Problem z gazem [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rumun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 28, 2005 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Problem z gazem [mk2]

Post autor: Rumun » pt lip 29, 2005 09:53

Podczas montazu inst gazowej w moim golfie mk2 z silnikiem 1300ccm na gazniku gazownik wywiercil chyba z 6 otworow w dolnej pokrywie filtra powietrza!!!
Czy tak ma byc???
w poprzednim golfie nie mialem porobionych zadnych otworow a poza tym jest strasznie mulowaty wkreca sie na obroty ale brak mu mocy!!!
Co zrobic??



bert_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 03, 2005 02:01
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bert_01 » pt lip 29, 2005 23:17

stary ja mam golfa mk1 z silnikiem 1,3 od mk2 czyli taki jak ty i nie mam zadnych otworów w filtrze powietrza po za fabrycznymi :bigok: .pali mi 8 litrasów LPG po miescie przy czym noga nie nalezy do najlrzejszych, kopa ma jak sie patrzy, poprostu az miło jechać.
Ja na twoim miejscu temu gazownikowi zrobił :axe:


bertt

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 30, 2005 12:12

Spieprzył robotę na stówę. Nie powinien psuć tego co dobre. Mam jedną propozycję. Sprawdż czy nie zablokował ci tej klapki co przełącza dopływ powietrza do filtra z ogrzanego od kolektora wydechowego na zimne z zewnątrz. Mogł to zrobić a potem wywiercił trochę otworów żeby trochę chłodniejszego powietrza jednak leciało. A wiadomo że jak leci ciepłe to rozgrzany silnik jest słaby.
Niektorzy gazownicy maja takie matolskie metody które maja chyba chronić przed wystrzałami, albo im wtedy łatwiej ustawić wolne obroty gdy użyją złych elementów do montażu. Jest to chamska metoda ale sam tego doświadczyłem i to w porządnym zakładzie zdawało by się w Kraku. Jeśli jest tak jak mówię to odblokuj klapkę i zalej dziury i zobacz co się będzie działo. Ja to zrobiłem w swoim 2.0 i wszystko działa. Pewnie powinienem jechać na egulację ale olewam.
Poza tym możesz sprobować trochę odkręcić śruby regulacyjne na przewodach z gazem od reduktora do gaźnika że by dać mu więcej gazu. Jak mieszankę miałeś za ubogą to szkodzi to silnikowi chociaż spalanie jest trochę mniejsze


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bert_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 03, 2005 02:01
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bert_01 » sob lip 30, 2005 23:25

mieszanka za bogata też nie jest dobra,a wystrzały w gzniku raczej sie nie zdarzaa bo zapodaje tylko mixa i nic więcej. to jest proste jak konstrókcja cepa więc ten gazownik to jakiś imbecyl!!!!!


bertt

jaro30

Post autor: jaro30 » sob lip 30, 2005 23:25

Prawdopodobnie dostawał za dużo powietrza podczas toczenia sie na wolnych obrotach, wiec nalezy sprawdzic czy nie zatkali dolotu zimnego powietrza, byc moze wywiercili otwory by powietrze nie dostawało sie silą rozpedu, słaba moc potwierdzałaby to, nalezy wtedy zalozyc takie kolanko które spowoduje ze bedzie zabieral powietrze z wnetrza komory ale nie dostanie go sila rozpedu i zatkac te bezzsensowne otwory.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 30, 2005 23:34

Może tak gaziarz myslał, ale wlot powietrza w golfach jest w nadkolu, nie powinno być tam jakichś nadciśnień podczas jazdy. Być może reduktor za mało lub za dużo gazu na wolnych daje, a zakres regulacji tą śrubą może być niewystarczający. Miałem coś takiego po wstawieniu zespołu naprawczego w mojej starej jettcie II 1.8 (BRC). Musiałem wymienić ta spręzynkę pod śrubą regulacyjną na jakąś inną i wtedy jak ręka odjął.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz lip 31, 2005 00:00

ja bym kazał mu odkupic ta obudowe filtra i wszystko poprawić



macgregor1970

Post autor: macgregor1970 » wt sie 02, 2005 18:21

mam golfa z 1300 zalej te otwory i odkręć trochę pokrętło w reduktorze,bedzie ok!



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » wt sie 02, 2005 21:38

Ostatnio kumpel mnie poprosił o wyregulowanie gazu w jego golfie II z silnikiem 1,3l. Bo niby był mułowaty i gasł na wolnych obrotach i co sie okazało...wystarczyło nic nie regulować...przeczyścić rurke odpowiedzialna za podnoszenie tej klapki "zimne /ciepłe" powietrze. I jeszcze mała regulacja zapłonu i teraz kumpel mówi że "normalnie RAKIETA"....TO BY BYŁO NA TYLE...i tobie tez radzie tak zrobić..usprawnic to przełaczanie powietrza i ew. reg. zapłonu.

Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » śr sie 03, 2005 11:15

ja w moim 1,3 nie mam rzadnych dziur - jakis wynalazca ten gazownik...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości