odgłosy przy 80 km/h, wycieraczki troszkę szaleją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

odgłosy przy 80 km/h, wycieraczki troszkę szaleją

Post autor: PietreK84 » wt sty 01, 2008 14:36

Witam.
Jestem nowym posiadaczem Golfa 4, kilka rzeczy mu troszkę dolega, więc pytam :crazy:
Mianowicie problemy wyglądają tak:

Problem 1
Przy około 80-90 km/h jest słyszalny jakiś odgłos z przodu auta ale nie jednostajny, przy innych prędkościach nie występuje, nie wiem czy jest to łożysko w kole bo troszkę ten dźwięk jest inny niż u ojca w samochodzie, może opony ?

Problem 2
Wycieraczki raz załapują raz nie, jak załapią to wszystkie tryby chodzą, jak nie to nic nie działa. Zauważyłem, że jak się cieplej robi w aucie to przestają załapywać. Od razu mówię że to nie chodzi o zatarcie przy silniczkach bo chodzą z normalną prędkością, nie mają oporów, myślałem że mogą to być przekaźniki, ale jak zdjąłem plastik (wyczytałem z forum :bajer: ) pod kierownicą to zobaczyłem tylko jakąś obudowę czarną a przekaźników nima, one są od razu przy bezpiecznikach pod plastikiem, bo nie mogę ich zlokalizować :crazy:

Problem 3
Wynikł on dzisiaj, jechałem sobie spokojnie słuchając radia aż tu nagle słyszę burczenie szumy i wszystkie stacje radiowe powoli zgasły jakby ktoś powoli przykręcał kurek z zasięgiem. O co chodzi?
DODANE: Radio standard VW Beta

Poza tym auto wszystko ok, auto jeździ jak ta lala :D
Jak ktoś będzie wiedział jak mi pomóc proszę o rady, jestem nowy więc przepraszam jeśli coś nie tak umieściłem, napisałem.
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 20:29 przez PietreK84, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt sty 01, 2008 14:42

problem z wycieraczkami możesz mieć z powodu uszkodzonego wyłącznika wycieraczek pod kierownicą

[ Dodano: 01 Sty 2008 13:43 ]
a radio sie całkiem wyłączyło czy tylko zanikły stacje radiowe ?



greg

Post autor: greg » wt sty 01, 2008 15:04

PietreK84 pisze:Problem 2
Wycieraczki raz załapują raz nie, jak załapią to wszystkie tryby chodzą, jak nie to nic nie działa. Zauważyłem, że jak się cieplej robi w aucie to przestają załapywać. Od razu mówię że to nie chodzi o zatarcie przy silniczkach bo chodzą z normalną prędkością, nie mają oporów, myślałem że mogą to być przekaźniki, ale jak zdjąłem plastik (wyczytałem z forum :bajer: ) pod kierownicą to zobaczyłem tylko jakąś obudowę czarną a przekaźników nima, one są od razu przy bezpiecznikach pod plastikiem, bo nie mogę ich zlokalizować
pod tym plastikiem wzmocnienia zobaczysz
PietreK84 pisze:Problem 3
Wynikł on dzisiaj, jechałem sobie spokojnie słuchając radia aż tu nagle słyszę burczenie szumy i wszystkie stacje radiowe powoli zgasły jakby ktoś powoli przykręcał kurek z zasięgiem. O co chodzi?
DODANE: Radio standard VW Beta
-a nie spadło czasem zasilanie? tj brak ładowania aku?



Awatar użytkownika
Konez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 22, 2007 21:26
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: Konez » wt sty 01, 2008 15:13

PietreK84 pisze:Problem 1
Przy około 80-90 km/h jest słyszalny jakiś odgłos z przodu auta
Przyczyn może być długa lista, takie sprecyzowanie problemu nic nie mówi
PietreK84 pisze:Problem 2
Problem 3
Kłopoty mogą być z brakiem napięcia albo z zanikającą masą



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » wt sty 01, 2008 15:37

ad. Problem 1

Słychać taki niby huk przerywany, częstotliwość narasta ze wzrostem prędkości, jest to na pewno coś z układu jezdnego, po wciśnięciu sprzęgła nie ustaje. Jak narazie jest to cichy odgłos dlatego ciężko mi sprecyzować skąd i jaki jest.

ad. Problem 2

To trzeba zdjąć tą osłonę co jest pod plastikami, taka czarna profilowana ? Czy mogę te przekaźniki zamienić z przekaźnikami z Golfa 3 żeby sprawdzić w nim czy działają poprawnie, czy podpasują do trójki ? Bo brat ma.
Może to być przełącznik przy kierownicy? Mam przełącznik z MFA, które działa bez zarzutu i spryskiwacze też działają bez zarzutu, a wycieraczki szaleją.

ad. Problem 3

Radio działa, znikły tylko stacje radiowe wszystkie, słychać tylko szumy, nic nie znajduje.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt sty 01, 2008 16:03

PietreK84 pisze:Radio działa, znikły tylko stacje radiowe wszystkie, słychać tylko szumy, nic nie znajduje.
może wtyczka antenowa się wypięła



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » wt sty 01, 2008 16:57

PietreK84 pisze:Problem 3
A nie wdusiłeś jakiegoś przypadkiem jakiegoś przycisku w radiu . Jak nie masz instrukcji do radia to podaj email to ci prześle .


Aldek

greg

Post autor: greg » wt sty 01, 2008 17:23

PietreK84 pisze:zy mogę te przekaźniki zamienić z przekaźnikami z Golfa 3 żeby sprawdzić w nim czy działają poprawnie, czy podpasują do trójki ? Bo brat ma.
widzisz przekaźnik z numerem 377 Obrazek jest inny niż w golfie 3



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 325 gości