wskazanie temperatury silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robas_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 08, 2005 22:37
Lokalizacja: Tychy

wskazanie temperatury silnika

Post autor: robas_z » śr sie 03, 2005 22:12

Witam

Od pewnego czasu wskazanie temperatury zaczelo przekraczac 90 stopni.
A ze to silnik TDI, to zaczalem sie martwic.
Okazalo sie, ze silnik sie nie gotuje, tylko wskazanie jest zle.
Po wylaczeniu zaplonu wskazowka nie opada do konca tylko zawiesza sie w pewnym polozeniu. Dopiero jak sie postuka, to spadnie, a potem jest OK az do kolejnego wylaczenia zaplonu. Moze ktos sie spotkal juz z takim problemem, bede dzwieczny za wszelkie porady.
Dzieki
Pozdro



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw sie 04, 2005 13:42

Po prostu wiesza Ci się wskazówka, może jakiś paproch wpadł do środka i utrudnia poruszanie się wskazówki po tarczy. Jeżeli Ci to przeszkadza to wymontuj licznik rozbierz i zobacz w środku co jest grane.


Volskwagen - Das Auto.

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw sie 04, 2005 13:50

no to i ja się przyłącze. pytanko: na ile można wieżyć wskazaniom wskaźnika temp? czy moga się mylić??? w moim vw (1,4 abd) piszą ze powinien się właczać wentylator przy 92stC a włącza sie przy ~97stC. czy jest to jakiś dopuszczalny błąd??? czy lepiej reagować jakoś na tkaiw wskazania. zaznaczam że nic się nie gotuje, po właczeniu temp spada a wogóle to tylko się włacza wentylator jak jest gorąco i stoję w korkach.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » czw sie 04, 2005 15:26

alepka pisze:no to i ja się przyłącze. pytanko: na ile można wieżyć wskazaniom wskaźnika temp? czy moga się mylić??? w moim vw (1,4 abd) piszą ze powinien się właczać wentylator przy 92stC a włącza sie przy ~97stC. czy jest to jakiś dopuszczalny błąd??? czy lepiej reagować jakoś na tkaiw wskazania. zaznaczam że nic się nie gotuje, po właczeniu temp spada a wogóle to tylko się włacza wentylator jak jest gorąco i stoję w korkach.
WEDŁUG MNIE JEZELI CHODZI O CZUJNIKI ROZNEGO RODZAJU TZN. NP. PRODUKCJI, POLSKIEJ, NIEMIECKIEJ I LUXEMBURGA ISTNIEJE RÓŻNICA WE WSKAZANIU DOCHODZĄCA DO 50 STOPNI - NAPISAŁEM O TYM POSZUKAJ - U CIEBIE JEST TO KWESTIA PARU STOPNI WIEC NIE PRZEJMUJ SIE TYM



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » czw sie 04, 2005 21:02

poszukałem przeczytałem straszne te różnice wyszły. 50 stopni to nie byle co.. ale z tego co widzę to chyba nie bede nic kombinował na razie. jak znajde chwile czasu to wykrece czujnik wlacze zapłon i zanurze czujnik w gotującej wodzie. ciekawe co pokarze wskaźnik heheheh.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 220 gości