Odpowietrznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Odpowietrznik

Post autor: antek_wb3 » sob sty 12, 2008 20:03

Witam sprawa wyglada tak:
-wlasnie co skonczylem wymieniac tylnia oś
-gdy chcialem odpowietrzyc hamulce urwał mi sie odpowietrznik czesc jego zostala jeszcze w bebnie
Nie wiem co mam zrobic zbytnio po przejechaniu sie golfem stwardnial pedal ale hamulce jeszcze dzialaja nie wiem czy powinienem sie wogole nim gdzies ruszac ?
-co powinienem teraz zrobic ? Moge nim jezdzic z takim hamulcem czy wkoncu mi go zabraknie ?
-a recznego nie mam poniewaz linka ktora byla w starej belce byla za krotka :/ najprawdopodobniej belka ktora kupilem musiala byc od wersji 3-drzwiowej bo inaczej nie jestem w sobie w stanie tego wytłumaczyc, przelo0zenie takiej linki jest jakims problemem ???
-a i za co jest odpowiedzialny korektor sily hamowania ???
z gory dzieki za pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 12, 2008 20:19

o korektorze sobie poczytaj w necie. Ciesz się że to tył, wymieniasz tylko cylinderek za 20 zeta i sprawa załatwiona (po ścignięciu bębna masz dostęp). Byłoby większy zmartwienie jakbyś urwał odpowietrznik od drogiego zaciku z przodu. Jesli płyn nie ucieka przez odpowietrznik i hamulce masz to możesz jeździć, ale licz się z tym że bez odpowietrzenia tył hamuje gorzej lub wcale . Przy okazji po zdjęciu bębna wymienisz linkę (23 zeta). Różnicy w długości linek niema, być może nie docisnąłeś do końca rurki metalowej na linkę co przełazi przez podłogę do wajchy ręcznego.
Ostatnio zmieniony sob sty 12, 2008 20:21 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » sob sty 12, 2008 20:42

wiesz co tak sie sklada ze przy zakupie belki (uzywanej)dostalem takze bebny itp cala tylnia os ogolem... mam stary beben myslisz ze moge przelozyc cylinderek... i czy duzo jest z tym roboty... dzis wymienialem tylnia belke i powiem Ci ze sie troche zmachalem :/ na sam koniec jak naazlosc poszedl odpowietrznik... a tak wogole to przy tej belce nie mialem wlasnie mocowania do korektora sily hamowania ucialem go boshem i przyspawalem :] mam nadzieje ze to nic waznego no i ze nadal to sprawnie dziala.. dzieki za pomoc ;) mam nadzieje ze sie nie zabije jak bede wracal z nim znowu na kanal :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 12, 2008 20:53

stary cylinderek? Możesz jak był dobry. Trzeba zdjąć bęben. Po zdjęciu zobaczysz, 2 śróbki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » sob sty 12, 2008 21:01

o to luzik :) tak stary, mam takie nawet dwa :P heh a jesli chodzi o linke to naprawde ta co dostalem to jest o łokiec krotsza od tej sterej probowalem ja przeciagnac ale nie idzie, sam jestm w szoku.. przeloze od tej starej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 213 gości