jak mu depne w gaz na benzynie to nie jedzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

benekxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

jak mu depne w gaz na benzynie to nie jedzie

Post autor: benekxy » ndz sty 06, 2008 22:19

witam... mam problem z moim golfikiem... II.. 1.6 benzynka/gaz ... mianowicie jezeli jeżdze na gazie i na każdym biegu mam gaz do dechy to jedzie szybko i wszystko jest wporządku, jednak na benzynie jeżeli chce szybko przyspieszyć i wcisnę za dużo pedał gazu to od razu mi tak jak by odłącza dopływ paliwa i sam sobie hamuje jak by nie dostawał benzyny, i wtedy muszę ściągnąć nogę z gazu i wtedy pomału dopiero sie rozpędzać bo szybko sie rozpędzić - niemożliwe.. pomóżcie!! co może być nie tak ?? co wyczyścić albo co ustawić ??
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2008 22:37 przez benekxy, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 06, 2008 22:38

jaki gaźnik. tak czy inaczej najpierw sprawdź filtr benzyny i ciśnienie pompki (0,25 bara). Będzie ok to zajmiesz się gaźnikiem. pewnie drugi stopień się nie otwiera (popatrz na wszystkie wężyki podciśniowe czy całe lub nie spadł któryś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 06, 2008 22:39

Może nie odcina gazu i jeżdzisz na mieszance gazowo-benzynowej?



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » ndz sty 06, 2008 22:43

Ja mam podobnie.Motor 1,6,na gaźniku.Wydaje mi się że przyczyną jest praktycznie brak jazdy na paliwie,generalnie tylko gaz,jedynie odpalam go na paliwku.Jak jest w miare ciepło jest ok,jak jest chłoddniej zapalam na trzy razy,bo gaśnie po chwili,za trzecim razem juz załapuje.Co do jazdy to dzieje mi sie podobnie,lecz niezawsze,i niewiem gdzie lezy problem,byle mi pali na tej benzynce,jezdze przeciez na gazie.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » ndz sty 06, 2008 22:54

Mam to samo, poza tym ze ciezko do np rano odpalic to na kazdym biegu przy przyspieszaniu jest taki moment ze zamuła na jakies 1-2 sek a potem jakos ciagnie, jak dodaje gazu powoli to nie ma tego. Nowie swiece, kable, filtry powietrza i benzyny, podstawa pod gaznik, nie wiem co mu jest :kac: . Nie wiem jak wy ale ja mam 2EE



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości