Co to za stukanie !? HELP !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Co to za stukanie !? HELP !!!

Post autor: neo25-pk » ndz lip 31, 2005 08:27

Witam !
Szukałem juz wszędzie pomocy i nikt niepotrafi mi pomóc! :crazy: Otóż w moim golfiku od dłuższego juz czasu dzieje sie cos takiego,że przy ruszniu w zależności jak puszczam sprzęgło słychac taki charakterystyczny stuk. Nawet jak jade poweidzmy na drugim biegu w korku i raz daje lub odejmuje gazu to jest mocne szarpanie autem. Cos jakby slinik skakał na jakiejs urwanej poduszce! Tylko że wymieniłem juz poduszke silnika z przodu na belce na nową, gumy na "sankach" i dalej to samo! Te "gumy" przy wachaczach są o.k. bo sprawdzałem na podniośniku! Nie wiem co może byś tego przyczyną !? Jeden mechanik mi mówił że przyczyna tego moga tez być luzy na drąrzkach kierowniczych i przy tej jeździe co pisałem wyżej są takie efekty! Proszę od jakieś wskazówki, czy ktos miał taki przypadek bo za miesiąc go sprzedaje i chciałbym aby klient (kumpel :hmm: ) niemiał mu nic do zarzucenia. A kupuje oczywiście Mk III.
:grin:
P.S. Może ktoś ma do sprzedania mk. III, ok.'94r. 1,6l lub 1,8l benzin ew. LPG, ABS, wspomaganie, 3drzwi, nie biały i czerwony, ele. szyby, lusterka,szyber,central,obrotomierz, może byz z zachodu. CZEKAM NA JAKIES OFERTY NAJLEPIEJ Z WIELKOPOLSKI.


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » wt sie 02, 2005 15:40

Tylnika poduszka silnika..? nic takiego niewymieniałem...nawet niewiem że takowa jest i w którym miejsu? Czy majac golfa na podnośniku będe ją widział?? Gdzie ona mniejwięcej jest...Proszę o info.

Podzrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

macgregor1970

Post autor: macgregor1970 » wt sie 02, 2005 16:20

mogą być gumy na wachaczach miałem to samo



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sie 02, 2005 17:11

bardzo prawdopodobne ze padaja ci przeguby przy skrzyni, mialem tak kiedys, przy puszczaniu sprzegla szarpalo calym silnikiem i skrzynia jesli to nie poduszka na przodzie to sprawdz te przeguby, ewentualnie jeszcze lapa mocujaca skrzynie biegow lubi pekac a tak od razu tego nie widac.pozdro



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » wt sie 02, 2005 17:20

Jezeli byłyby to przeguby, to moze warto sprawdzić w ten sposób ze uniesc auto na podnosniku wrzucic jakis bieg i prubować kręcic kołem powinno być coś słychać, albo powinien być wyczuwalny luz.
Ostatnio zmieniony wt sie 02, 2005 17:34 przez tomek26106, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sie 02, 2005 17:28

zgadza sie, bo jesli to nie poduszka z przodu to nie widze innej mozliwosci jak przeguby, a luzy na drarzkach nie powinny miec wplywu na szarpanie silnkiem a jedynie na trakcje. moze warto jeszcze posprawdzac wszystkie sruby moze cos sie poluzowalo i napiera.no itak jak pisalem wczesniej lapa od skrzyni



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » wt sie 02, 2005 21:28

Ok...dzięki za wszystkie porady...jutro jade na podnośnik do kumpla mechanika i zajrzymy tu i tam...Jak znajde przyczynę to zaraz ja tu opiszę.

Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości