mam problem z ustawieniem zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wojtek777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 29, 2007 22:58
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

mam problem z ustawieniem zapłonu

Post autor: Wojtek777 » sob gru 29, 2007 23:44

nie wiem jak ustawić zapłon w golfie 1,8benzyna 1997r.
czy ktoś mógłby mi pomóc.wiem że na kole rozrządu i aparacie zapłonowym są jakieś znaki.na kole ok.znalazłem strzałkę i biały znak na kole,ale gdzie są znaki w aparacie zapłonowym.problem jest tym większy że aparat jest jeszcze nie zamontowany.jak to wszystko poustawiać żeby chulało?
będę bardzo zobowiązany za pomoc


dziękuje

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » sob gru 29, 2007 23:58

Jak masz usawione koło wału na znaku to włóż aparat zapłonowy na miejsce i w trakcie wkładania ustaw palec rozdzielacza jak jest na pierwszy cylinder ten od kół. Jak niewiesz to przyłuż kopułke i podejżyj. Włóż świece w przewód pierwszy od świecy i włącz zapłon. Pokręć zapłonem lekko w lewo lub w prawo az będzie iskra. W miejscu gdzie jest iskra dokręć zapłon. Powkręcaj świece i zapal. Powinno być ok. Możesz ewentualnie lekko cofnąć zapłon na zapalonym jąśli bęzie słaba reakcja na gaz.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 30, 2007 00:13

Załóż aparat jak kolega wyżej napisał, dodam że palec będzie skierowany wtedy w tył i lekko w stronę kierowcy ( w stronę takiego dużego okrągłego złącza - wtyczki z kablami). A potem koniecznie podjedź do mechanika co ma lampę stroboskopowa i niech ustawi na -6 stopni, tu się na oko nie ustawia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz gru 30, 2007 02:37

Tu ustawia się jeszcze na komputer.



kryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:58
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Post autor: kryl » ndz gru 30, 2007 02:55

Na krawędzi obudowy aparatu zapłonowego powinno być drobne nacięcie , wskazujące miejsce położenia palca rozdzielacza ,dla wstępnego ustawienia zapłonu pierwszego cylindra.Reszta niestety już na przyrządach.Jest to znak montażowy nie ustawczy.


Kryl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości