Stuki przy ruszaniu pomozcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Stuki przy ruszaniu pomozcie

Post autor: IGI84 » wt sty 01, 2008 08:33

Witam mam problem z golfem mk2 silnik 1.3 gaznik 89r skrzynia 5-cio biegowa problem tkwi w stukaniu a w zasadzie w 1 puknieciu przy ruszaniu i wtedy gdy szarpne autem przy jezdzie najmocniej slychac to przy lewym przednim kole jakby metal o metal puknol jest to dosc glosne, przegoby wymienione tak jak swoznie i koncowki drazkow naprawde niewiem co moze byc przyczyna takiego "pukniecia" pomozcie



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sty 01, 2008 10:09

zostajaj tuleje na wachaczach,wez kawalek breszki jedz na kanal i wachacz troche na boki wyginaj i obserwuj tuleje czy sa wybite.mi kiedys pukal wewnetrzny przegub,wez go do rek i sprawdz czy niema luzow.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sty 01, 2008 11:56

u mnie bylo jedno stukniecie podczas hamowania i jedno podczas ruszania. Potem zaczelo stukac przy skrecie w lewo... okazalo sie, ze nakretka mocujaca belke pod silnikiem sie ukrecila, i sruba miala duzy luz i przez to belka pod silnikiem sie ruszala, powodujac stuki.


Musisz pojechac na kanal, i sprawdzic wszsytkie srubki w podwoziu, wahacze, sworznie, lozysko amortyzatora



IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » wt sty 01, 2008 12:06

Powiem tak ze wymienione sa swoznie wachacza, drazki kierownicze, lozyska amortyzatora, kolumny mcpercona (amortyzatory) chamulce (tarcze, klocki) sproboje z tymi tylejami na wachaczach a moze wiecie czy jest jakis zestaw regeneracyjny czy tez trzeba kupic cale wachacze?? z ta belka tez sprawdze.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sty 01, 2008 12:29

IGI84 pisze:e czy jest jakis zestaw regeneracyjny czy tez trzeba kupic cale wachacze??
nie kupuje sie sie calych wahaczy tylko tuleje. Wsadz lyzke lub plaski pret pod wahacz i sprawdz czy nie ma luzu nadmiernego lub nie puka



Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » wt sty 01, 2008 17:55

a czy stuka ci tylko wedy gry ruszasz do przodu czy do tylu tez ci tak stuka?



IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » wt sty 01, 2008 18:37

tylko i wylacznie do przodu to jest jedno pukniecie gdy wystawilem glowe za okno to tak jakby metal o metal i chyba z 2 stron ale z prawej jakby slabiej badz to tak niesie czuc to jak sie rozchodzi po podwoziu
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 18:56 przez IGI84, łącznie zmieniany 1 raz.



martinos1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 28, 2007 08:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: martinos1975 » śr sty 02, 2008 09:23

Według mnie masz do wymiany dolne tuleje w przednich wachaczach do wymiany, ja tak miałem w golfie 3. Najgorsze jest to że po ich wymianie mogą ci wytrzymać rok. Najlepiej nie żałować i kupić nowe wachacze bo orginalnie zatopione tuleje w wachaczu wytrzymują długo. Kosz dobrych gum to koszt gdzieś ok 50 zł , a wachacz ok 125 zł
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sty 02, 2008 13:21

Witam :D
Ja się przyczepie do amortyzatorów. Kto ci je wymieniał, zobacz jak wygląda śruba dokręcająca od góry czy nie popuściła. Sprawdź obie dolne. Może to tutaj leży przyczyna. Jestem osobiscie zdania że tuleje wahacza sa w golfach 2 dosyć trwałe. Sprawdz to co napisałem.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » śr sty 02, 2008 19:49

Maćkooo pisze:Witam :D
Ja się przyczepie do amortyzatorów. Kto ci je wymieniał.
Do Twojej wypowiedzi sam je wymienialem sam odkrecilem sam rozmontowalem sam zamontowalem i skrecilem tak jak pozostale elementy w samochodzie czyli swoznie wachacza koncowki drazkow przegoby pasek rozrzadu komplet hamulcow czyli tarcze klocki bebny szczeki i tu napewno fuszery nie odwalilem a lozyska amortyzatora przeniego tez wymienilem

martinos1975 dzisiaj sprawdzalem te gumy sa luzy ale to nie to ten stukot jest jakby metaliczny nie gluchy jakby w skrzyni cos bylo.

poduszki silnika i skrzyni wporzadku
to nie jest tak ze zaraz jak zaczyna sie slizg sprzegla to sie dzieje to jest tak jakby w polowie miedzy popuszczaniem sprzegla z wysprzeglenia a calkowitemu zasprzegleniu puzniej juz tego niema pozdro



martinos1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 28, 2007 08:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: martinos1975 » czw sty 03, 2008 09:43

U mnie też tak było zaraz po wymianie dolnych tulej i przejechaniu kilku kilometrów przyruszaniu i chamowaniu słyszalny był pojedyńczy stuk. Sprawdzałem całe zawieszenie i się wkużyłem pojechałem na stację diagnostyczną okazało się że był luz na tuleji.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw sty 03, 2008 16:44

Nie chce cię martwić ale ja taki odgłos mi wygląda na rozwalony mechanizm róznicowy. Jak jedizesz i szybko zdejmiesz noge z gazu tez tak puka?? tzn raz powinno puknąć



IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » czw sty 03, 2008 20:49

toffic pisze:Nie chce cię martwić ale ja taki odgłos mi wygląda na rozwalony mechanizm róznicowy. Jak jedizesz i szybko zdejmiesz noge z gazu tez tak puka?? tzn raz powinno puknąć
wlasnie nie tylko i wylacznie przy ruszeniu badz jak na wolnych obrotach mu depne ze az szarpnie to wtedy tez przy puszczaniu z gazu i chamowaniu nawet przy ruczaniu do tylu nic nie puka tylko i wylacznie przy ruszaniu na 1 jak mocniej rusze to slychac jak tak powoli jak dziadki cinquecento to tez nic nie puka tylko tak jak powiedzialem jak mocniej rusze czyli normalnie wiec naprawde jestem w kropce wachacze maja luzy ale nie az takie zeby tak walilo poduchy ok soznie ok koncowki drazkow ok amortyzatory ok lozysko amortyzatora ok przegoby ok wiec niewiem, heh jak mowisz ze to moze byc mech. roznicowy to sie nie martwie mam 2 caly komplet silnik i skrzynie z tym ze mam 5 a zapasowa mam 4 niewiem czy by pasowal :p pozdro



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » czw sty 03, 2008 21:42

25 zl te lepsze, tanich nie kupuj mowa o tulejach oczywiscie


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 177 gości