Tarcze + klocki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Tarcze + klocki

Post autor: lolek » sob gru 29, 2007 20:55

Witam !
Mam zamiar kupic na przod do goferka taki zestawik http://moto.allegro.pl/item285987036_ta ... ia_a_.html
Slyszalem wiewle pozytywnych komentarzy odnosnie firmy ATE . A wy co o tym komplecie sadzicie ?
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 20:11 przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 29, 2007 21:13

http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl

tutaj jest sporo o nich, ponoć dobre


:-k ...

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob gru 29, 2007 21:14

lolek, wybór bardzo dobry i przystępna cena,choć ferodo też dobre i tańsze by były wraz z tarczkami Brembo :bajer:



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Post autor: lolek » wt sty 01, 2008 14:10

Bylem ostatnio w hurtowni i zaproponowali mi tarcze i klocki firmy Textar . Sprzedawca powiedzial ze byly one zakladane takze do niemieckich aut na pierwszy montaz min. wlasnie w golfie IV , czy to prawda ? Jest jakas spora roznica pomiedzy firma ATE , a Textar jesli chodzi o jakosc wykonania ? Pytam sie bo maja na stanie wlasnie klocki i tarcze Textara a hurtownie tą mam pod reka i nie wiem czy zamawiac ATE czy brac te textary ?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 01, 2008 14:45

Textar to pierwsza liga. Jak kupiłem auto miałem klocki textar na tylnej osi. Nic złego o nich nie mogę powiedzieć choć niektórzy twierdzą że mogą trochę pylić przez co brudzić felgę. Ja nic u siebie takiego nie zaobserwowałem.



Awatar użytkownika
llukasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:15
Lokalizacja: >GS<->KPL<
Kontakt:

Post autor: llukasz » wt sty 01, 2008 17:24

lolek pisze:Bylem ostatnio w hurtowni i zaproponowali mi tarcze i klocki firmy Textar . Sprzedawca powiedzial ze byly one zakladane takze do niemieckich aut na pierwszy montaz min. wlasnie w golfie IV , czy to prawda ? Jest jakas spora roznica pomiedzy firma ATE , a Textar jesli chodzi o jakosc wykonania ? Pytam sie bo maja na stanie wlasnie klocki i tarcze Textara a hurtownie tą mam pod reka i nie wiem czy zamawiac ATE czy brac te textary ?
TEXTAR jest OK, tyle ze textar, a textar to roznica... faktycznie ta firma ma powiazania z nowymi autami i to nie tylko z VW :rotfl:


Teeeeeemperamencik....

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Post autor: lolek » wt sty 01, 2008 20:10

llukasz pisze:TEXTAR jest OK, tyle ze textar, a textar to roznica... faktycznie ta firma ma powiazania z nowymi autami i to nie tylko z VW :rotfl:
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tym sformułowaniem , ze "textar a textar to roznica" , może o jakieś podróbki ? Ja nie twierdze przecież że ta firma ma powiązania tylko i wyłącznie z VW :bajer: , słyszałem tylko , że koncern ten na pierwszy montaż zakłada właśnie hamulce tej firmy , chciałem wiedzieć czy tak rzeczywiście jest ..
Wygląda na to ze kupie jednak Textary , ale jeśli ktoś może coś jeszcze powiedzieć na temat tych hamulców to bardzo bym prosił , może ktoś ma założone takie :chytry:
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 20:13 przez lolek, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt sty 01, 2008 20:54

kiss pisze:Textar to pierwsza liga.
chyba nie bardzo ,ale nie będziemy sie sprzeczać,spotkałem sie już z przypadkiem,że przy textarach odkleiła sie okładzina na szczękach,no ale wiadomo to są skrajne przypadki
lolek, tobie proponuję jednak ferodo,tak jak pisałem,przystępna cena i bdb jakosc



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 01, 2008 21:11

jaszczur pisze:
kiss pisze:Textar to pierwsza liga.
chyba nie bardzo
hehe, ja uważam że właśnie bardzo. Na pewno czołówka. W necie można wyczytać tylko same dobre opinie o tych klockach, ale masz rację, przecież nie będziemy się o to sprzeczać bo każdy ma swoje zdanie :pub:
lolek, śmiało stawiaj na TEXTAR !

[ Dodano: 01 Sty 2008 20:13 ]
nie tylko ferodo istnieje na tym świecie :)



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt sty 01, 2008 21:22

kiss pisze:nie tylko ferodo istnieje na tym świecie :)
wiem o tym jest jeszcze min:jurid,ate i inne



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Tarcze + klocki

Post autor: mariosol » wt sty 22, 2008 12:26

Witam ! Nie wiem czy temat byl gdzies juz poruszany ale przeszukalem juz 20 stron i nic nie znalazlem. a wiec musze wymienc juz tarcze i klocki na wszystkich 4kolach w mojej borze z 99r 1,6 100km. Zaznaczam ze jezdze spokojnie. Bardzo podobaja mi sie tarcze nacinane i nawiercane (cena ich jest nieznacznie wieksza od zwyklych bo kosztuja ok. 170zł szt. przod) ale slyszalem ze jest to tarcza sportowa i wymaga specjalnych klockow (cena klockow sportowych ate ok. 600zł przod!)a gdy zalozy sie do nich zwykle klocki to sie szybko scieraja (ok.10000km),czy to prawda? Jak dojdzie do tego tyl to koszty beda bardzo duze! Poradzcie cos? Druga sprawa: jak przy tej konfiguracji tarcze sportowe +klocki zwykle,czy tarcza ta bedzie nagrzewala sie odpowiednio i hamowanie nie bedzie gorsze od tarcz plaskich?
Z góry dziekuje za kazda porade i pozdrawiam



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » wt sty 22, 2008 14:58

[quote="golyl"]witam ja zalozylem tarcze ATE power disc nacinane i do tego klocki ATE

czyli smialo mozna nabywac taki zestaw:
http://www.allegro.pl/item301128681_ate ... ra_a3.html

[ Dodano: 31 Sty 2008 18:52 ]
Własnie załozyłem ten zestawik: tarcze ate power disc+klocki ate. tył takze cały ate :grin: Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne ale dopiero sie docieraja bo zrobilem jakies 20km.

golyl dzieki za rade :grin:

[ Dodano: 12 Mar 2008 19:17 ]
Zrobiłem na tych klockach juz okolo 3 tys. km jezdzac delikatnie i zaczely mi piszczec. Piszczenie objawia sie na rozgrzanych klockach,tylko z przodu i tylko przy delikatnym wciskaniu pedału hamulca?po mocniejszym wcisnieciu hamuja bez pisku i bardzo dobrze. od czasy do czasu słysze metaliczne pukniecie po całkowitym zatrzymaniu (tak jakby jakas sprezynka odbijała. Myslicie ze trzeba rozebrac klocki i przyjzec sie zaciskom czy jest to moze naturalne docieranie klockow. Poradzcie cos?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości