mam problem z alternatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

mam problem z alternatorem

Post autor: anton:-) » ndz sty 13, 2008 22:57

Witam mam mały problem i posteram sie go dokładnie sprecyzowac.
Otóż tak jak kupiłem golfa zauważyłem ze jak samochód sobie chodzi na wolnych obrotach to lekko zazy sie lampka od ładowania ale po właczeniu czego kolwiek(pozycji,nawiewu,zapalniczki, swiatła w srodku,wzmacniacza)lampka gasnie czyli jest tos nie tak bo powinna sie mocniej zapalic jak ma altek wieksze obciazenie.Mierzyłem dzisiaj ładowanie i jest 14.2 czyli ok ale dlaczego sie jazy lampka a to potrafi denerwowac szczegulnie w nocy.Podczas gdy mój diesel przechodził pewne mody postanowiłem wstawic sobie zegary z obrotkiem wiec co za tym szło zmiana alternatora lecz przy moim problemie to nie pomogło bo myslałem ze altek padł ale po zmianie altka dalej lampka sie jazy i juz nie mam pojecia co to moze byc . prosze o jakiues wskazówki co mam sprawdzic co prawda jestem mechanikiem ale elektryka to nie mój dział.
pozdro :pub:


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » śr sty 16, 2008 21:49

anton:-), po prostu akumulator jest naładowany na full i alternator sie wyłącza... normalny objaw ;) a jak włączasz mu obciążenie to dalej zaczyna ładować... pograj trochę na zgaszonym silniku rozładuj aku i nie będzie ci juz swiecic ;)



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » śr sty 16, 2008 21:49

anton:-), Podjedź może do Sobczuka na plac tak koło skupu złomu, on może coś poradzi :bigok:



zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » pt sty 18, 2008 00:35

Gobo90 pisze:anton:-), po prostu akumulator jest naładowany na full i alternator sie wyłącza... normalny objaw ;) a jak włączasz mu obciążenie to dalej zaczyna ładować... pograj trochę na zgaszonym silniku rozładuj aku i nie będzie ci juz swiecic ;)
Czyli wedlug Ciebie jak aku ma 14.2 V to alternator sie wylacza buhhahaha A co bedzie jak bededzie 15.5 V ??? To co podstawic wiaderko zeby nalapac pradu???
Anton ja bym sprawdzil masy jak wygladaja, pozniej bym sie pokusil o sprawdzenie regulatora czy cos mu sie nie pomieszlao.


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt sty 18, 2008 01:09

Jaka masz pojemność aku ?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości