Po podłączeniu odkurzacza pod zapalniczkę - dym ze stacyjki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Po podłączeniu odkurzacza pod zapalniczkę - dym ze stacyjki

Post autor: prezesik25 » wt sty 08, 2008 21:50

Mam pytanko:

Pod co podłączone jest gniazdo zapalniczki w MK3?

Pytam dlatego, iż po podłączeniu odkurzacza samochodowego pod zapalniczkę po pewnym czasie zadymiło się ze stacyjki, później już nic nie podłączałem.

Po tym "dymku" podczas przekręcania stacyjki pojawia się przerwa w dostawie prądu - jest tak:
1. przekręcam stacyjkę - kontrolni się zapalają
2. przekręcam dalej - kontrolki gasną
3. przekręcam dalej - zaczyna załączać się rozrusznik, ale nie zapala, bo nie świecą kontrolki (brak zapłonu)
4. przekręcam dalej (już pod sam koniec ruchu stacyjki) - zapalają się kontrolki (jest zapłon), wtedy autko zapala i jest GIT.

Po podłączeniu zmieniłem źródło zasilania zapalniczki (uciąłem kabel +) i pociągłem zasilanie z akumulatora, poprzednie zasilanie działało tylko przy włączonym zapłonie.

Czy zasilanie zapalniczki miałem źle podłączone? - bynajmniej nie widziałem żadnych przeróbek.
Czy tak jest w każdym MK3??


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 08, 2008 21:57

prezesso pisze:poprzednie zasilanie działało tylko przy włączonym zapłonie.
ktoś ci pogrzebał w instalce i podłączył zaplniczkę pod stacyjkę, teraz pewnie masz upalone w niej styki, niezła hostoria. Ale miałem taki sam myk zrobiony w sterej jetce przez poprzedniego właściciela, nie mam pojęcia po co. Widać ktoś chcial żeby jakieś urzadzenie podpiete do zapalniczki włączało się z zapłonem, może CB

[ Dodano: Wto Sty 08, 2008 8:59 pm ]
normalnie zapalniczka jest podłączona bezpośrednio do aku poprzez bezpiecznik 21


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt sty 08, 2008 22:01

typowa sprawa dla szpecy podłaczających cb radio pod gniazdo zapalniczki



ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » wt sty 08, 2008 22:05

kolega przejarałes wkładkę stacyjki ja zrobiłem kiedyś podobnie podlączając jakiś chiński badziew ,mój wóz odpalał ale podczas jazdy szarpało go bo była wypalona właśnie ta wkładka , na pocieszenie powiem że to małe koszty przy samodzielnym montaży no i naturalnie zakaz instalowania do gniazga zapalniczki jakiegoś badziewia widocznie bezpiecznik wytrzymał a nie styki pozdro



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 08, 2008 22:09

ralfi33 pisze:na pocieszenie powiem że to małe koszty przy samodzielnym montaży
wiesz, narazie odpala bez problemu, a jak najdzie mnie jakaś wena to wymienię.

dzięki pozdr


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 08, 2008 22:09

ralfi33 pisze:widocznie bezpiecznik wytrzyma
jak było pod stacyjkę i nie założono dodatkowego bezpiecznika to go po prostu nie było. Partactwo i tyle
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2008 22:10 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości