Poduszka powietrzna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

Poduszka powietrzna

Post autor: tomileszek » wt sie 02, 2005 13:44

witam. ostatnio wymienilem zarowke od kontrolki poduszki powietrznej. Teraz jak odpalam samochod to kontrolka raz mignie a potem swieci caly czas. Czy to normalne bo w innych samochodach raz mignie a potem gasnie calkowicie. Sprawdzalem i poduszka w kierownicy jest dobra, drugiej od strony pasazera nie sprawdzalem.


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » wt sie 02, 2005 14:04

Teoretycznie jak się swieci lampka to coś jest nie tak z poduchami albo czujnikiem - to najlepiej sprawdzić w warsztacie, samemu lepiej nie ruszać


Książka Serwisowa - http://www.realitycom.pl (pełna wersja programu)

vwqnio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lip 11, 2005 13:34
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: vwqnio1 » wt sie 02, 2005 17:06

Polecam spradzenie na komputrze , kontrolka nie pownna się świecić jak wsio jest ok , także lepiej sprawdź sobie Vagiem te poduszki :)



Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » wt sie 02, 2005 18:23

vwqnio1, obawiam się że Vag nie wykarze nieprawidłowości z poduchami


Książka Serwisowa - http://www.realitycom.pl (pełna wersja programu)

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sie 02, 2005 19:26

Lothar pisze:vwqnio1, obawiam się że Vag nie wykarze nieprawidłowości z poduchami
vag pokaze napewno co jest z poduszka....

[ Dodano: Wto Sie 02, 05 19:27 ]
tomileszek pisze:witam. ostatnio wymienilem zarowke od kontrolki poduszki powietrznej. Teraz jak odpalam samochod to kontrolka raz mignie a potem swieci caly czas. Czy to normalne bo w innych samochodach raz mignie a potem gasnie calkowicie. Sprawdzalem i poduszka w kierownicy jest dobra, drugiej od strony pasazera nie sprawdzalem.
sciagałeś kierownicę, robiłeś coś przy taśmie poduszki :?:



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

rev

Post autor: tomileszek » śr sie 03, 2005 07:30

ku_bi pisze:
Lothar pisze:vwqnio1, obawiam się że Vag nie wykarze nieprawidłowości z poduchami
vag pokaze napewno co jest z poduszka....

[ Dodano: Wto Sie 02, 05 19:27 ]
tomileszek pisze:witam. ostatnio wymienilem zarowke od kontrolki poduszki powietrznej. Teraz jak odpalam samochod to kontrolka raz mignie a potem swieci caly czas. Czy to normalne bo w innych samochodach raz mignie a potem gasnie calkowicie. Sprawdzalem i poduszka w kierownicy jest dobra, drugiej od strony pasazera nie sprawdzalem.
sciagałeś kierownicę, robiłeś coś przy taśmie poduszki :?:
odkrecalem poduszke bo po ustawieniu zbieznosci musialem lekko przestawic ja na frezach.
po odkreceniu nie odpinalem tasmu od poduchy ani nie uszkodzilem niczego. podjade pod kompa i sprawdze.


Dude wher's your car?

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr sie 03, 2005 09:00

już słyszałem takie historie, że po ustawianiu zbieżności z poduszką było coś nie tak.... mechanicy często ułatwiają sobie robotę i sami ściągają kierownicę by wyrównać a wtedy łatwo uszkodzić taśme...



vwqnio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lip 11, 2005 13:34
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: vwqnio1 » pt sie 05, 2005 01:45

Lothar pisze:vwqnio1, obawiam się że Vag nie wykarze nieprawidłowości z poduchami
Jak mi zerwali pierścień to nowy sprawdzali komputrem czy wsio jest ok a kontrolka znikła. A czy komp zdiagnozuje przyczynę problemu z airbagiem to sam nie wiem



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 05, 2005 09:18

vwqnio1 pisze:
Lothar pisze:vwqnio1, obawiam się że Vag nie wykarze nieprawidłowości z poduchami
Jak mi zerwali pierścień to nowy sprawdzali komputrem czy wsio jest ok a kontrolka znikła. A czy komp zdiagnozuje przyczynę problemu z airbagiem to sam nie wiem
po założeniu nowej taśmy poduszki trzeba podłaczyć pod komputer i wykasować błąd mimo, że taśma jest dobra, bo inaczej kontrolka będzie sie palić , i tak właśnie u Ciebie zrobili mechanicy



Awatar użytkownika
pik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 30, 2005 22:53
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: pik » pt sty 27, 2006 22:03

Witam.
Mam podobny problem.
Padl mi akumulator na mrozie. Odlaczylem swoj, odpalilem auto na innym. Od czasu przelozenia kontrolka poduszki zapala sie, po chwili gasnie i znow sie zapala i caly czas swieci.
Dodatkowo na pracujacym silniku zostal przelozony akumulator na moj stary - rozladowany.
Kontrolka nadal swieci. Juz od kilku dni.
Pytanie moje wiec takie co z tym zrobic. Przeciez nic nie uszkodzilem mechanicznie itp.
Moze to:
- bezpiecznik?
- dziwny stan komputera w czasie odlaczenia/rozruchu/przelozenia akumulatora?

Co z tym zrobic? Moze wystarczy to "wyzerowac" jakos...
Pozdro.


Only Good can judge me...

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sty 27, 2006 22:11

sprobuj odłaczyc jeszcze raz akumulator na kilka minut. jesli kontrolka po właczeniu zapłonu za 2 razem nie zgasnie to czeka Cie wizyta u mechanika, ktory ma komputermki



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sty 27, 2006 23:26

tomileszek pisze:Teraz jak odpalam samochod to kontrolka raz mignie a potem swieci caly czas
U mnie to bylo jak odpialem tasme i pozniej przez pomylke, odruchowo wlaczylem zaplon. VAG wykazal blad zaplonu AIR BAG (czy jakos tak). 2 minuty i po sprawie no i pare zl w plecy :?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości