metalowa rurka chłodzenia zardzewiała i przecieka.... pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

benekxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

metalowa rurka chłodzenia zardzewiała i przecieka.... pomocy

Post autor: benekxy » ndz gru 30, 2007 16:54

Witam... mam problem z golfem II, mianowicie metalowa rurka z układu chłodzenia po prawej stronie silnika patrząc z przodu na silnik jest zardzewiała i gdy jest gorący silnik to wylewa się z niej płyn i paruje.. czy mogę tą metalową rurkę wymienić na gumową?? albo gdzie mogę kupić taką rurkę ?? bądź też słyszałem że są płyny które zatykają dziury i uszczelniają układ.. czy to działa i pomoże ?? pozdrawiam...



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz gru 30, 2007 17:08

benekxy pisze:na gumową?

ona po to jest metalowa, poniewaz dotyka goracego silnika. Nie wsadzaj tam gumowej chyba ze ja jakos odsyniesz i unieruchomisz aby sie guma nie stykala z rozgrzanym zeliwem

benekxy pisze:bądź też słyszałem że są płyny które zatykają dziury i uszczelniają układ.. czy to działa i pomoże ?? pozdrawiam...
tata kiedys chcial w ten sposob uszczelnic chlodnice ale za wiele to nie pomoglo. Lepiej jest wymienic ta rurke, zwlaszcza, ze koszt nie bedzie bardzo wysoki, jak zaniesiesz ta swoja rurke do jakiegos speca od rur aby nowa tak fikusnie powyginal
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 17:09 przez Mis, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcinelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 20, 2007 21:29
Lokalizacja: WB*****

Post autor: Marcinelli » ndz gru 30, 2007 18:09

jak bardzo Ci leci ten płyn? u mnie była spawana i tez zaczęła przeciekac na spawie delikatnie i zalałem do układu chłodzenia srodka STP do uszczelniania chłodnic i pomogło, spróbuj



benekxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: benekxy » ndz gru 30, 2007 18:27

no jako tak to nie wycieka bo nie widzę żeby gdzieś z niej kapało.. ale jak sie zagrzeje to w całości na prawie całej długości rurka ta "paruje" wiec w kilku miejscach muszą być delikatne przecieki.. myślisz ze pomoże te coś do uszczelniania?? czy lepiej wymienić??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 30, 2007 18:47

Coś ty nic nie syp, to jest skutek korozji i musisz taką rurkę wyrwać gdzieś na szrocie, albo po polskiemu: sztukowanie wężem gumowym albo lutowanie miedzianych rurek do centralnego.
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 18:47 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



benekxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 20:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: benekxy » ndz gru 30, 2007 22:14

no to raczej wymienie ta rurke.. tylko mam jeszcze pytanie.. czy jak już ją wymienie i będzie w miare wszystko ok.. to można wsypać to coś żeby ogólnie uszczelnić układ czy nie ma to sensu i niepotrzebnie się zatyka chłodnice ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 30, 2007 22:21

nie ma sensu, to jest partacka robota, chłodnicy raczej nie zatka ale są ukladzie chłodzenia cienkie miejsca typu odpowietrznik, nagrzewnica, podgrzewacz gaźnika i te mogą się zatkać. Ja już sobie ra taki kłopot zrobilem w jetce sterej, więcej go nie powtórzę.
To co cieknie trzeba naprawić lub wymienić, nie są to jakies wielkie koszta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
andrzej9876
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 14:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: andrzej9876 » ndz gru 30, 2007 22:30

mozna kupic taka rurke nowa, w niektorych sklepach jest z nia problem ale ogolnie jest dostepna, tylko jak dobrze pamietam to nie zatania ona byla, cos chyba kolo setki :crazy: powyginac mozna ale zauwaz ze ona ma tam kilka wypustek, zrobic identyko to za material i robocizne zaplacisz tyle co za fabryczna, zorientuj sie w sklepie, ja u siebie tez bede musial niedlugo wymienic, daj znac jak zrobiles i ile kosztuje u ciebie w miescie taka rurka



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pn gru 31, 2007 01:14

w FOTA kupiłem taką rurkę do 1.8 GU za 50 złotych- nówka, śliczniutka, podejrzewam, ze w 1.6 jest taka sama-sam się zdziwiłem bo mówię-ile taka rurka kosztuje i na kiedy może być, a koleś mówi, ze na półce leży i miałem od ręki
a jak rurka poci się na długości to jest już po prostu przegnita-jak zdejmowałem starą z silnika to króciec do zbiornika wyrównawczego praktycznie nie istniał


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » pn gru 31, 2007 03:29

Witam. miałem ten sam problem. metalowy przewód zastąpiłem gumowym,a trójniki zrobiłem miedziane. To że dotyka bloku silnika nic nie szkodzi, bo nie jest on bardziej rozgrzany niż temperatura płynu chłodzącego. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn gru 31, 2007 06:39

Marcinelli pisze:jak bardzo Ci leci ten płyn? u mnie była spawana i tez zaczęła przeciekac na spawie delikatnie i zalałem do układu chłodzenia srodka STP do uszczelniania chłodnic i pomogło, spróbuj
Za jakis czas bdziesz pisał posty że ogrzewania niemasz,nagrzewnica sie zapcha i będziesz miał problem.Ja bym nic nielał do układu,nagrzewnica jest delikatna,ma małe kanaliki,może sie pozapychac.Lepoiej jest wymienić ta rurke,niebędziesz miał pózniej problemów.Pozdro all.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn gru 31, 2007 10:27

benekxy bez problemu da się ją wykonać z rurek miedzianych na wzór tej stalowej, co do uszczelniaczy układów to żadnych proszków - jeżeli już to w płynie (foto) ale to jest ostateczność - w przypadku nagłej awarii i małego wycieku

Obrazek


:-k ...

Awatar użytkownika
robertto84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 21, 2007 12:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: robertto84 » pn gru 31, 2007 12:08

t-tas pisze:w FOTA kupiłem taką rurkę do 1.8 GU za 50 złotych- nówka, śliczniutka, podejrzewam, ze w 1.6 jest taka sama-sam się zdziwiłem bo mówię-ile taka rurka kosztuje i na kiedy może być, a koleś mówi, ze na półce leży i miałem od ręki
a jak rurka poci się na długości to jest już po prostu przegnita-jak zdejmowałem starą z silnika to króciec do zbiornika wyrównawczego praktycznie nie istniał
Ja miałem niedawno to samo - pęknięta rurka i przy gorącym płynie wyciek. Problemów z zakupem nie miałem bo w sklepie było ich pełno tylko że właśnie...cena, aż mnie zamurowało. Ja za nią zapłaciłem 65 zł ale jak się później przyjrzałem to troszeczkę spawania, wyginania, itc. było przy tym.



Awatar użytkownika
ponczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:57
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Kontakt:

..

Post autor: ponczek » śr sty 02, 2008 22:47

panowie jakies 3-4 tygodnie temu kumpel od ktorego kupilem gorfine zamrozil go i wlasnie ta rurka mi walnela koszt tej rurki w inter carsie to jedyne 67zlotych z 40% znizka;/ moze przeplacilem ale na jakos taniej nie moglem jej donalezdz..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości