Ile wam pali ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZIOMUŚ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 17:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ZIOMUŚ » pt sty 11, 2008 01:52

2.3 v5 srednie spalanie w miescie 13.5 a jak przycisne to potrafi i 16 litrow wciagnac dodam ze w automacie.

[ Dodano: 11 Sty 2008 00:53 ]
Trasa 8-9 litrow przy 120na godzinke
.


GOLF 2,3 V5 full wypas...

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » ndz sty 13, 2008 09:17

Witam Mk IV 1.9TDI AGR spalanie w mieście od 6,8 do 7,5 l/100km ale na tankowaniu nigdy dokładnie tego nie sprawdimy gdyż kumpel do golfa IV 1.9 TDI wlał 70l paliwa niewiem jakim cudem ale da się.



Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:15
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: Alibaba » ndz sty 13, 2008 10:37

Już na ten temat pisałem w innym poście. W ubiegy czwartek musialem pojechać do wawyi prawie przez cała przejechać wgodzinach porannych. A że od niedawna jestem posiadaczem mk4 tdi postanowiłem sprawdzić spalanie. Zatankowalem do odbicia pistoletu na stacji. Podczas jazdy był mróz -10 C i wiatr. Komputer przy spokojnej jezdzie na trasie pokazywał spalanie 5,7. Jazda prawie cały czas wiec na rozgrzanym silniku. Po powroie znowu zatankowanie do odbicia pistoletu, i miłe zaskoczenie po przeliczeniu. Wyszlo 4,7 l/100km



ne_preemo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 29, 2007 19:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: ne_preemo » ndz sty 13, 2008 12:47

hudy21 pisze:Witam Mk IV 1.9TDI AGR spalanie w mieście od 6,8 do 7,5 l/100km ale na tankowaniu nigdy dokładnie tego nie sprawdimy gdyż kumpel do golfa IV 1.9 TDI wlał 70l paliwa niewiem jakim cudem ale da się.
Proste, odpowietrzasz zbiornik, ew. stawiasz na koleczku, pare razy bujniesz i wchodzi, choc 70 l to na maxa duzo - ja maxymalnie 65-66 wlewam.
Mi w MKIV 1.9 TDI ALH srednie spalanie wychodzi 7.5 l/100 km, choc ja przez 90% jezdze po 3miescie, wiadomo korki, swiatla, no i pora roku tez nie sprzyjajaca niskiemu spalaniu.


1.9 TDI

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » ndz sty 13, 2008 14:17

ne_preemo pisze:1.9 TDI ALH srednie spalanie wychodzi 7.5 l/100 km
juz myslalem ze z moim jest cos nie tak...

jak mama dojezdza do pracy, komp pokazuje tak srednio 6.5-7.5, jak ja jade z szkoly ekonomicznie, to 4.8-5.0

np. teraz dzis mi pokazal 12... bo na postuju chwilowe sobie ustawil na 52 litry... albo 42... czasami jest 30... nie wiem dlaczego tak na postoju pokazuje;/

edit
ne_preemo pisze:No z tego co czytalem to ALH tak maja
ja mam AHF...
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 18:18 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

ne_preemo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 29, 2007 19:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: ne_preemo » ndz sty 13, 2008 17:44

bazz89 pisze:
ne_preemo pisze:1.9 TDI ALH srednie spalanie wychodzi 7.5 l/100 km
juz myslalem ze z moim jest cos nie tak...

jak mama dojezdza do pracy, komp pokazuje tak srednio 6.5-7.5, jak ja jade z szkoly ekonomicznie, to 4.8-5.0

np. teraz dzis mi pokazal 12... bo na postuju chwilowe sobie ustawil na 52 litry... albo 42... czasami jest 30... nie wiem dlaczego tak na postoju pokazuje;/
No z tego co czytalem to ALH tak maja, rozwiazanie - wtryski od ASV, schipsowac dziada i koniec, to zreszta planuje :) Ja nie mam mozliwosci eksploatowac auta inaczej, po prostu musze smigac po miescie non stop i czesto tez po prostu nie mam czasu na ekonomiczna jazde, zreszta liczylem sie z takim spalaniem przed zakupem. Latem pewnie troszke to spadnie, no i jak dojda wtryski to mam plan zejsc ten litr-poltorej. Pozdrawiam


1.9 TDI

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 13, 2008 22:20

ne_preemo pisze:
bazz89 pisze:
ne_preemo pisze:1.9 TDI ALH srednie spalanie wychodzi 7.5 l/100 km
juz myslalem ze z moim jest cos nie tak...

jak mama dojezdza do pracy, komp pokazuje tak srednio 6.5-7.5, jak ja jade z szkoly ekonomicznie, to 4.8-5.0

np. teraz dzis mi pokazal 12... bo na postuju chwilowe sobie ustawil na 52 litry... albo 42... czasami jest 30... nie wiem dlaczego tak na postoju pokazuje;/
No z tego co czytalem to ALH tak maja, rozwiazanie - wtryski od ASV, schipsowac dziada i koniec, to zreszta planuje :) Ja nie mam mozliwosci eksploatowac auta inaczej, po prostu musze smigac po miescie non stop i czesto tez po prostu nie mam czasu na ekonomiczna jazde, zreszta liczylem sie z takim spalaniem przed zakupem. Latem pewnie troszke to spadnie, no i jak dojda wtryski to mam plan zejsc ten litr-poltorej. Pozdrawiam
Nie wszystkie ALH tak mają , mój nie chce wiecęj niz 6 litrów po mieście. Ostatnio przejechałęm 300km po mieście w te zimno i 300km trasie do 150km/h i po 600km mam równo pół baku- mam nadzieje ze spalanko dobre. Poza tym coś jest w tych ALH mój spokojnie idzie 190km/h ale troszke twardo chodzi i mało pali choc ma 200 tys km, ojca ledwo 170km/h silnik łągodniej chodzi, przebieg 130 tys km ale pali ok 1,5l wiecej- i kto wie o co chodzi :panna:



ne_preemo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 29, 2007 19:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: ne_preemo » ndz sty 13, 2008 22:48

No kolego, z calym szacunkiem, ale w takie opowiesci to ja nie wierze :okej: Nie z zazdrosci, ze moj bralby blisko dwa (sic!) razy wiecej, ale z prostego rachunku - Twoje srednie spalanie przy trybie mieszanym 50/50 wychodzi 4.3 litra, to ponad litr mniej niz podaje nawet instrukcja, w ktorej dane i tak sa naciagniete moim zdaniem :D Takze, no jesli Ci tak pali, to tylko smigac, ale pozwol ze ja podejde do tych danych z dystansem :cool:


1.9 TDI

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 13, 2008 23:02

ne_preemo pisze:No kolego, z calym szacunkiem, ale w takie opowiesci to ja nie wierze :okej: Nie z zazdrosci, ze moj bralby blisko dwa (sic!) razy wiecej, ale z prostego rachunku - Twoje srednie spalanie przy trybie mieszanym 50/50 wychodzi 4.3 litra, to ponad litr mniej niz podaje nawet instrukcja, w ktorej dane i tak sa naciagniete moim zdaniem :D Takze, no jesli Ci tak pali, to tylko smigac, ale pozwol ze ja podejde do tych danych z dystansem :cool:
Na razie go tylko 2 razy tankowałem od zakupu i weszło po 62l wiec spalanie bedzie wiekrze, ale auto od zawsze było w rodzinie i wyjatkowo mało paliło w porównaniu do drugiego ALH tym bardzie podejrzewam z uwagi na osiągi ze cos kiedyś w Niemczech było pokrecone, na poczatku myslałem ze mało pali ze przepływka poszła bo wtedy muli i mało pali ale on ma bardzo dobre osiągi, bede musiał zdjąc pokrywe i zobaczyc co ma za wtryski i czy w elektronice nie było skubane. Dlatego kupujac go i z uwagi na to ze jest to ALH kupowałem go z reką na sercu ze bedzie wiecej palił ale jakos sie udało :hmm: ale ma wade chodzi bardziej twardo niz inne ALH- moze to przez zmiane programu :? jezeli miał w nim cos skubane, sam nie wiem



ne_preemo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 29, 2007 19:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: ne_preemo » ndz sty 13, 2008 23:07

PinkFloyd pisze:
ne_preemo pisze:No kolego, z calym szacunkiem, ale w takie opowiesci to ja nie wierze :okej: Nie z zazdrosci, ze moj bralby blisko dwa (sic!) razy wiecej, ale z prostego rachunku - Twoje srednie spalanie przy trybie mieszanym 50/50 wychodzi 4.3 litra, to ponad litr mniej niz podaje nawet instrukcja, w ktorej dane i tak sa naciagniete moim zdaniem :D Takze, no jesli Ci tak pali, to tylko smigac, ale pozwol ze ja podejde do tych danych z dystansem :cool:
Na razie go tylko 2 razy tankowałem od zakupu i weszło po 62l wiec spalanie bedzie wiekrze, ale auto od zawsze było w rodzinie i wyjatkowo mało paliło w porównaniu do drugiego ALH tym bardzie podejrzewam z uwagi na osiągi ze cos kiedyś w Niemczech było pokrecone, na poczatku myslałem ze mało pali ze przepływka poszła bo wtedy muli i mało pali ale on ma bardzo dobre osiągi, bede musiał zdjąc pokrywe i zobaczyc co ma za wtryski i czy w elektronice nie było skubane. Dlatego kupujac go i z uwagi na to ze jest to ALH kupowałem go z reką na sercu ze bedzie wiecej palił ale jakos sie udało :hmm: ale ma wade chodzi bardziej twardo niz inne ALH- moze to przez zmiane programu :? jezeli miał w nim cos skubane, sam nie wiem

Ok kolego, jesli bedziesz cos wiedzial, to poinformuj na forum, bo pewnie niejeden chcialby zejsc do takiego poziomu, jesli jest to mozliwe :) Tak doczytalem, ze w instrukcji spalanie na trasie i tak licza przy predkosci 90 km/h, wiec Twoj wynik bylby rewelacja. Moze masz inne wtryski wlasnie jak mowisz albo cos innego. Pozdrawiam

P.S. Jest jeszcze jedna mozliwosc - Niemiec wsadzil magnetyzer z Allegro :D Pzdr!
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 23:11 przez ne_preemo, łącznie zmieniany 1 raz.


1.9 TDI

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » ndz sty 13, 2008 23:15

ne_preemo pisze:P.S. Jest jeszcze jedna mozliwosc - Niemiec wsadzil magnetyzer z Allegro Pzdr!
to one jednak dzialaja? :D :bajer:

edit//
PinkFloyd pisze:Najlepiej pasuje taki przeznaczony do smigłowca Apacz i idelanie te 200kg dociąża przednią oś
no no to ja :ass: :ass: :ass: na takie magnetyzery :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 23:22 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 13, 2008 23:16

bazz89 pisze:
ne_preemo pisze:P.S. Jest jeszcze jedna mozliwosc - Niemiec wsadzil magnetyzer z Allegro Pzdr!
to one jednak dzialaja? :D :bajer:
Tak tylko musi byc ten o wadze 200kg bo dopiero taki to magnetyzuje paliwo :jezor: :bigok:

Najlepiej pasuje taki przeznaczony do smigłowca Apacz i idelanie te 200kg dociąża przednią oś :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 23:19 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



barca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 26, 2007 00:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: barca » pn sty 14, 2008 23:25

Mało wam palą Tdi. Ja mam ahf to ok 7.3 średnio wychodzi. na baku robie 650km ale tankuję jakieś 48 litrów jak tylko rezerwa się zapali. Dodam że wszystko po mieście robię.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2008 23:27 przez barca, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości