Prośba o identyfikację silnika / Strzelanie w wydech - film

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemekkum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: śr maja 03, 2006 13:33
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: przemekkum » czw mar 08, 2007 18:46

a u mnie pod maska jest tez cos takiego i mam oznaczenie EV ale nie wiem czy cos nie bylo zmienione glowica i gora bo mam kompresje po 15 na kazdym cylindrze



Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: kubarog » sob sty 12, 2008 20:06

Modest

sprawdź przewody WN i świece, któraś z tych rzeczy może być powodem tego strzelania :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » sob sty 12, 2008 20:18

Lipek81 pisze:A ja tak sobie myślę, że to jest 1.6 PN. Wygląda dokładnie tak samo jak mój. Jeżeli chodzi o ten napis 1.8 Brasil - gdzieś na forum było napisane, że bloki silników 1.6 i 1.8 niczym się nie różnią. Może ktoś w przeszłości z jakiegoś powodu zamienił blok silnika i wstawił go od 1.8 - to wyjaśnia zeszlifowane numery na bloku.
Bo bloki się nie różnią. Ja mam 1,6 na pewno, a na bloku mam 1,8 wybite. Inny jest skok tłoka i stąd różnica w pojemnośći



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 12, 2008 21:10

Modest, na pewno obudowa filtra powietrza jest od PN (brak dziury na śróbę składu mieszanki od góry). Sonda jest tylko w gaźniku 2EE
Zdaje się widzę wyczepiony wężyk podciśnieniowy po lewej stronie przy obudowie filtra (strona pasażera znaczy się). Leci nim lewe powietrze do gaźnika od przepustnicę. Załóż go lub zaślep, a nóż się naprawi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 385 gości