Co jakiś czas szarpnie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Co jakiś czas szarpnie.

Post autor: lukjar7 » wt sty 08, 2008 20:46

Witam,
jest taka sprawa ze mój golfik co jakiś czas szarpnie, a dzieje sie to co np 500 km a czasem nawet co 2000km, sprawa wyglada nastpępująco:
jade sobie i przyśpieszam i mam jakieś 4 tys obrotów, juz praktycznie zmieniam bieg a tu nagle golfik szarpnie(tak jakby jeden zapłon wypadł,chwilowe szarpniecie), tak jakbym przychamował, i jest wlasnie taka sprawa ze podczas tego szarpniecia obroty spadają gwałtownie do jakiś 2 tys, chociaz predkość samochodu w rzeczywistości tak nie spada jak obroty, tzn ze jakby obrotomierz umierał na chwile, na vagu bez błedów.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2008 20:47 przez lukjar7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 08, 2008 21:08

wygląda że w tym momencie gubi się gdzieś sygnał z czujnika halla, wskazuje na to zachowanie wskazówki obrotka. A czy winny jest sam hall, czy tylko jego przewody licho wie. obejrzyj kable do halla, wyjmij obejrzyj wtyczkę czy nie brudna w środku. Kiedyś cię to pewnie w końcu zaskoczy na drodze i autko stanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt sty 08, 2008 21:26

Paweł Marek pisze:wygląda że w tym momencie gubi się gdzieś sygnał z czujnika halla, wskazuje na to zachowanie wskazówki obrotka. A czy winny jest sam hall, czy tylko jego przewody licho wie. obejrzyj kable do halla, wyjmij obejrzyj wtyczkę czy nie brudna w środku. Kiedyś cię to pewnie w końcu zaskoczy na drodze i autko stanie.
kolego dokładnie też myśle ze to jest wina czujnika halla, zapytałem bo chciałem sie upewnić, sprawdze wszystkie styki i przewody.
pozdrawiam,

o własnie sprawdziłem i nie ma czujnika halla w Etce dla tych silników, moze ten moduł jest gdzieś zintegrowany? prosze o rady gdzie szukać tego czujnika



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 08, 2008 21:32

Na lewo od kopułki z której ida kable zapłnowe, widać od góry łatwo. Hall raczej niema własnego numeru vw, szukaj w katalogach boscha, lub pod aparatami zapłonowymi tylko nie wiem czy w twoim silniku był Boschowsi aparat. Przeglądnij allegro


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » wt sty 08, 2008 21:46

dziekuje kolego za odp.
czujnika nie bede kupował nowego ale wydaje mi się ze kable są do sprawdzenia,



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 08, 2008 21:50

na czujniku a dokładnie obok wtyczki powinieneś znaleźć 10 cyfrowy numer Boschowski. Albo 9 cyfr i litera. Wg tego potem przeszukasz katalog Bosha i allegro, warto wiedzieć wcześniej na wypadek draki. W niektórych golfach były aparaty sagema zdaje się, wtedy samego halla nie dostanie się do takiego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » sob sty 12, 2008 16:25

mozecie mi pokazać gdzieś na zdjeciu gdzie jest ten g28 bo nie moge go znaleźć :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 318 gości