Głośno w środku ja w starym klekocie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: skuchol » czw sty 10, 2008 20:40

TDI 90PS typ:1Z

i charakterystyczny jest odglos np jak ruszam albo jak z 1 na 2 bieg..to taki klekot..i glosno..jakby stary diesel...zero wyciszenia;/



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » czw sty 10, 2008 23:02

To że chodzi momentami jak zwykły klekot to normalne czasami sobie pomykam caddy 1.9 tdi i tak samo, przypominają mi się czasy mk2 td :)


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: skuchol » czw sty 10, 2008 23:35

no posprawdzam jutro lacznik elastyczny na tlumiku..i wogole cala szczelnosc...jutro sie odezwie i napisze co i jak :smoke:



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: odzim » pt sty 11, 2008 00:08

chodzi ci jak stary diesel bo masz takiego przeciez nie masz nówki a zresztą tdi nie maja żadnej kultury pracy tylko wala po uszach jak stare klekoty ,ale nie martw sie bo nowsze czwórki i piatki taz tak klekocza dopiero teraz grupa vag przechodzi na system common rail i dopiero bedzie odczuwalna róznica, a po za tym masz mate wygłuszajaca na masce od silnika i na grodzi silnika? (na grodzi taka srebna na masce czarna).
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2008 00:10 przez odzim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: skuchol » pt sty 11, 2008 00:11

wiem ze klokoca ale nie tak u kumpla golf ten sam silnik duzo ciszej... u kuzyna w sharanie tez duzo ciszej....a ta mate srebrna mam ale sie nie jest doklejona jutro ja dokleje i sie zobaczy....



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt sty 11, 2008 19:36

Kolego nie porównuj golfa do sharana, sharan to całkiem inna liga auto jest duze wiec duzo lepiej wyciszone niz golf podobnie sytuacja sie ma w passacie B4 kolega ma takiego TDi i u niego jest duzo ciszej niz u mnie, drgania na bude tez ma mniesze niz u mnie, jak przejechał sie Mk3 TDI kumpla tez odrazu stwierdził ze u niego w passacie jest ciszej. Zasada jest ogólnie taka czym większe auto tym większe pole do popisu dla konstruktorów przy jego wygłuszaniu.
U mnie jest tak samo na wolnych obr. drży mi kierownica, wkurza mnie to bo takie drżenie bardzo potęguje rzeczywisty hałas we wnętrzu, 2 poduszki mam wymienione, 3 od skrzyni zostawiłem starą bo po obejrzeniu nowej stwierdziłem ze guma w niej jest jeszcze twardsza i załozyłem na próbe i tak było , drżało jeszcze mocniej więc spowrotem założyłem starą, zresztą większość poduszek dostępnych u nas w sklepach to szajs niesamowity.
Teraz czekam aby do wiosny i zabieram sie za wytłumianie ściany grodziowej od wnetrza, kupiłem juz specjalny filc do tłumienia aut, nastepnie wymieniam 4 gumy w przedniej belce, stare są juz dośc twarde, no i jeszcze muszę kupić poduszkę od skrzyni ale lepszą od tej poprzedniej. Czy ktoś z was wymieniał te 4 gumy w belce pod silnikiem? Da sie je kupić?

Tak ze z tymi golfami to tak jest, wiele osób skarży sie ze jest głośno i drży, fakt faktem tak nie powinno być, tylko czego to jest przyczyna? Jeśli ktoś ma jakies doświadczenia w tym temacie to czekamy na relacje, w koncu musi sie to dać wyeliminować.Pzdr.
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2008 20:02 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości