Linka samoregulujaca od sprzegla mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Linka samoregulujaca od sprzegla mkII

Post autor: WRHZ » śr maja 18, 2005 13:26

Witam mam pytanie czy da sie i w jaki sposob wydluzyc na maxa linke samoregulujaca.. Chodzi mi o to ze linka juz sie podciagnela maxymalnie i teraz przy np zmianie tarczy na nowa czy musze kupic nowa linke czy stara moge przywrocic do stanu pierwotnego?? Prosze od dosc szczegolowy opis jesli mozna to zrobic Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
fafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 20:03
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: fafik » śr maja 18, 2005 20:31

można jet to trudne a raczej musisz miec troche szczesia albo dużo czasu jedną ręką lapiesz linke za samoregulatorem a drugą za linke i zaczynasz wykonywac ruch od siebie i do siebie pancerzem linki i liczyc na szczescie ze dlugo sie z tym nie bedziesz meczyl życze powodzenia


RAFAŁ
[color=blue]VW Golf Klub Polska #111[/color]

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr maja 18, 2005 21:41

podpinam sie do pytania...
mam jakies stuki w sprzegle...
chodzilo OK ale skrzynke musialem odkrecic i przykrecic i zaczelo cos halasowac okrutnie...
co to moze byc??


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

spec-88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: spec-88 » śr maja 18, 2005 21:53

słuchajcie jeśli w MkII jest tak jak w MkIII to z linką niema większych problemów :D ja to robiłem z kumplem we dwuch a własciwie we trzech (tą linke) a mianowicie w taki sposób : kumpel siedział w aucie i wcisnoł sprzegło do podłogi ja trzymałem linke... i ciagłem ją ręką on natomiast powoli puszczał pedał i tak może ze dwa trzy razy (powtarzaliśmy cykl)... i sie udawało :) a trzeci kumpel potem już zakładał tą blaszke z gumą co jest pod łapą :) (tą zawleczke) aha linka była prosta tzn nie przełożona tam przez to mocowanie pancerza to chyba tyle


[img]http://img177.imageshack.us/img177/4568/06073004me8.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/3826/06073003az6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr maja 18, 2005 22:56

hmm dzis tak patrzylem na ta linke porzopilnalem caly ten plastki jutro bede walczyl :)



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr maja 18, 2005 23:21

Linka z samoregulatorem ma to do Siebie że się sama reguluje :grin:

Ale jak wyżej trzeba wcisnąć pedał sprzegła i zablokować linkę (samoregulator). Bo takiej operacji trzeba zwolnić samoregulator i linka powinna się sama nastawić (zablokować w odpowiednim miejscu).

Jeżeli linka ma już swoje lata to samoregulator zanim się nastawi to może parę razy przepuścić.

Więc czasami lepiej wymienić na nową (koszt linki z samoregulatorem nie jest niski) bo później może sama w trakcie wciskania pedału sprzęgła "strzelać" czyli przepuszczać i nie będzie wysprzeglać skrzyni.

Jeżeli uważa ktoś że go nie stać na taką linkę może po prostu wymienić na taką z regulacją ręczną i też będzie działać.


Obrazek

spec-88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: spec-88 » śr maja 18, 2005 23:22

zapomniałem jeszcze napisać ze jak on puszczał pedał to ja ciągłmem za linke jedna ręką a drugą trzymałem właśnie ten plastik


[img]http://img177.imageshack.us/img177/4568/06073004me8.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/3826/06073003az6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw cze 09, 2005 13:03

A jak odróżnić jaką mam linkę czy z samoregulatorem czy ręczną? Jakie są różnice w wyglądzie.

Załóżmy teraz że mam samoregulator: Chcę puścić laczka i obroty mam jakieś 4 tyś a auto stoi prawie w miejscu ale koła nie boksują. Da się coś z tym zrobić? Czy po prostu sprzęgło do wymiany?


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw cze 09, 2005 14:23

hmm jesli masz samoregulujaca to chyba sprzegla sie konczy no chyba ze sie linka zje..., roznica jest wizualna :) bardzo znaczaca nie bede sie rozpisywac ale powiem Ci tak zykla jest praktycznie caly czas takiej samej srednicy a samregulujaca na koncu na tak dosc gruba obudowe plasitikowa w ktorej sie znajduje caly mechanizm regulacji



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw cze 09, 2005 15:17

WRHZ pisze:hmm jesli masz samoregulujaca to chyba sprzegla sie konczy no chyba ze sie linka zje..., roznica jest wizualna :) bardzo znaczaca nie bede sie rozpisywac ale powiem Ci tak zykla jest praktycznie caly czas takiej samej srednicy a samregulujaca na koncu na tak dosc gruba obudowe plasitikowa w ktorej sie znajduje caly mechanizm regulacji
Ja mam takie jak na tym zdjeciu po lewej, to chyba jest z samoregulatorem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw cze 09, 2005 15:27

Lewa fota samoregulator prawa zwykla linka.. P.S. Ladnie wypocowane komory silnika no i widze pewnie ladnie wypasione furki:)



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw cze 09, 2005 15:31

WRHZ pisze:Lewa fota samoregulator prawa zwykla linka.. P.S. Ladnie wypocowane komory silnika no i widze pewnie ladnie wypasione furki:)
Nom ładne furki. Pościągałem troche z neta ładnych zdjęć :hmm:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
konop
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: konop » czw lip 28, 2005 16:06

mam problem z sprzęgłem tzn bardzo wysoko bierze.... nic sie nie slizga ale bierze przy samej górze.

Czy to wina linki? da rade to jakos wyregulowac. Linika jest samoregulujaca. Moze ten ,mechanizm sie popsul?

Macie jakis pomysl?


Obrazek Obrazek
Obrazek Golf MK2 2.0 2E
Obrazek Passat B3 1.9D 1Y

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt lip 29, 2005 21:08

Jak jest samoregulator to może pomóc wciągnięcie i puszczenie samoregulatora i może się zablokuje w innym miejscu. Jeżeli to nie pomaga trzeba sprawdzić stan tarczy sprzegła ewent. wymienić linkę.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości