[MK2 1.6 PN] Nierówne obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VJARON
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lis 29, 2006 21:16
Lokalizacja: Lublin
Auto: Corrado G60
Golf II Country
Golf III GTI
Silnik: PG
Kontakt:

Post autor: VJARON » sob gru 22, 2007 11:05

puzon_16 pisze:Jedyne co mnie interesuje to pytanie które zadałem z tydzien temu- o silniczek krokowy przesłony wstepnej
Na to pytanie odpowiedzielismy ci jakiś tydzień temu Lipek81 przedstawił dokładnie zasadę działania.
Uznaliśmy, że nie powinno się podawać stałego napięcia, bo pracuje on na sygnale impulsowym. Ale to nie znaczy że nie wytrzyma.


[img]https://images23.fotosik.pl/121/10f16e6fbd75de07.jpg[/img]
Dalej mam tego golfa :) ale teraz zbieram na G :D

Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » śr gru 26, 2007 20:33

Czesc wam. Nie rozebralem jeszcze gaźnika bo nie mogę nigdzie dostać kompletu uszczelek do niego a jak rozbiore i sie poprzerywają to będę uziemiony :otepienie: Dzisiaj pomierzyłem raz jeszcze rezystancje czujników temperatury.
Czujnik niebieski miał 5000 ohm czujnik czarny 2000 ohm ( to te w kruccu niedaleko obok siebie mierzące temperature płynu w chłodnicy ) Po pomiarze zamieniłem te etyczki na tych czujnikach i próbowałem co się stanie ale silnik gorzej odpalał i gasł takze wróciłem do poprzedniej konfiguracji.
Czujnik w kolektorze dolotowym miał rezystancje 5000 ohm. Pomiary robiłem w garażu w temperaturze ujemnej : - 8stopni Celcjusza
Sprawdzałem również miernikiem zawór do zbiorniczka z węglem aktywnym tzn czy dochodzi do niego napięcie i faktycznie dochodzi jednak nie słychac nic czy on się otwiera czy nie. Jak jest u was ?? Silnik nadal zaczym sie zagrzeje nie działa na wszystkie cylindry jednak w zależności od.... ( jeszcze nie wiem czego ).... ten czas się różni dosyć drastycznie. Czasami tego opraktycznie nie czuć. Pozdrówki



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » czw gru 27, 2007 13:01

Witam
Mam pytanko mam golfa 1,6 na gaxniku 89r ale nie wiem czy to PN bo nie mam do gaxnika podłaczonych tylu kabli jak przy PN jest moze 5 kabli i to wszystko co dziwne mam 4 czujniki temp i sonde lamada!!!! nie wiem czy ona dział auto chodzi mi idalnie na zimny i goracym obrociki że mozna na silniku szklanke postawic tylko czasami jak dłuzej postoi na rozgrzanym to trzeba długo krecic jakby sie zalał co to moze być filtr powietrza jest nowy
pozdr



Awatar użytkownika
puzon_16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:13
Lokalizacja: Hadykówka
Kontakt:

Post autor: puzon_16 » czw gru 27, 2007 20:21

silniczek krokowy zjadł sledzia- nie radze wiec podłączac go pod stałe napiecie(biore jednak pod uwage ze cos z nim było od poczatku nie tak bo gdy wszystko miałem podłączone prawidłowo to po kilku minutach pracy właczal sie i wyłaczał przez co falowały strasznie obroty)
Rozwiązałem to tak ze przesłone górna ustawiłem na stałe przyłaniajac ok 3/5 przekroju- rezultat- pali mniej gazu i jest minimalnie słabszy. Na benzynie w sumie tylko (i to sporadycznie) zapalam wiec mi to nie przeszkadza.
Coraz czesciej chodzi mi po głowie zautomatyzowac tą przeróbke.
Jak mozna sie do tego zabrac? Mam jeden czujnik na koloktorze wolny wiec mozna go wykorzystac. Chciałbym to przerobic tak aby przy rezystancji czujnika X było jakies konkretne napiecie minimalne(takie by obroty były w miare ok) a przy rezystancji Y napiecie maksymalne(wtedy silnik byłby nagrzany)
Oczywiscuie konkretne wartości pomierzyłbym.
Czy jest mozliwosc zrobienia lub kupienia takiego urzadzenia regulującego napiecie?

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 20:11 ]
Zapytam jeszcze o jedną rzecz. Jak dokłądnie działa ten silniczek? sa tam 3 kable. który jest do czego i jak odbywa sie jego praca. Czy to jest tak ze
1 kabel to -
2 kabel to + ale do wypchychania
3 kabel to + ale do wsuwania



Awatar użytkownika
wapniak6
Corrado Maniak
Corrado Maniak
Posty: 206
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:54
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: wapniak6 » czw gru 27, 2007 21:38

ja byłem u mechanika i wymienił gume pod gaznikiem bo była dziurawa i łaała lewe powietrze i to było u mnie przyczyną skaczących obrotów


Nie ważne przy czym stoisz ważne jak tym jeździsz!
Corrado 1.8 16V
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186657

[img]http://img505.imageshack.us/img505/8170/43464200gu6.gif[/img]

Awatar użytkownika
naziro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 01, 2006 13:37
Lokalizacja: KOSTRZYN WLKP

Post autor: naziro » czw gru 27, 2007 22:08

Witam.Na 11 stronie tego tematu są zdjęcia jak skleiłem membranę w nastawniku.Niestety po jakimś czasie bezproblemowej pracy guma rozleciała sie na kawałki(chyba od kleju do detek) a że na allegro pojawiły się same membrany to ją wymieniłem na taką właśnie i teraz silnik pracuje równiutko i na gazie i na benzynie.
http://allegro.pl/item287615317_pierbur ... rama_.html
Trocge z tym roboty ale warto.Pozdro.


[img]http://images34.fotosik.pl/136/805d567f4413b812.jpg[/img]

Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » pt gru 28, 2007 16:59

witam i o rade pytam
mam taki oto problemik że auto mi gaśnie-zbyt nisko schodzą obroty jak odpuszczę gaz i ssanie się wyłączy
i tutaj moje pytanie-co z tym zrobić żeby dobrze było-wiem że pewnie już o tym było w tym temacie ale jakoś nie mam zbytnio czasu szukać dlatego będę wdzięczny za szybko odpowiedź co z tym badziejstwem zrobić bo już mnie to wqrza i bądź co bądź jest to niebezpieczne :chytry:



Awatar użytkownika
leon666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leon666 » pt gru 28, 2007 21:46

przeczytałem 33 str. tego tematu i nie znalazłem odp na moj ból ktróry mnie tknął z 2 dni temu,a mianowicie posiadam jette mk2 1.6 Pn na gazie.Sprawa jest tego typu ze na gazie chodzi normalnie odpala w mrozy itp ,natomiast na benzynie tez odpala i normalnie pracuje ale jak sie jedzie szybko naprzykład na 3 koło 80 km/h i depcze sie w podłoge to zaczyna sie krzczusić i zwalnia albo sie krztusi i przyspiesza a potem ma niskie obroty dodaje sie gazu i ma normalne,mam takie wrazenie jakby za mało paliwa dostawał gaznik albo pompka nie wyrabia no cholera wie.Dodam jeszcze że nie było nic kombinowane 100% seria,wszystkie podciśnienia sprawdzałem są ok,silniczek regulacji przepustnicy pracuje.a jak stoje na postoju i dodaje gazu lub go gazuje to jest ok mam tylko tak podczas jazdy.moze to brudny filtr paliwa no nie mam pojecia pomóżcie :helm:


www.vagmazowsze.com.pl


Elektromechanika samochodowa -regeneracja rozruszników i alternatorów , naprawy bieżące / info pw / konkurencyjne ceny

red dragon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:16
Lokalizacja: imielin

Post autor: red dragon » pt gru 28, 2007 21:52

witam!a ja mam takie pytanie jak dojsc czy wina w nierownych obrotach tkwi w podstawie gaznika a moze w przepustnicy i jeszcze jedno jak zdemontowac ten regulator przepystnicy

[ Dodano: 28 Gru 2007 21:00 ]
naziro, witaj!powiedz jak odkreciles nastawnik od korpusu gaznika ja dzis chcialem to zrobic i lipa jedna sruba mnie blokuje



Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » ndz gru 30, 2007 20:34

Mam już dosc tego samochodu.Wywaliło mi uszczelniacz wałka który napędza rozdzielacz zapłonu ( to jest środkowy wałek napędzany przez pasek rozrządu a uszczelniacz jest w bloku ) . Jeżdziłem tak z tym wywalonym uszczelniaczem około 400km i poziom oleju praktycznie się nie zmienił a pod samochodem nieźle nakapało oleju. To chyba jakas anomalia albo dolewa sobie silnik paliwa do oleju :goof: :grrr: . Nie wiem co o tym myśleć. Chciałem zmienić od razu docisk sprzęgła i tarcze ale niestety nie udało mi się odkręcic rozrusznika a konkretnie tej śruby która dociska rozrusznik i skrzynie do silnika od góry :grrr: . Chyba musze odwiedzić mechanika żeby odkręcił tą śrube porządnym kluczem. Powoli z elektronika staje się mechanikiem. Po zmianie uszczelniacza wymieniłem od razu pasek rozrządu oraz uszczelniacz wałka rozrządu. Niestety jak to wszystko poodkręcałem to znaki na kolach zębatych mi sie nie zgadzały ( jeszcze przed odkręceniem ) i zaznaczyłem własny znak na kole wałka rozrządu- reszta znaków ok. Po złożeniu zapłon starałem się ustawić obracajac aparatem zapłonowym i na oko jest ustawiony tak żeby samochód jeżdził w miare żwawo. Nie mam lampy i nie wiem jak ustawić ten zapłon dokładnie. Ma ktoś jakąs dobrą metode na ustawianie zapłonu?? Co do gaźnika (2EE i silnik PN niestety )zauważyłem że jak przy przekręconym kluczyku wciskam z wyczuciem o milimetr -dwa trzpien nastawnika przepustnicy to bardzo drga i tłucze sie u mnie ta przepustnica zespolona z tym silniczkiem ( po lewej stronie silnika ten górny z wtyczka na 2 złącza ). Jak wciskam palcami ten nastawnik przepustnicy to mogę go wcisnąc z pewnym oporem do środka. Czy tak powinno być - jak jest u was z tym nastawnikiem i tym silniczkiem?? Ten nastawnik jest tylko do ssania i wolnych obrotów?? Pozdrawiam wszystkich i życze Szczęśliwego Nowego roku. Pomóżcie fachowcy :)



Awatar użytkownika
naziro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 01, 2006 13:37
Lokalizacja: KOSTRZYN WLKP

Post autor: naziro » pn gru 31, 2007 11:32

red dragon pisze:naziro, witaj!powiedz jak odkreciles nastawnik od korpusu gaznika ja dzis chcialem to zrobic i lipa jedna sruba mnie blokuje
Ja nie miałem z tym kłopotów. Doszedłem kluczem rurkowym 8mm. Po wyjęciu gaźnika dźwignię przepustnicy odchyliłem ręką i dostęp do śrób był dobry. Musisz pokombinować. Powodzenia.


[img]http://images34.fotosik.pl/136/805d567f4413b812.jpg[/img]

Awatar użytkownika
VJARON
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lis 29, 2006 21:16
Lokalizacja: Lublin
Auto: Corrado G60
Golf II Country
Golf III GTI
Silnik: PG
Kontakt:

Post autor: VJARON » pn gru 31, 2007 12:29

Szczęśliwego na wstępie życzę roku :)
_prusak_ pisze:Czy tak powinno być - jak jest u was z tym nastawnikiem i tym silniczkiem?? Ten nastawnik jest tylko do ssania i wolnych obrotów??
Proszę cię, nie denerwuj, 5 razy było to już pisane w tym temacie, do czego to jest i jak działa!!!
_prusak_ pisze:Ma ktoś jakąś dobrą metodę na ustawianie zapłonu??
dołączam się do pytania, byłem już w trzech serwisach, wszyscy mają komputery i nie bawią się w takie stroboskopowe ustawianie, co wydało mi się bardzo dziwne!!!
tak jest w książce napisane, ale nie mam praktyki i nie wiem jak to ugryźć:

Silnik - PN
Pojemność - 1595cm
Moc - 51,5kW - 70KM
-przy prędkości obrotowej - 5200obr/min
Maksymalny moment obrotowy - 118N-m
-przy prędkości obrotowej - 2700obr/min
Fazy rozrządu
- otwarcie zaworu ssącego - 0° (ZZ)
- zamknięcie zaworu ssącego - 22° po ZW
- otwarcie zaworu wydechowego - 28° przed ZW
- zamknięcie zaworu wydechowego - 5° przed ZZ
Zasilanie - Pierburg 2EE
Katalizator - tak
Sonda Lambda - tak
Wyprzedzenie zapłonu silnik PN z katalizatorem
- wartość kontrolna - 16°...20° przed ZZ przy 900±75obr/min
- wartość regulacyjna - 18°±1° przed ZZ przy 900±75obr/min
przewód podciśnieniowy - nasadzony
Obrazek


[img]https://images23.fotosik.pl/121/10f16e6fbd75de07.jpg[/img]
Dalej mam tego golfa :) ale teraz zbieram na G :D

Awatar użytkownika
_prusak_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 24, 2007 22:16
Lokalizacja: tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: _prusak_ » pn gru 31, 2007 14:20

Czesc. Czy mozecie wrzucać tutaj : http://www.sendspace.pl/ wszystko co macie o 2EE oraz o tym golfiku ?? Szczegolnie chodzi o golfa II z silnikiem PN. to jest stronka na która sie wysyła z dysku od siebie plik a póżniej tam jest podany link do tego pliku co wyslalismy. VJARON jesli możesz wrzuć tam swoje materiały które uzbierałes i podaj linki do tego bo chyba masz tego sporo. pozdrówki

[ Dodano: 03 Sty 2008 16:57 ]
Czesc. Wykręciłem gaźnik i nie wiem co mam robić dalej co sprawdzic. Mam stracha przed rozebraniem go ale chyba musze. Podstawa jest z zewnatrz cała tylko wewnatrz wydaje sie ze rozwarstwiła sie od metalowej kryzy z jedej strony. Myśle ze jeszcze nie wymaga wymiany. Od czego zaczać czyscic ten gaźnik co odkręcic ??

[ Dodano: 05 Sty 2008 13:22 ]
Gość ma do sprzedania taki gaźnik od Opla Vectry 1,8 z 89roku i działa dobrze tylko ma o jeden kruciec więcej niż ten nasz 2ee z vw golfa II. Czy ktos wie co to za krucieć i gdzie go trzebaby było podłaczyc ?? Ceni go 150zł A podstawapod tym gaźnikiem bedzie taka sama jak do golfa??



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » sob sty 05, 2008 14:25

Witam

mam silnik 1,6 EZ i prawdopodobnie na gaźniku PIERBURG 2EE (powie mi ktoś czym sie różni silnik 1,6 EZ od PN) i problem polega na tym że, rano odpalam samochód silnik działa a od niedawna jak mrozy złapały wystarczy że przejade ok 1km i nagle gaśnie , do dzisiaj jak pomęczyłem rozrusznik to w końcu odpalił jakos dziwnie jak by z 1 cylinda ale odpalał a dziś już niestety nie chcał (meczyłem aż padła bateria) czy to może by spowodowane (do wymiany mam pompe paliwa bo paliwo przedostaje sie do oleju) czy to mogą by kable (szron topnie na kablach i robi sie zwarcie ?) czy to może byś wina tej pompy ? czy gażnika ?
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 14:44 przez kozi__jones, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości