golfik mi leje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
n1unek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12, 2008 02:05
Lokalizacja: Wrocek

golfik mi leje

Post autor: n1unek_ » sob sty 12, 2008 02:34

czołem!
zaczelo sie od tego ze w moim mk2 1.3benzin podczas postoju np. na swiatlach na wlaczonym ogrzewaniu zaczelo walic ΛΛ :cry: jak sie pozniej okazalo przyczyna tej dolegliwosci jest smarowidlo. olej wali spod filtra, splywa sprytnie po sercu mojego bolida i w rezultacie konczy na kolektorze powodujac omawiany juz smrod spalenizny wyciaganej z komory silnika do kabiny :/
dociagnalem filtr o okolo cwierc obrotu z nadzieja ze to bylo przyczyna wycieku. niestety wydaje mi sie ze oliwa dalej ucieka. pytam wiec o co kaman? uszczelka nowa zalozona 2000km temu przy wymianie oleju i filtra. wiec co jeszcze? pomocy Obrazek



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob sty 12, 2008 09:01

wyglada ze leci z filtra oleju moim zdaniem wymien filtr napewno uszczelka do d...


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » sob sty 12, 2008 10:14

być moze przytkał sie zaworek zwrotny w pompie oleju i za duże ciśnienie idzie w układ smarowania, i nadmiar ciśnienia wtedy będzie uciekał uszczelką przy filtrze.


A wszystko przez kobiete....:D

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » sob sty 12, 2008 10:42

Wymień filtr u mojego w ojca w 1.3 było podobnie jak zakładałem Filtrona to sam się luzował i ciekło ,później założyłem innej marki i jest ok.



Awatar użytkownika
n1unek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12, 2008 02:05
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: n1unek_ » sob sty 12, 2008 10:48

kurcze wszystko by bylo cacy tylko z tego co pamietam juz spod starego filtra troche walilo, koles na przegladzie juz mi cos marudzil na ten temat, wtedy myslalem ze to uszczelka bo tamten filtr to wygladal juz jak fabryczny! ale po wymianie na tego niebieskiego szatana to jest masakra. zreszta widzicie na fotce.
boje sie jakiejs wady od strony silnika, nie wiem nie znam sie jeszcze za dobrze, moze gdzies jakas rysa. kupie chyba sylikon :grin:



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » sob sty 12, 2008 10:57

Silikonu tam żadnego nie dawaj.Odkręć filtr i obejrzyj powierzchnie styku filtra z blokiem.Jeśli mało przejechałeś od wymiany to zaryzykuj z nowym filtrem ,jak nie będzie tam żadnej rysy ,kup np Manna ,Boscha lub Knechta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości