[MK2] GTI 16V problem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomi_li
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lis 10, 2004 14:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK2] GTI 16V problem z odpalaniem

Post autor: tomi_li » pt sie 05, 2005 08:46

SIemka. Mam maly problem z odpalaniem swojego golfika, a mianowicie gdy jest zimny wszystko jest ok, ale gdy sie nagrzeje nie moge go odpalic. Zachowuje sie tak jakby byl slaby akumulator, nie chce krecic tak jakby go (tzn rozrusznik) zamulalo. NIe wiem co to moze byc rozrusznik dalem elektrykowi powymnienial mi tuleje w silniku tez szczotki nowe. Jak mozecie i wiecie co to moze byc pomozcie.

Pozdro.



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » pt sie 05, 2005 08:54

może coś z alternatorem? sprawdzałeś czy ładowanie jest? jak słabo kręci to obstawiam ze akumulator rozładowuje sie bo ma słabe ładowania, też tak miałem kiedyś i wystarczyło zmienić nakrętke bo zaśniedziała :kac:



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pt sie 05, 2005 16:58

Ty wiesz u mnie tez jest to samo i mam tesh 1,8 16V , i nowy akumulator dalem , zaplon ustaiwlem i to samo , zimny pali cieply , marna sprawa jak krece to musze pompowac gazem malo linki nie urwe , ale zapali prawdopodobnie wtryskiwacz rozruchowy cos szwankuje , tak mi koles z serwisu VW powiedzal.



Tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr paź 13, 2004 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz » pt sie 05, 2005 19:00

Dołaczam sie do pytania tez mam taki sam problem jak jest cieply to rozrusznik sie zamula robilem tuleje praktycznie caly rozrusznik nowy. Mi sie wydaje ze to akumulator moze miec za mala wartosc pradu rozruchowego jak sie silnik rozgrzeje to nie ma sily go rozkrecic



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pt sie 05, 2005 19:12

Stary sluchaj ja akumulator mam 1 tyg. 65Ah , nie mam sily zeby nie ukrecil , koles mi mowi ze to albo wtryskiwacz rozruchowy , albo podcisnienie nie otwiera brzepustnicy(tej pod wtryskiem w filtrze) , szlak go wie ciezko go zapalic na cieklo ale sie udaje , bede probowal to napraiwc jak cos to ci napisze co bylo



Tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr paź 13, 2004 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz » pt sie 05, 2005 19:28

nie chodzi mi o Ah tylko o ampery moj akumulator ma 60ah i 520 amper chodzi mi oto zeby wsadzic akumulator o wiekszym amperazu



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pt sie 05, 2005 21:31

wtryskiwacz rozruchowy chodzi tylko na zimnym silniku
jak ustawiony jest zapłon?


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
bartek1001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 18:01
Kontakt:

Post autor: bartek1001 » sob sie 06, 2005 08:30

mam identyczny problem tyle tylko ze mam 8v i obstawiam na akumulator, chopek z adac zmierzyl mi ladowanie i mam 3,8 a powinno byc ponad 4 z duzym groszem alternator nie wydala doladowywac. Jak doladowalem akumulator jakies 4 miechy temu to problemu niebylo, dopiero od jakis 3 tygodni mi jeczy przy zapalaniu


moj wolfik

olaf_t

Post autor: olaf_t » czw wrz 01, 2005 15:02

bartek1001, Golf GTi, Tomasz, tomi_li,
Na poczatku sierpnia braliscie udzial w dyskusji na temat problemow z odpalaniem. Mam chyba podobny problem - mianowicie zazwyczaj silnik odpala - ale pare razy zdazylo sie ze nie chcial zapalic. Bylo to zawsze przy rozgrzanym silniku (przypadek ??). Objaw jest taki, ze zaczyna krecic ale po ulamku sekundy staje i jest cisza. Kolejne proby nic nie daja - na pych lapie od razu. Macie jakis pomysl ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 363 gości