Poduszki powietrzne w MK3, czy działają poprawnie ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Poduszki powietrzne w MK3, czy działają poprawnie ???

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 09:05

Witam!

Mam Golfa III ('95), auto jest wyposażone z 2xPP, intryguje mnie fakt iż przy przekręceniu kluczyka stacyjki nie zapala mi się kontrolka poduszki powietrznej (powinna się chyba zapalic na chwilke i zgasnać ????).

Jest jeszcze po lewej stronie od kierowcy na rogu dodatkowa kontrolka , czemu ma ona słuzyć - sygnalizowac w momencie gdy poduszki sa uszkodzone bądz wystrzelone ???
pzdr
SYSTEm



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 05, 2005 09:26

może już poduszek nie być, ale niekoniecznie - bo kontrolka może być przepalona, albo odłaczona (kontrolka abs musi robić tak jak piszesz). na poczatek wyjmij kontrolkę abs i sprawdz ją. jesli to nie to, to zostaje podłaczyc pod vag



SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 09:30

ku_bi pisze:albo przepalona, albo odłaczona bo kontrolka abs musi robić tak jak piszesz. na poczatek wyjmij kontrolkę abs i sprawdz ją. jesli nie to zostaje podłaczyc pod vag
mówimy chyba o kontrolce poduszek powietrznych ??? :roll:



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pt sie 05, 2005 09:45

U mnie w tym paneliku po lewej stronie zawsze po przekreceniu kluczyka zapalaja sie na chwile kontrolki abs-u i poduszek.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 05, 2005 09:46

SYSTEm pisze:
ku_bi pisze:albo przepalona, albo odłaczona bo kontrolka abs musi robić tak jak piszesz. na poczatek wyjmij kontrolkę abs i sprawdz ją. jesli nie to zostaje podłaczyc pod vag
mówimy chyba o kontrolce poduszek powietrznych ??? :roll:
dokładnie tak (ta kontrolka z lewej strony pod nawiewem, koło włacznika świateł)



SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 10:07

ok kontrolka w lewym paneliku zapala sie i gaśnie a kontrolka na panelu stacyjki tez powinna zachowywac się tak samo ?? (ja mam auto bez ABS-u).



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 05, 2005 10:20

właśnie tak jak mówi poprzednik, nie ma kontrolki airbag w zegarach, czyli wszystko masz ok :)



SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 10:30

ku_bi pisze:właśnie tak jak mówi poprzednik, nie ma kontrolki airbag w zegarach, czyli wszystko masz ok :)
Ja nie powiedziałem ze ta po lewej stronie mi sie zapala :-( W taki razie wychodzi na to ze albo mam coś popierdzielone, lub co gorsza poduszek moze juz tam nie być :?



kp1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 06, 2005 09:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: kp1997 » pt sie 05, 2005 10:44

W takim razie wyciągnij ten panelik po lewej stronie. Zobacz czy jest wsadzona wtyczka. Jeśli tak to sprawdż czy kontrolka nie jest przepalona. Jesli to wykluczymy to pozostanie pojechać gdzieś podłączyć pod Vag'a. W tedy bedzie wiadomo jakie błędy siedzą w steroniku i czy jest zapisana w nim tzw. crash data.

Możesz też sprawdzić czy jest poducha kierowcy czy zaślepka wypchana np. gazetami odkręcając dwie śruby z tyłu kierownicy. Jak byś to robił to pamiętaj aby wyłączyć zapłon a dla bezpieczeństwa możesz zdjąć kleme "-"


Pozdrówka
Krzysztof

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 10:57

kp1997 pisze:W takim razie wyciągnij ten panelik po lewej stronie. Zobacz czy jest wsadzona wtyczka. Jeśli tak to sprawdż czy kontrolka nie jest przepalona. Jesli to wykluczymy to pozostanie pojechać gdzieś podłączyć pod Vag'a. W tedy bedzie wiadomo jakie błędy siedzą w steroniku i czy jest zapisana w nim tzw. crash data.

Możesz też sprawdzić czy jest poducha kierowcy czy zaślepka wypchana np. gazetami odkręcając dwie śruby z tyłu kierownicy. Jak byś to robił to pamiętaj aby wyłączyć zapłon a dla bezpieczeństwa możesz zdjąć kleme "-"
dzieki za rady, wieczorem bądz jutro podzielę się wrazeniami !



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt sie 05, 2005 14:20

kp1997 pisze:W takim razie wyciągnij ten panelik po lewej stronie. Zobacz czy jest wsadzona wtyczka. Jeśli tak to sprawdż czy kontrolka nie jest przepalona. Jesli to wykluczymy to pozostanie pojechać gdzieś podłączyć pod Vag'a. W tedy bedzie wiadomo jakie błędy siedzą w steroniku i czy jest zapisana w nim tzw. crash data.

Możesz też sprawdzić czy jest poducha kierowcy czy zaślepka wypchana np. gazetami odkręcając dwie śruby z tyłu kierownicy. Jak byś to robił to pamiętaj aby wyłączyć zapłon a dla bezpieczeństwa możesz zdjąć kleme "-"
NIe jest to niestety takie proste, mam podobną sytuacje, jednak zbyt mało czasu żeby to porządnie zdiagnozowac: kontrolka nie zapala się mimo że jest sprawna - sprawdzałem kilka, wtyczka ok, poduchy ok, VAG nie widzi błedow, crash data czysty. Pozostaje jeszcze sprawdzic czy coś nie jest namieszane z instalacja ktora idzie do kontrolki.

Jesli uda się to rozwiązac to jestem ciekaw co było przyczyną.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pt sie 05, 2005 15:01

jeśli tylko coś sie uda naprawić w tym temacie to dam znać. Jak nie to podjade do jakiegoś magika od poduszek



kp1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 06, 2005 09:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: kp1997 » pn sie 08, 2005 08:22

Corvax pisze: ...Pozostaje jeszcze sprawdzic czy coś nie jest namieszane z instalacja ktora idzie do kontrolki.
No to miernik w dloń i sprawdzić kabeli sterownik-kontrolka :grin:


Pozdrówka
Krzysztof

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości