[MkIII]Piski w kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ronin

[MkIII]Piski w kole

Post autor: Ronin » czw lip 28, 2005 21:17

Witam!

Od pewnego czasu mam piski w kole. Myslalem, ze to moze zle dobrane sruby pod alusy, ale sa dobrze dobrane dlugoscia. Klocki hamulcowe "zyja", takze to tez odpada. Sprawdzalem czy oslona tarczy nie trze, ale to tez nie to

Co dziwne, jak lekko nawet nacisne hamulec to piszczenie ustepuje.
Moim ostatnim podejrzeniem jest zapieczony tloczek, ale tez nie jestem pewien
Wszystko sie zgralo odkad zalozylem 17" i prysnalem zaciski lakierem do zaciskow.

Macie jakis pomysl co to moze byc lub juz cos takiego mieliscie?



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw lip 28, 2005 21:42

i to tylne koło piszczy :?: zapewne coś z tłoczkiem, to samo mam 2 razy rozbierałem i wygląda wszystko ok, mechanik tez nie kuma co to.... :kac:



Ronin

Post autor: Ronin » czw lip 28, 2005 22:08

Zapomnialem dodac, ze nie tylne a przednie



adamek007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 13, 2005 16:02
Lokalizacja: Kuropatnik
Kontakt:

Re: [MkIII]Piski w kole

Post autor: adamek007 » czw lip 28, 2005 22:18

Ronin pisze:Witam!
Wszystko sie zgralo odkad zalozylem 17" i prysnalem zaciski lakierem do zaciskow.
być moze za dużo lakieru prysnąłeś i ci się klocki nie cofają i popiskują, sprawdz czy klocki na prowadnicach chodzą luźno



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [MkIII]Piski w kole

Post autor: briano » pt lip 29, 2005 11:16

Więc tak spróbuj zrobic tak jak zdejmiesz koło , weź pilniczek i papier scierny i przetrzyj z rdzy sam rant na tarczy hamulcowej tylko dokładnie najpierw pilniczkiem później papierem i zobacz co się bedzie działo to szybka piłka z tym :hmm:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Re: [MkIII]Piski w kole

Post autor: czyś » pt lip 29, 2005 17:32

briano pisze:Więc tak spróbuj zrobic tak jak zdejmiesz koło , weź pilniczek i papier scierny i przetrzyj z rdzy sam rant na tarczy hamulcowej tylko dokładnie najpierw pilniczkiem później papierem i zobacz co się bedzie działo to szybka piłka z tym :hmm:
No, może być warstwa z rdzy i brudu na rancie, jak tego jest sporo, to nawet spoko można to poodbijać małym młotkiem, byle nie bić mocno i nie po pracującej powierzchni tarczy.

Przy czyszczeniu zacisków i malowaniu, zwłaszcza, jak zacisku do malowania nie zdejmowałeś mogło nalecieć piasku albo jakiegoś brudu między klocki i tarcze. Albo nałapałeś go podczas jazdy. Bywa. U mnie doraźnie pomogło ruszenie do tyłu na wstecznym przy wciśniętym lekko hamulcu (drogowcy łatali drogę i na wylany asfalt sypnęli posypkę, jezu, szorowało po klockach aż się nie dało jechać).



Ronin

Post autor: Ronin » sob lip 30, 2005 16:19

Motyw ze wstecznym i hamulcem nie zadzialal niestety.



adamek007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 13, 2005 16:02
Lokalizacja: Kuropatnik
Kontakt:

Post autor: adamek007 » sob lip 30, 2005 16:26

a czy ruszałeś może blaszane osłony tarczy od strony silnika?? u mnie przy manwerach z malowaniem podgiołem je za bardzo do tarczy i ocierały o tarcze może u ciebie jest to samo spróbuj odgiąć je w strone silnika może pomoże



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » ndz lip 31, 2005 06:52

Mam to samo w mk III i wiem że to napewno rdza na rancie tarczy i troche zapieczone klocki bo dużo jeżdzę, i tak jak kolega napisał trzeba się pobawić z papierem ściernym i wszystko ładnie wyczyścić. Potem są takie srebrne smary specjalnie do klocków , smarujesz nimi ranty klocka żeby łagodnie mogły sobie chodzić bez zacinania i bedzie ok zobaczysz. Troche czasu poświęć i bedzie jak nowe - już kilka razy to przerabiałem. :pub:



Ronin

Post autor: Ronin » ndz lip 31, 2005 09:08

Wielkie dzieki za wszelkie info :)
Teraz nadszedl czas zeby wszystko poprobowac :P



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz lip 31, 2005 11:57

Mariusz D. pisze:Mam to samo w mk III i wiem że to napewno rdza na rancie tarczy i troche zapieczone klocki bo dużo jeżdzę, i tak jak kolega napisał trzeba się pobawić z papierem ściernym i wszystko ładnie wyczyścić. Potem są takie srebrne smary specjalnie do klocków , smarujesz nimi ranty klocka żeby łagodnie mogły sobie chodzić bez zacinania i bedzie ok zobaczysz. Troche czasu poświęć i bedzie jak nowe - już kilka razy to przerabiałem. :pub:
jak te "specjalny" smar do kloców sie nazywa - jakiej firmy :?:



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » ndz lip 31, 2005 20:36

No, kurcze, nie pamiętam! To jest smar taki w saszetkach, jak próbki kremów dla kobiet :bigok: a mam to z praktyk jeszcze z technikum- trochę tego zwędziłem i bardzo się przydaje :hmm: Ze starości starły się napisy i nie potrafię odcyfrować nazwy...Jak się wybiorę tam, gdzie miałem praktyki, to poproszę kumpli o kilka sztuk i napiszę, co to było. :smoke:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » ndz lip 31, 2005 20:44

Mariusz D. pisze:No, kurcze, nie pamiętam! To jest smar taki w saszetkach, jak próbki kremów dla kobiet :bigok: a mam to z praktyk jeszcze z technikum- trochę tego zwędziłem i bardzo się przydaje :hmm: Ze starości starły się napisy i nie potrafię odcyfrować nazwy...Jak się wybiorę tam, gdzie miałem praktyki, to poproszę kumpli o kilka sztuk i napiszę, co to było. :smoke:
MOże wazelina :rotfl: :hmm:



Ronin

Post autor: Ronin » śr sie 10, 2005 15:42

Porobiłem wszystko jak pisaliście (oprócz nałożenia wazeliny na tarczę;)) i dalej niestety piszczy. Tylko że tym razem już na obu przednich :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości