Co piszczy w trawie, a moze w silniku, skrzyni ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rejdzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 20, 2005 20:56
Lokalizacja: stalowa wola
Kontakt:

Co piszczy w trawie, a moze w silniku, skrzyni ?

Post autor: rejdzel » pn sie 01, 2005 09:24

Witam !
Mam niewielki problem z moim golfikiem mk2 1.6 ...
Na poczatek powiem, ze sprzeglo zaczyna sie slizgac, niedawno wymienialem kolko napedzajace pasek klinowy ktory to napedza alternator i pompe wody ..

zauwazylem wczesniej, ze po rozpedzeniu go i wrzuceniu 4 zaczyna w nim swistac, gwizdac jakbym mial turbine zamontowaną.
Po dodaniu gazu ten dzwiek zwieksza sie, natomiast po puszczeniu pedalu gazu nie piszczy nic.
Czasem zdarza sie to na 4 i 5, wczoraj natomiast zdarzylo sie tylko i wylacznie na 2 ...

Co ciekawe jak silnik jest zimny to "efektu" tego niema wogole ...

czy ktos cos pomoze ?? dajcie znac czy macie jakies pomysly czy od razu moge sobie zalatwiac nowa skrzynie i sprzeglo ...

czekam na info i pozdrawiam



Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Post autor: piotreq » pn sie 01, 2005 09:51

Pokombinuj na poczatek z paskiem. Ja mialem to samo u siebie a okazalo sie ze za mocno naciagnalem pasek. Jak nie to moze pompa wody tez sobie tak piszczec... a tu niestety tylko wymiana.



Awatar użytkownika
rejdzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 20, 2005 20:56
Lokalizacja: stalowa wola
Kontakt:

Post autor: rejdzel » pn sie 01, 2005 13:18

dzisiaj sprawdze i dam odpowiedz czekam tez na kolejne mozliwosci (tylko nie dolujcie za bardzo, bo kocham mojego golfika i niemam za wiele kasy na naprawe (w tym mc-u do oplacenia badanie i ubezpieczenie, a na dodatek musze lakier kupic, bo jezdze przeszpachlowanym samochodem gdyz przygotowalem go do malowania)



macgregor1970

Post autor: macgregor1970 » wt sie 02, 2005 19:44

sprawdź jeszcze łożyska na alternatorze-polskie są tanie i dobre w niecałych 20zł się znieścisz a wymienić mozna samemu bez problemu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości