mk3 1.9 TD regulcja pompy wtryskowej HELP!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

mk3 1.9 TD regulcja pompy wtryskowej HELP!!!

Post autor: gegos » śr sie 03, 2005 08:55

Pomocy, moj golfik szarpie i dymi na siwo (jakby dostawal powietrza), po wlaczeniu ssania chodzi rowniotko, padla diagnoza ze to pompa wtryskowa (no moze wtryskiwacze) reszta sprawdzona, moze ktos zna dobrego mechanika ktory to wereguluje we wroclawiu badz okolicach i powiedzcie ile to moze to kosztowac?



banditas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 27, 2005 21:44
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: mk3 1.9 TD regulcja pompy wtryskowej HELP!!!

Post autor: banditas » śr sie 03, 2005 11:13

gegos pisze:Pomocy, moj golfik szarpie i dymi na siwo (jakby dostawal powietrza), po wlaczeniu ssania chodzi rowniotko, padla diagnoza ze to pompa wtryskowa (no moze wtryskiwacze) reszta sprawdzona, moze ktos zna dobrego mechanika ktory to wereguluje we wroclawiu badz okolicach i powiedzcie ile to moze to kosztowac?
Witam
Jezeli dymi lekko na siwo i po wyciagnieciu urzadzenia rozruchowego juz nie to jest to źle ustawiony kąt wtrysku . Jeżeli ma Pan jakies narzędzia to poroponuje to zrobic tak :

1 . sciagnac oslone paska rozrzadu popatrzec jak jest pompa mocowana do podstawy
2. Poluzować śrubki (bodajże 3)
3.przestawic pompe doświadczalnie do gory lub w doł i zobaczyć rano co sie bedzie działo zbyt duze przestawienie w góre powoduje charakterystyczny stuk wtryskiwaczy , zbyt w dół natomiast szarpanie silnika .

To jest tak doświadczalnie jezeli sie poprawi to chyba bedzie konieczna wizyta u osoby znającej temat...

w moim silniku TD 1,6 podobnie było ale jak pojedziesz do mechanika to ludzka rzecz ze chce od ciebie $$ wyciagnać i mowi ze to to to trzeba wymienic no chyba ze mechanik znajomy ale to niezawsze sie sprawdza;) .

Pozdrawiam Bandit



gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » śr sie 03, 2005 14:24

Dzieki, wlsanie sie dowiedzialem o tym co napisales, mam nadzieje ze to bedzie tylko to tylko ze dymi coraz bardziej na siwo



banditas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn cze 27, 2005 21:44
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: banditas » czw sie 04, 2005 12:24

gegos pisze:Dzieki, wlsanie sie dowiedzialem o tym co napisales, mam nadzieje ze to bedzie tylko to tylko ze dymi coraz bardziej na siwo
Jezeli to to to prosze poinformować mnie o tym . Dziekuje Banditas



gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » pt sie 05, 2005 13:39

wlsanie zadwonilem do mechaniora i powiedzial mi ze pompa sie przestawila razem z paskiem rozrzadu i jezeli sie to powtorzy to prawdopodobnie trzeba bedzie regenerowac wal korbowy - jakis klin czy inny ząbek, wieczoem mam odebrac



fh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 09, 2005 23:44
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP
Kontakt:

Post autor: fh » pt sie 05, 2005 22:27

przedmówca podał ci dobry sposób zlokalizowanie perzyczyny, a skoro mówisz o klinie, to słyszałem o tym, że ścinają się. ale to nie ma potrzeby wymiany czy naprawy wału ale tylko klina.
daj znać jaka była ostateczna diagnoza.

powodzenia


---------------
Pozdrawiam
MK3 GTD

gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » pn sie 08, 2005 08:34

tak wiec co bolalo mojego golfika:
1. walek rorzadu naciagnietiu przy wymianie na okolo 110% podobno lecialy z niego wiÓry zrobilem 6000 km - wymienial najlepszy mechanior na swiecie ;-(
2. przestawila sie pompa wtryskowa i pasek rozrzadu - wszystko dzieki walowi korbowemu jesli powtorzy sie to jeszcze raz czeka mnie regenaracja koszt ok. 200 pln -tak mi powiedziano + robocizna za cala wymiane 350 +olej + ewentualnie panewki - przy okazji)


3. teraz jezdzi jak przecinak :)
4. znalazlem dobrego mechaniora



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości