Piski, wycie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Piski, wycie

Post autor: ernesto_r19 » sob gru 29, 2007 18:34

Na wstepie chcialem sie serdecznie przywitac i pozdrowic wszystkich maniakow ;) ojciec byl kiedys zalogowany ale jak to wiadomo u starszych ludzi ktorzy nie sa obeznani z komputerami zapomnial login, haslo a nawet swojego maila :)
Wiec postanowilem osobiscie dolaczyc do Was
Jestem ernesto i posiadam Renault 19 ale o tym innym razem.Rok temu sprowadzilem dla moich rodzicow Golfa III z 93r wersje EUROPE z silnikiem 1,6 na wtrysku jednopunktowym.Autko naprawde jest rewelacyjne i w super stanie.Sporo przeplacilem za nie ale rodzice jezdza bez jakiego kolwiek wkladu finansowego.
Od czasu do czasu zdarza mi sie jezdzic Georgem :) tak go nazwalem :P i mialem nie zbyt przyjemne zdarzenie.
Przechodzac do rzeczy: wyjezdzajac ze stacji benzynowej dalem gazu i wrzucilem 2 bieg potem 3 i uslyszalem cos w rodzaju wycia :o na poczatku sie przestraszylem bo zawylo to tak jak bym potracil psa i zaczol skamlec.To trawlo ulamek sekundy i niebylem w stanie zlokalizowac przyczyny ani miejsca z kad to dobiegalo.
Kilka dni pozniej gdy Moja Renia dzielnie walczyla pod respiratorem z braku pradu znowu jechalem rodzicow autkiem.I znowu wycie i przerazenie, bracista stwierdzil ze nim nie bedzie jezdzil bo jest nawiedzonyu :D ale z czasem zaczolo juz co raz dluzej wyc.Stwierdzilem ze zrobie maly test.Podczas wycia zaczolem skrecac kolami... nie przestalo , naciskalem hamulec nozny jak i reczny .... nie przestalo , dodawalem gazu... to samo
Odglos dobiegal z przedniej czesci tak wiec albo cos przy silniku albo moze uklad przeniesienia napedu :(
Czy moze ktos sie juz spotkal z czyms takim.Dodam ze nigdy mi sie to nie stalo podczas postoju.Prosze o porade.



_KUBA22_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 05, 2007 17:35
Lokalizacja: okolice bydy

Post autor: _KUBA22_ » sob gru 29, 2007 18:42

a to sie dzieje jak jedziesz gdzies dalej, czy to nie ma znaczenia. Bo ja mialem cos takiego w peugeocie ze jak jechalem dalej niz okolo 30 KM to zaczynalo mi lozysko piszczec, wpadlem w jakas dziure przestalo i po chwili to samo.



ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » sob gru 29, 2007 19:22

Wlasnie o to chodzi ze nie ma :( Przed chwila dzwonilem do rodzicow bo wyjechali do rodzinki i ojciec powiedzial ze nic teraz nie wylo.Bardzo dziwne. Jak mi sie to dzialo to nie robilem moze dlogich odcinkow bo to bylo na miescie



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » sob gru 29, 2007 21:53

a jak wcisniesz sprzeglo to tez piszczy ??



ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » ndz gru 30, 2007 11:32

hmmm a tego wlasnie nie sprawdzilem.Zobacze i jak naj szybciej dam odpowiedz ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 30, 2007 12:38

ernesto_r19, słyszałeś kiedyś jak piszczy pasek klinowy? Często własnie zaraz po zapaleniu, głośny pisk, często słyszalny na ulicach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » ndz gru 30, 2007 20:28

dzis zrobilem jade probna.I wiem w jakiej sytuacji tak sie robi.Mianowicie przy normalnej jezdzie jest ok.Wrzucam 4 bieg powiedzmy przy 40, 50 niezaleznie przy jakiej predkosci.Dodaje gazu wskazowka idzie w gore.Predkosciomierza docodzi do 60 km/h i zaczyna sie wycie.
Tylko i wylacznie na 4 biegu przy 60-siatce.Czasami glosniej czasami ciszej.Jak juz zacznie wyc nie powaga wyzucenie na luz ani wcisniecie sprzegla.Zejdzie pretkoscs ponizej 60 i przestaje.albo niekoniecznie przestanie dla tego ze spadla pretkosc,bo to trwa chwolke doslownie.Mam troszke pojecia jesli chodzi o motoryzacje ale z takim czyms spotkalem sie po raz pierwszy.

Pasek wykluczam.



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn gru 31, 2007 00:28

No to jeszcze spróbuj tak: kawałek gąbki włóż miedzy wentylator a chłodnicę i startuj na zimnym silniku. Jeśli będzie cicho, tzn. że wyje wentylator obracający się luźno po wpływem wiatru. Właśnie przy 50 - 60 zaczyna.



ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » czw sty 10, 2008 18:54

Sprawdzilem i to jednak nie to.Ale zle zwrocilem na to uwage.To nie dzieje sie przy predkosci pojazdu tylko przy predkosci obrotowej silnika. Nie dosc ze na 4 biegu to teraz dolaczyl juz 3 bieg. Dzieje sie to przy obrotach 2000 obr/min Czy jest jakis zawor albo cos w tym rodzaju co moze dawac taki pisk. Moze jakies podcisnienie ?



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pt sty 11, 2008 00:24

Nie podejrzewasz jakiegoś łożyska? Alternator, rolka napinająca, pompa wspomagania, pompa płynu chł.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pt sty 11, 2008 10:48

Być może zaczyna się ślizgać sprzęgło , z reguły zaczyna się to od wyższych biegów,Sprzęgło się ślizga obroty silnika rosną a samochód nie jedzie.Twój ojciec może delikatniej przyśpiesza i on tego nie słyszy
Druga rzecz to może być łożysko igiełkowe w wale korbowym w które wchodzi wałek sprzęgłowy
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2008 10:49 przez robertrog, łącznie zmieniany 1 raz.



ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » pt sty 11, 2008 12:45

Jozef pisze:Nie podejrzewasz jakiegoś łożyska? Alternator, rolka napinająca, pompa wspomagania, pompa płynu chł.
Niestety nie bo te rzeczy by piszczale nawet na postoju a to sie zaczelo dziac najpierw podczas jazdy na 4 teraz nawet na 3 biegu

Jeszcze takiej sytuacji nie bylo zeby auto nie przyspieszalo a obroty rosly.Pojade na jakas gore zapodam mu 4 albo 5 i sprawdze czy wyjdzie czy sie zacznie slizgac
Ostatnio zmieniony pt sty 11, 2008 12:47 przez ernesto_r19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt sty 11, 2008 13:21

jezeli twoj tata nigdy tego nie slyszal podczas jazdy to znaczy ze za mocno pilujesz auto hehe :grin: ja mam taki sam motor i sprawdzilem kiedys co sie dzieje jak zatkam dolot powietrza, okazalo sie ze silnik nie zgasl tylko zaciagal sobie powietrze przez odme i uszczelniacze na walkach i wtedy zaczol piszczec, sprawdz filtr powietrza i odme, ja bym na twoim miejscu sprawdzil jeszcze naciag paskow rozrzadu i wielorowkowego, jezeli ktorys z nich jest mocno naciagniety to przy wzroscie przedkosci obrotowej naciagaja sie jeszcze bardziej co moze powodowac zuzycie lozyska w pompie wody, alternatorze, napinaczu lub pompie wspomagania


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

ernesto_r19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 29, 2007 18:17
Lokalizacja: Świetokrzyskie
Kontakt:

Post autor: ernesto_r19 » sob sty 12, 2008 04:27

no ojciec i matula , ktorzy glownie jezdza mowia ze czasami im sie to zdarza.Ale ojciec wiadomo jak moze jezdzic 1500 obr/min i bieg w gore a potem luz i sie buja do nastepnych swiatel.Jezdzi niby ekonomicznie. Posprawdzam na weekendzie wszystko i dam znac co czy cos wyszlo ;)
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 233 gości