Problem ze wspomaganiem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtinho10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Problem ze wspomaganiem.

Post autor: wojtinho10 » ndz sty 13, 2008 22:02

Otóż problem jest następujący: gdy skręcam koła na postoju to obroty silnika nie zmieniają się, ale gdy dokręcę na maksa to zaczynają spadać(dzieje się tak zarówno w prawo, jak i w lewo), na postoju w sumie mały problem, ale gorzej jest w trakcie jazdy, tzn. gdy dojeżdżam do krzyżówki wciskam sprzęgło i kręcę kierownicą to auto potrafi zgasnąć
Zajrzałem do zbiorniczka z płynem i okazało się, że jest poniżej minimum(płyn czerwony), kupiłem dziś więc czerwony i zalałem do stanu, ale gdy wracałem do domu problem nie ustał.Sam już nie wiem, czy pompa od wspomagania się *******(ale wtedy chyba wogóle kiera nie chciała by chodzić a ona tylko na maksymalnym skręcie obciąża silnik).Co z tym zrobić ?

Pozdrawiam.

[ Dodano: 13 Sty 2008 22:04 ]
To jak wiecie w czym problem ?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 14, 2008 01:04

Proponowal bym zmienić płyn na zielony koledzy pisali w postach że to może być jego wina ziel ma inne parametry jest lepszy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robert31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:26
Lokalizacja: Koszalin-grupa ZachodPomorze
Kontakt:

Post autor: Robert31 » pn sty 14, 2008 10:39

Witaj dokładnie proponuje zrobic tak jak napisał mój przedmówca -wymien płyn na zielony charakteryzuje sie on innymi współczynnikami a przede wszystkim jest zalecenym płynem przez grupe VW-pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 10:42 przez Robert31, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]Robert-Koszalin[/b]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn sty 14, 2008 14:02

Ale najpierw odpowietrz uklad. Tzn przy zgaszonym silniku przy odkreconym zbiorniczku pokrec troche kier w lewo i prawo kila razy.... u mnie pomoglo.



Awatar użytkownika
wojtinho10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: wojtinho10 » pn sty 14, 2008 19:21

rakczek pisze:Ale najpierw odpowietrz uklad. Tzn przy zgaszonym silniku przy odkreconym zbiorniczku pokrec troche kier w lewo i prawo kila razy.... u mnie pomoglo.

Spróbuję



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 14, 2008 19:43

wojtinho10, to nic z tych rzeczy, coś jest nie tak z podtrzymywaniem obrotów przez silnik w chwili kiedy pompa wspomy stawia mu opór, a musi stawiać jak kręcisz kołami. Więc radze zostaw wspomę w spokoju, zajmij się diagnostyką silnika.
Ponadto nie odpowietrza się wspomy kręcąc kiera na postoju. robi się to tylko jak opróżniłeś układ z płynu a ty go jeszcze masz.
Gdybyś zalewał na nowo: zapal na króciótko silnik i wyłącz. Następnie dolej dozbiorniczka płunu jeśli potrzeba. Następnie zapal ponownie i wykonaj po jednym pewłnym skręcie kierą w obie strony. Jeszcze raz dolej płunu jak miarka wskazuje. Pojeździj trochę, sprawdź ostatni raz poziom płynu i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » pn sty 14, 2008 20:09

mam podobnie co kolega ale obroty ledwo drgną przy kręceniu - czy martwić się czy posprawdzać płyny tego ustrojstwa ?



Awatar użytkownika
wojtinho10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: wojtinho10 » wt sty 15, 2008 15:05

rakczek pisze:Ale najpierw odpowietrz uklad. Tzn przy zgaszonym silniku przy odkreconym zbiorniczku pokrec troche kier w lewo i prawo kila razy.... u mnie pomoglo.
Podziałało :grin: kiera chodzi o wiele lżej, aż się zdziwiłem :D obroty jeszcze delikatnie spadają ale nie ma już porównania z tym co działo się wcześniej, być może że jeszcze się do końca nie odpowietrzył.
Myślę, że te problemy ze wspomaganiem to nie tyle wina płynu, co zapowietrzonego układu.

Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości