiany biegów, zwalniania czy też na nierównościach. Na stacji diagnostycznej mi nic wykryli, amory dobre, belka OK. Pojechałem na warsztat samochodowy w celu sprawdzenia zawieszenia. Znów nic nie płaciłem :) Okazało się, że tulejki są do wymiany, poduszki nad amortyzatorami i do "reperacji" wahacz... "niech pan przyjedzie w przyszłym tygodniu, to jest pół dni roboty, koszt ok 500zł" Oczywiście sobie to odpuściłem, bo w władnym zakresie taniej to zrobiłem.

Może u Ciebie coś podobnego.



srebros1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 04, 2007 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: srebros1 » pn sty 14, 2008 22:37

Hmmm, ok sprobuje tak zrobic. Zobaczymy co bedzie. Dzieki serdeczne



mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mcsym » śr sty 16, 2008 02:12

możliwe że sworznie się upominają... miałem podobną sytuację


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141210&postdays=0&postorder=asc&start=0]byłe mk3[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości