Niski tył i stukanie o gumy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DR_9735
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 02, 2006 17:10
Lokalizacja: Crackuff

Niski tył i stukanie o gumy

Post autor: DR_9735 » pt sty 04, 2008 13:32

Witam,

Ostanio dochodzę do wniosku że będe musiał zainwestować w tylne zawieszenie. Po wrzuceniu kilku cieższych rzeczy do bagażnika tyła siada tak nisko że gotowy jest trzeć o zakola. Rozumiem że spreżyny są do wymiany, niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej.

Dziś rano miałem taki objaw że coś na dołkach stukalo po lewej stronie z tylu. Podobno to może być efekt zmarznietego oleju w amortyzatorze, przez co amortyzator nie "nadąża" sie "rozciągnąć", to by nawet pasowało, bo po kilkudziesięciu kilometrach już tego nie było. Dokładnie nie wiem po ilu bo nawierzchnia sie poprawiła zanim stukanie ustało. Czy takie zachowanie dyskwalifikuje amortyzator? jazda jest raczej komfortowa, tylko to stukanie mnie zaniepokoilo.

Zawieszenie nie jest "krzywo", co najwyżej nisko, ale to przecież nawet modniej. ;-)

Co do sprężyn to jestem przekonany że trzeba będzie je zmienić, ale nie wiem czy nie warto od razu amortyzatorów wymienić. Autko ma 230K przejechane i od 80K nic przy zawieszaniu napewno nie bylo robione.

Do razu chciałbym zapytać kto produkuje dobre sprężyny/amortyzatory/gumy, np. kto robi ogrinaly dla vw, jaką firmę polecacie.

To chyba tyle moich wątpiwości mam nadzieje że uda sie pozbierać informacje, które przydadzą sie nie tylko mnie.


VW Golf - Grupa Małopolska:
http://forum.vwgolf.pl/groupcp.php?g=22210

Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Niski tył i stukanie o gumy

Post autor: COLIN16 » pt sty 04, 2008 13:38

DR_9735 pisze:Do razu chciałbym zapytać kto produkuje dobre sprężyny/amortyzatory/gumy, np. kto robi ogrinaly dla vw, jaką firmę polecacie.

Jesli chodzi o amortyzatory to polecam Bilstein'y olejowo-gazowe
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 13:42 przez COLIN16, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt sty 04, 2008 15:24

A WIęC POWIEM ci tak mi tez siedziało zawieszenie na dole miałem odebrać kogoś z Wawy z lotniska i pojechać Do Świecia na pomorze załadowany był cały 5 osób i walizki a że sprężyny były no można powiedzieć oki ale powiem tak zmęczenie materiału strasznie siadały w tą jedną noc przez sprężyny załatwiłem sobie amory na cacy a potem jeszcze przez to łóżyska uszkodziłem bo się wytłukły więc radze zmień sprężyny ja kupiłem polskie za 60 zł i są b dobre
kup też odboje bo raczej też są wyklepane jak tak nisko Ci siedzi za orginalne piankowe Monroy 50 zł płaciłem amory według mnie olej bo lepiej znoszą polskie drogi tutaj jeden Pan na forum ma za 75 zł a z opinnii innych są dobre i miseczki amora 25 zl sztuka bo mogą być skorodowane

U mnie odboje wyglądały tak ( troche skrzypaiły to była ich oznaka że są zużyte)

Obrazek

Obrazek

dekielek jeden był do wymiany


Obrazek

Powiem tak teraz ojciec jechał po drugą cześć rodziny do Wawy i był załadowany tak samo zawieszenie nie siadło o centymetr
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 17:44 przez grandi, łącznie zmieniany 4 razy.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

rafalczarny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 03, 2007 00:22
Lokalizacja: Namysłów woj. opolskie
Kontakt:

Post autor: rafalczarny » pt sty 04, 2008 15:27

sprawdziłes czy masz dobre tuleje w belce? w moim jedna padła(240 tyś. km) i też mi stuka z tyłu, ale wiem teraz czemu. ze sprezynami nowymi to moze byc różnie, bo szwagier w mk2 załorzył nowe +amorki nowe, odbojniki i tak samo nisko stoi i dobija.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt sty 04, 2008 15:28

Jak sprawdzić tuleje - ruszasz z 3 biegu ruszasz kierownicą lewo prawo szybko jeżeli tył pływa to są do wymiany
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 15:31 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt sty 04, 2008 18:09

DR_9735, odnośnie doboru sprężyn i amorów opisywałem nie raz
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl
,wystarczy poszukać jest też porada w faq jak wymienić,odnośnie tuleji tylnej belki tez było opisywane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139706



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Niski tył i stukanie o gumy

Post autor: pieko » pt sty 04, 2008 18:50

Ja tez mialem problem z niskim tylem.Czesto jezde w pare osob z zaladowanym bagaznikiem .Nie zalezalo mi jak to mowia na terazniejszej modzie i niskim zawieszeniu.Zalozylem sprezyny od pasata do tylu i problem mam z glowy .Co prawda na poczatku byl wysoko ale po miesiacu czasu bylo git.Teraz nie mam problemu z niskim zawieszeniem.Tyl wcale nie stoi wysoko a jest sztywniejszy .Sprezynu sie troche ubily i jest ok.polecam kazdemu kto duzo jezdzi np.w 4 osoby+bagaze w bagazniku.
pozdr.



Awatar użytkownika
wqfdsd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wqfdsd » wt sty 15, 2008 19:54

witam pytanie z innej beczki, kto moze polecic dobre amory nie mam zielonego pojecia czego szukac :/ a i prosil bym o zamieszczenie foto KOMPLETNYCH amorow zebym wiedzial jak to czego potrzebuje wyglada :\



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt sty 15, 2008 19:58

Bilstein olej idź do Oferty spycialne za same Kayaby w sklepie wołają 120 zł a Bilsteiny są lepsze
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 19:59 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » pt sty 18, 2008 08:39

Też mi ostatnio odzierało o prawe nadkole przy obciążeniu tyłu Wymieniłem sprężyny i odboje i teraz jest Ok. Widać już różnice jak siądą dwie osoby z tyłu - już sie tak nie ugina. Amortyzatory miałem dobre. Sprężyny założyłem szwedzkie LESJÖFORS (100PLN sztuka)a odboje orginalne SACHS.
Czeka mnie jeszcze chyba wymina amortyzatorów z przodu, zastanawiam się albo na BILSTEIN albo SACHS - które polecacie? SACHSy niestety drogie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości