Nie dziala nawiew Fabia 1.4 '01

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rednek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 21, 2006 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Nie dziala nawiew Fabia 1.4 '01

Post autor: rednek » ndz gru 30, 2007 23:50

Witam serdecznie,

Mimo mrozu za oknem mój golfik chodzi bez problemu, jednak mam problem ze Skodą Fabią mojej dziewczyny. :otepienie:
Nie wiedzieć czemu zepsuł się nawiew (dmuchawa) i nie działa na żadnym biegu. Bezpieczniki sprawdziłem i są ok więc co mogło nawalić? Działało do wyłączenia silnika, a po włączeniu już nie.

Proszę o pomoc bo bez ogrzewania w autku dziewczyna mi zamarznie! :D
Ostatnio zmieniony pn gru 31, 2007 00:00 przez rednek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » pn gru 31, 2007 00:05

Posprawdzaj styki w regulatorze mogły zaśniedzieć/poprzepalać. Jak nie pomoże to skoro masz już włącznik wyjęty to sprawdź, czy masz przejście od włącznika do dmuchawy jak nie ma to wiesz co trzeba zrobić, a jak jest to badasz dmuchawę. Jak nie zakręci to trzeba wymienić proste


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
rednek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 21, 2006 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rednek » pn gru 31, 2007 00:41

Kotem a wiesz może jak się dostać do tych styków i gdzie może być regulator lub przekaźnik w Fabii?



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » pn gru 31, 2007 12:38

No regulator to masz to pokrętło, którym kręcisz, żeby ustawić siłę nawiewu. Wyciągasz go z konsoli i podważasz płaskim śrubokrętem albo czymś innym równie cienkim i płaskim w miejscach, gdzie masz zatrzaski obudowy. Zdejmujesz i masz w środku styki tylko jak będziesz ściągał obudowę, to musisz uważać, bo jest duże prawdopodobieństwo, że są tam sprężynki. Lokalizacje i rozpiskę przekaźników masz w instrukcji obsługi, ale dmuchawa ma często przekaźnik wspólny z innymi "bajerami" więc to bym pominął raczej, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
Tak jak wcześniej mówiłem sprawdź styki w regulatorze potem przejście z regulatora do dmuchawy a na koniec dmuchawę.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
rednek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 21, 2006 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rednek » pn gru 31, 2007 14:38

Dzięki za odp! Niestety styki sprawdziłem i wszystko jest ok. Do reszty praktycznie nie ma dostępu (albo ja nie potrafię się dostać) więc raczej tego nie ruszę. A znajomy elektryk podpowiedział mi że w Fabiach jest wszystko tak porąbane że z przekaźnikami to lepiej od razu de serwisu bo on tego nie dotknie. :crazy:

I chyba nic innego mi nie pozostaje.



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » pn gru 31, 2007 15:06

No do dmuchawy to musisz sporo rozbebeszyć. Trzeba by było zdjąć plastiki pod schowkiem i nie wiem czy przypadkiem schowka też nie musiał byś wytarmosić, bo tam jest dość mocno upchane.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości