na benzynie pyrczy pyrczy i gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

drrota
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 30, 2006 17:54
Lokalizacja: KIELCE

na benzynie pyrczy pyrczy i gaśnie

Post autor: drrota » pn sty 07, 2008 21:31

mam golfa III 1,6. Ostatnio zgasł i palił tylko na gazie. Stwierdzono pompę paliwową - wymienili. Gdy wyjechałam z warsztatu koszmar! co 5 metrów gaśnie. Odpali, pochodzi kilka sekund, poprzerywa, poszarpie i gaśnie. Na gazie idealnie. Mechanik stwierdził że woda w zbiorniku i przejdzie. Dolałam denaturatu i nie przeszło. Dalej to samo. Pozatym skąd woda - zanim oddałam do warsztatu chodził idealnie. Co to może być? Czy to napewno woda w zbiorniku? Co z tym dalej robić?
Help! Jestem dziewczyną, robie na drutach a nie naprawiam samochody.
dzieki
Dorota



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 07, 2008 21:39

drrota pisze:robie na drutach
spoko, auto też na drutach głównie oparte.
Ale chyba nie odmówią dziewczynie poprawki tego co spartolili? Może pompę nie taką włożyli jak trzeba. Np masz może wtrysk wielopunktowy, a oni wsadzili od jednopunktowego słabszą. Powinni jeszcze filtr beny wymienić, to są podstawy od ktorych trzeba zacząć.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 21:40 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt sty 08, 2008 15:09

podobny problem przerobilem ostatnio, po odpaleniu wachlowal obrotami od 400 do 1200 zazwyczaj trzy razy i gasl, juz zalamalem rece myslalem ze komputer, przepustnica lub silniczek krokowy padl, po wsadzeniu innego komputera to samo, po odlaczeniu silniczka krokowego to samo, okazalo sie ze komputer zlapal takie bledy ze krutki reset mu nie pomagal, wiec odpiolem kompa na dluzej i odpiolem silniczek krokowy, dalo sie go uruchomic na naciagnietej lince gazu, wiec kupilem silniczek krokowy i smigam, sproboj zresetowac komputer (odlaczyc akumulator)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

drrota
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 30, 2006 17:54
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: drrota » śr sty 09, 2008 21:49

akumulator odłączałam i to raczej nie to. Instalacja gazowa też ok. Zmienię filtr benzyny a jak nie to, to zacznę płakać;-) sprawdzę też ten silniczek od kroków;p
pozdr

[ Dodano: 14 Sty 2008 17:38 ]
niestety filltr zmieniony, silnik krokowy też nie jest przyczyną. Nadal to samo. Możliwe żeby mechanik źle pompę podłączył? może to powodować takie objawy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości