maly problem z plynem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: ...

Post autor: 2RaZ » pt sty 04, 2008 13:02

Jozef pisze:Nie ściemniaj, w zimie żółtobiała maź na korku oleju jest czymś normalnym i wcale nie musi być przy tym problemu z wyciekającym płynem.
Jak się nie znasz to się popytaj w warsztatach, każdy mechanik Ci powie, że w ten sposób można to sprawdzić. A niby z czego mogłby się wziąść biały osad na korku od wlewu oleju do silnika??? Chyba, że jezdzisz na wybielaczu....
:smoke: :smoke: :smoke:

[ Dodano: Pią Sty 04, 2008 12:27 ]
I nie mówie, że za każdym razem tak jest. To może być poprostu jeden z objawów przy wycieku...
pozdrawiam!
:smoke: :smoke: :smoke:


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » pt sty 04, 2008 14:21

Nie musi być tzw "masełka" na korku. U mnie nie było, zobaczyłem je dopiero w wężu wychodzącym z pokrywy wałka rozrządu. Natomiast jak pozbywałem sie płynu chłodniczego z układu to leciała taka pianka wręcz. Więc to aż takie widoczne na pierwszy rzut oka nie jest ani nie jest to "objaw konieczny" przecieku :)

radzę Ci dokładnie przyjżeć się temu mokremu dywanikowi, jeśli masz kiepskie ogrzewanie to mi to wygląda na wyciek z nagrzewnicy.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » pt sty 04, 2008 14:28

no nie ma sie o co klucic wlasnie dzis moj golf pokazal klase ukazal sie bialy osad na korku i nie chcial wogole ze mna rozmawiac :grrr: na benzynie jeszcze jak Cie moge a na gazie koniec tak wiec remont musze przeprowadzic szybciej niz sie tego spodziewalem:( pozdrawiam

[ Dodano: 04 Sty 2008 18:48 ]
wlasnie teraz skonczylem doczyszczanie glowicy i bloku. Odziwo musze wam powiedziec ze to nie wina uszczelki pod glowica;/ glowica jest dobra(nie musze koniecznie planowac) uszczelka jest dobra(zatkany byl jeden kanal wodny), a wina lezy w zaworze dolotowym na 3 cylindzrze, prawdopodobnir walnelo uszczelnienie(jutro dokladnie bede wiedzial) i nalezy doszlifowac zawory. z tym sobie poradze dobrze ze nie musze planowac, ale uszczelka i tak pojdzie nowa(ok.48zl i 10zl uszczelka pod dekielek zaworow w IC). :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości